Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nehéz lovasnak hucul?

Nehéz lovasnak hucul?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok 160 cm és nem éppen könnyű lovas.Hobbi szinten 9 éve lovagolok (biztosan ülök mind a 3 jármódban).Sokat gondolkoztunk,hogy milyen ló lenne jó nekem és sokan mondták,hogy alacsonyabb,zömökebb lovat válasszunk.Itt szóba jött a Hucul.Nekem tetszik ez a lófajta és sok jó hallottam róluk (tapasztaltam is).Adatott,hogy itt a városban lehet kapni nekem megfelelő hucult csak abban nem vagyok biztos,hogy a mérete jó lenne nekem,mivel nekem régi álmom egy nagyobb fajta ló (min.150cm).De attól félek,hogy a 135-140cm-es Hucul számomra kicsi.Lehet,hogy a tenyészetben lehet kapni 145 cm-es hucult is amivel már meglennék elégedve,de nem biztos.Szóval azt szeretném megtudni,hogy szerintetek az én 160cm-el,nehéz súlyosnak nem lenne nekem kicsi egy 135-140cm-es hucul? :)

És esetleg milyen másik fajtát/fajtákat ajánlanátok ami Min.140-145 cm és nekem megfelelő lenne (hobbi célra)? :) Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. nov. 23. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

de mennyi az a nagy súly? 100 kg-ig simán jó a hucul, nagyon szuper kis fajta, de ha nem ilyet szeretnél, ha nem tetszik, akkor ne válaszd. pl nekem se tetszik, egy hucul agyú telivér kinézetű lónak viszont örülnék :)


a nagyobb darab lovasoknak én a sodrit ajánlom, ha több pénzed is van rá, akkor a fríz, vagy tinker, vagy quarter is szóba jöhet (bár ezek se túl magasak).

2014. nov. 24. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
100kg vagyok és nekem tetszik a hucul csak abban nem vagyok biztos h a 135-140 cm-es jó e nekem.(súly és magasságom miatt is) :)
2014. nov. 24. 06:10
 3/11 anonim ***** válasza:
Az sok lesz rá, főleg 14 èvesen ( várhatóan mèg nősz).
2014. nov. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
14 évesen 100kg? Az szép. Valami betegséged van, vagy csak simán kövér vagy?
2014. nov. 24. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Örököltem :( A családban mindenki elhízott....(kivéve anya)De ez engem nem gátol a lovaglásban,csak a felszállás fellépőről történik :) Akkor kicsi lenne? :) :(
2014. nov. 24. 09:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Zömök felépítésben nem feltétlen csak kicsi lovakat lehet találni,ha neked volnék nézelődnék sodrott lovak között is(melegvérűxhidegvérű)
2014. nov. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

100 kg-hoz én is inkább egy erős sodrottat javasolnék, főleg, ha a nagyobb termetű lovakat kedveled. ne vegyél csak azért alacsony lovat, mert az éppen akad a környéketeken.

A sodrottak hátránya, hogy ritkán vannak normálisan belovagolva, de 9 év után azért csak tudsz vele kezdeni valamit, edzői segítséggel.

2014. nov. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem sodrottjaim vannak, és tökéletes lovak hobbiszinten. Lovagoltam hucult, haflingit is, de én elég magas vagyok, (179 centi és 52 kiló) Fiú vagyok, és hiába a súlyom jó, de a magasságom miatt nagyobb lovat szeretek használni. Nekem a sodrott a legjobb mert kellően nyugodtak, és zömökek. Mindig is a zömök masszív lovak tetszettek. Az egyik itthon csak kocsiban megy, a másik van belovagolva. Őt így vettük, előző gazdája csak nyereg alatt használta, kocsizni meg ez nem tud. Így egálban vannak. A sodrott a jó választás neked. Magasságban egyikőjük 158-160 a másik kicsit kisebb.
2014. nov. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sodrottat javasolnék én is.

Írta valaki feljebb (én azóta is ezen kacagok) hogy egy hucul agyú telivérnek hogy örülne.... Bocsánat, hogy szétzúzom az illúzióitokat, de a hucul sok minden, csak nem jó fejű. Öntörvényű, konok, problémás. Van kivétel, csak nagyon kevés. Volt már nálunk pár hucul (saját egy se, hál' Istennek) de többet a portára nem jön, még bértartásba se. Ha láttál ostoba lovat, az a hucul. Szóval én inkább egy telivér agyú huculnak örülnék, azzal még kezdeni is lehetne valamit. :-D

Visszatérve az eredeti témára: magasságra még biztosan nőni fogsz, kedves kérdező, így hacsak nem akarsz 1-2 éven belül megválni a lovacskádtól, picit nagyobbat keress. Sodrottak jók lehetnek, de akár egy kistermetű magyar félvér is ideális lehet számodra.

Azért ha betegség nem gátol benne, próbálj egy kicsit fogyni, borzasztóan káros az egészségedre a túlsúly és biztosan jobban éreznéd magad a bőrödben pár tízessel könnyebben. Hiszen életkorod és magasságod függvényében ideálisan most nem lehetnél több, mint 60kg.

2014. nov. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

én írtam a hucul agyú telivért. személyesen egy hucult se ismerek, csak amiket olvastam róluk, főleg a hucul ösvény alapján az jónak tűnt. hogy buták? hát néha az se rossz... nekem telivérem van, és örülnék, ha néha kevesebbet gondolkodna... :)


én azt hittem a hucul hátán fát lehet vágni, nem szemes, nem ijedezik, nem hisztizik, csinálja amit kell, azt jónapot.

2014. nov. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!