Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit javasolnátok? (edzők,...

Mit javasolnátok? (edzők, tapasztalt lovasok, ugrólovasok irjanak légyszi)

Figyelt kérdés

Van egy lovam és ugratni is szoktam vele. Ujabban elkezdte hogy az akadályok elött vágtából lép és nem megy át. Pedig az akadály se lett más és én se adok neki más segítségeket. Multkor már egy akadályt sem ugrott át velem. Mit csináljak vele? Büntessem meg? Hogyan?

Nem rég látta állatorvos és nincs baja ami akadályozná az ugrásban.


2014. nov. 27. 17:47
 1/5 anonim ***** válasza:

Milyen gyakran ugratsz vele? Mindig ugyanazt a pályarészletet? Milyen gyakran viszed ki tereplovaglásra lazítani egyet?


Elképzelhető, hogy egyszerűen elfásult a lovad, és így fejezi ki a tiltakozását. Ha nem szoktál terepen lovagolni, szerintem vidd ki lazítani egyet. Ha erre nincs lehetőség, dolgozz vele más feladatokon egy kicsit, majd térjetek vissza az ugráshoz újra.


Ha ekkor is engedetlenkedni kezd, azt már nem szabad ráhagyni.

Az első torpanásnál én még csak hátraléptetéssel büntetném, picit reszelgetném is a zablát a szájában. A hátraléptetés kényelmetlenséget okoz a lónak, ezért bizony büntetésnek számít. Ezután fordítsd rá a lovadat újra az akadályra, és ugratásnál csípd meg pálcával, hogy eszébe se jusson megtorpanni. Ellenben ha az akadályt sikeresen vette, akkor azonnal dicsérd meg, és a következő ugrásnál már ne használd a pálcát, ha nem kell.


Lehet persze rögtön is ezekkel kezdeni, mert hogy mi az már, hogy a ló "beszól", hogy megunta, nem akarja többet ezt csinálni, de ez esetben az is elképzelhető, hogy csak összevesztek a lovaddal (amiből te semmiképp se jöhetsz ki jól), és egy életre megutáltatod vele az ugrómunkát.

2014. nov. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ heti 2x megyünk terepre és szoktam változtatni az elemeken és nem minden lovaglásnál ugratok vele. Ha rácsípek pálcával akkor nem reagál semmit, ugyanúgy leáll. Most vmi ötlet?
2014. nov. 27. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt esetleg valamilyen rossz élménye az ugrással kapcsolatban? Esetleg gyakran beveri a lábát, mert leveri a rudakat, pl?

Kisebb méretű akadályt sem hajlandó megugrani?

Pontosan hogyan is néz ki ez a megállás? Egyszerűen behúzza a satuféket és lecövekel, vagy már a fordulat után lelassul az egyenesen, és mire odaértek, egyszerűen megáll?


Minden más téren engedelmes, jól reagál egyébként? Terepen, pályán, stb? Lendületes, átengedő, készséges? Jó menőkedvű?


Amikor ráfordítod az akadályra, elég határozottan adsz neki előrehajtó segítséget? Engem úgy tanítottak, hogy pont a fordulatban kell a határozott előrehajtó segítséget adni, mert amikor már ráfordultunk az akadályra, hiába próbálom őt az egyenesen noszogatni - ha nincs kellő lendület, el fog fogyni, mire az akadályhoz érünk, amiből vagy hibás ugrás, vagy torpanás fog következni.

Próbálhatod esetleg azt, hogy a ráfordításnál is adsz egy pálcasegítséget, amikor megindítod az akadály felé, majd az ugratás pillanatában is, ha pl a lendület elfogyásáról van szó, mert nem indul meg kellőképpen előre.

2014. nov. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem szabadna SOHA szakképzett segítség nélkül ugrani a lóval! Lesz baja egy tapasztalt lovasnak, mire kiszedi belőle ezt a hülyeséget, amit veled jó eséllyel újra elkezd majd. Hogy jutott eszedbe, hogy magadtól csinálj ilyesmit? Ráadásul nem kértél azonnal segítséget, vagyis jól bele is tréningezted a lóba, hogy ha neki nincs kedve ugrani, akkor nem kell.

Hagy abba sürgősen és keress egy edzőt.

Egyébként annak, hogy először ugrott veled, aztán meg nem, valószínűleg oka van. Vagy nagyon sz--rba rakod ugrás előtt (távolság nuku), vagy belecsengetsz a szájába, ezer dolog lehet, ami miatt megutáltattad vele a munkát. Ha így folytatod, hamarosan már nem csak az akadály előtt fog megállni, hanem el se indul vágtába sem veled. Kérj segítséget hozzáértőtől!

2014. nov. 28. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 jerikó hermi válasza:
49%
Először ugetésből próbáld meg ha megáll vágj rajta végig egyet a pálcávap és ne engedd hogy elmennyen onnan amíg át nem ugroja ha átugrotta nagyoj dícsérd meg.
2014. nov. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!