Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet baja attól, hogy egyfoly...

Lehet baja attól, hogy egyfolytában benne áll?

Figyelt kérdés
A lovam ridegtartásban van, az etetőjük a beálló alatt van, egy sík területen, 2 ló van egy karámban. A kis homokos karámból napközben átjárásuk van egy nagyobbacska legelőre. Nyáron még egész nap a legelőn voltak, de most egész nap a széna előtt állnak és oda trágyáznak és pisilnek. A trágyát naponta szedik, de a pisitől az etető körül egy hugyos sár alakult ki, ezt eltávolítani nem tudom hogy lehetne, nagyjából sehogy. Minden patakaparásnál csípős szagú trutyit kaparok ki, maró húgyszag. A patáján probléma nem látszik, minimális rohadás, ami ilyen időben gyakori. Az etetőt áthelyezni nem lehet, mert fixen be van építve a beálló alá.
2014. nov. 28. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha nekem kellene csinálni lebetonoznám a beálló előtti részt, arra pedig élére állított keményfa (akác, tölgy) guriga-szeleteket rögzítenék. Így könnyű takarítani, nem áll meg rajta a húgy, nem teszi tönkre a patáját, mintha simán betonon állna. Ha nagyon precíz akarnék lenni, illetve rohadt sok elköltendő pénzem lenne a betonra gumiőrlemény gumilapot tennék, ami elvezeti a vizet és a hugyot is. Persze ásnék egy árkot is, ahová a felesleges víz és trágyalé elfolyhat.

Hozzátenném, hogy nem értek semmihez, a véleményem csupán tájékoztató jellegű...

2014. nov. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lehet e baja? Igen, a komolyabb nyírrothadás azért már elég nagy probléma. Bár enyhébb esetet ugye könnyű kikezelni (rézgálic, sbc paszta).

Tenni túl sok mindent nem tudsz ilyen időben, csak ha bele invesztálsz némi pénzt. Hozzáteszem ezt a lovardának illene megoldania, elvégre nem vízilovat tartasz. Ideiglenes megoldás lehetne hozatni pár teherautó földet/homokot, de ha ilyen nyomi idők maradnak akkor jelentős mennyiség is csak egy ideig bírja, arról nem is beszélve, hogy jó lenne minél inkább összetömöríteni.

Mi lenne, ha a legelőre raknátok a szénát? Az csak nem annyira felszántott, aztán tavaszig mindig 10-20 méterrel arrébb rakjátok és akkor nem mindig ugyanott tappognak.

2014. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem ilyen egyszerű a helyzet... ez nem egy lovarda, hanem egy ismerősöm befogadta a lovam a sajátjai közé szinte "anyag áron". A legelőre csak egész bálát lehetne vinni, mert amúgy bár ad libitum kapnak szénát, de az villázva van, a beállójuk a fedett szénatároló közelében van, a legelő onnan már messze. Én jobban örülök, ha villázva kapják inkább, mintha kint van a legelőn, de egészben a bála.


Egyébként homokos a talaj és enyhén lejt is, de ugye attól, hogy folyton ott állnak kicsit kitaposták maguk alatt.


Gondolom az nem sokat segít, ha lapáttal megpróbálom ezt a kulimászt kiganézni? Vagy de? Vagy csak akkor még mélyebb lesz a lyuk és még több szmötyi össze tud gyűlni? Nyáron nem volt semmi tócsa, gondolom azért, mert akkor a nap nagy részét a legelőn töltötték. Most is kimehetnek, de nem óhajtanak.


ha lovaglások után lemosom és patazsírozom az segít valamit? Ilyen nyirkos időben eddig sose patazsíroztam. Eddig olyan helyen volt, ahol egész bála volt előttük, de mindig máshová rakták le a bálát, és több ló is volt, hamar elfogyott egy bála.

2014. nov. 28. 16:33
 4/7 anonim ***** válasza:

A zsír ilyen esetben szerintem nem lesz elég, célszerű lenne a talprészt, nyírbarázdát kátrányozni. Az egész jól ellenáll az ammóniának és a nedvességnek.

[link]

[link]

2014. nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem igen segít, ha kiásol egy teherautó földet. :D 1-2 nap és újra dagonya lesz alattuk akkor is. A kátrány sokat segít, érdemes kenni. Ha csak két ló van egy karámban azért akkor sokáig elég nekik, ha egyben is van betéve a bála, voltam olyan helyen külföldön, ahol olyan sok eső esett, hogy mindig "költöztették" a karámok (hozzáteszem legalább 1 ha-os karámok voltak) sarkaiba a lovakat, amikor elkezdett alattuk felázni nagyon. Magas oszlopok voltak a sarokban és L alakban borkolva is volt. Így valamelyest szél és eső védett is volt, a bálák se kezdtek elrohadni alatta, mintha 4 kis beállód lenne. A tetejére meg szimplán kifeszítettek egy 3 szög alakú ponyvát. Nyilván ez is lehetőségekhez mérten kivitelezhető. :)
2014. nov. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

igen, 2 ló egy jó tömött nagy bálát akár 2 hétig is eszik emlékeim szerint, 2 hétig meg ebben az időben ázzon-fázzon-rohadjon a bála...


NAGYON KÖSZÖNÖM A TIPPET!

Végre egy kérdés, ami megválaszolódik! 7 éve van saját lovam, ilyen gondom sose volt (pl sose istállóztam) és a kátrányt még nem is próbáltam!


Főleg most, hogy hamarosan felkerülnek a hókivetők is, különösen hamar be tud rohadni!


szóval még egyszer köszi, holnap veszek is kátrányt!

2014. nov. 28. 19:32
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szépen végig olvasod, akkor remélhetőleg megérted amit írtam. Szó nem volt arról, hogy hajíts ki egy bálát a legelő közepére...Amúgy is egy takart megoldást írtam, ami tökéletesen beválik és olcsó is megvalósítani.
2014. nov. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!