Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetes vagyok és egyfolytába...

37 hetes vagyok és egyfolytában attól rettegek, hogy itthon folyik el a magzatvízem. Írom, hogy miért!?

Figyelt kérdés

2 babámat várom és az elsővel is a víz folyt el előbb,de már a kórházban.Ha itthonról kell indulni úgy hogy elfolyt a magzatviz akkor mentőt kell hívni(autónk nincs,taxi ebben az esetben kizárva-orvos szerint).Ha ez megtörténik akkor le kell feküdjek mig ki nem érkeznek a mentősök.A 3. emeleten lakunk és hordágyban vinnének le (lépcsőn, lift nincs),a védőnő igy mondta.Nos,a bajom az,hogy én igy is ideges vagyok a közelgő szülés miat,de főleg emiatt és hasmenésem szokott lenni,ha ideges vagyok,vagy hirtelen stressz helyzetbe kerülök.Nekem ha itthon folyna el a magzavíz és a fent leírtak történnének,akkor tuti rám jönne a hasmars,az idegtől.Eleve attól lennék ideges,hogy mentősök jönnek ki és meg sem moccanhatok,feküdnöm kell mig ők be nem visznek a kórházba.Ami ugye azért nem jó,mert ha hasmenésem van akkor nem tudok felkelni az ágyból,h kimenjek a wc-re.

Ez velem mindig igy van,ha ideges vagyok vagy kényszerhelyzetbe kerülök,akkor rám tör a wc-zés.Mit tanácsoltok mit tehetnék?sajnos nem tudom elterelni a gondolataim :(



2013. febr. 23. 20:35
1 2
 1/13 frászkarikaborsó ***** válasza:
Miért kellene lefeküdni? Nekem elfolyt a vizem este 11-kor és hajnal 1-kor fektettek le a kórházban, addig simán mászkálgattam, először otthon szedtem össze a cuccokat, aztán a kórházban küldtek egyik vizsgálóból a másikba, senki nem mondta hogy feküdjek. Az NST-t is ülve csinálták, csak akkor fektettek le amikor kiderült hogy infúziót kell bekötni. Szerintem wc-re simán kimehetsz, legalább nem kell majd beöntést adniuk ha minden kimegy belőled :)
2013. febr. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen ideg-hasmars típus vagyok :) Egyet tehetsz, ne gondolkodj rajta, lesz ami lesz. Ha mégis úgy alakul, hát a mentősök biztos láttak már durvábbat.

Egyszer pár hétig pucéran feküdtem az intenzíven és nem mozoghattam... na arra jó volt, hogy azóta sokat nőtt a ciki-bátorságom és ez persze az idegességre és velejáróira is hatott. Szóval fejben dől el :)

2013. febr. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek mindd kétszer otthon folyt el a magzatvize!

Letusolt, össze pakolt, majd kocsival mentek be a kórházba!

Nem feküdt míg be nem ért a kórházba!!!

2013. febr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem is otthoni magzatvíz elfolyással indult a szülés. Nem kellett feküdnöm a kórházban sem. Ülhettem, sétálhattam.
2013. febr. 23. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csak akkor kell elméletileg lefeküdni,ha faros a baba,mert előre sodródhat a köldökzsinór.Egyébként nem kell az első gyereknél itthon folyt el,letusoltam,hajat mostam,még 1-2 dolgot bepakolta,,és utána mentünk be.A kórházban is sétálgatni lehetett.A másodiknál fájásokkal indult később folyt el,de utána is lehetett sétálni.
2013. febr. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem kell lefeküdnöd, ha lenne autótok akkor sem feküdnél le, és nem hordágyon vinne le párod a 3.-ról. Egyszerűen ha otthon elfolyik, kapd össze magad menetkészre, s amikor készen akkor hívd a mentőt, majd pár -perc múlva sétálj le a ház elé. Ha odaér amentő, szépen beszállsz, felfekszel a hordágyra nekik (ha már annyira ragaszkodnak hozzá) oszt jó napot. Ha csak nem ájulsz el nem kell hordágyon vitetned magad a 3.-ról.
2013. febr. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
akkor jó!hát a védőnő váltig állította,h ha elfolyik a magzatvízem meg sem moccanhatok.
2013. febr. 24. 08:08
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem is otthon folyt el. Aztán letusoltam, szépen összepakoltam a kórházi cuccaimat, úgy indultunk a kórházba taxival. Pedig a 36. hétre szültem és semmi baj nem történt.
2013. febr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Gondolj csak bele, ha saját autótok lenne, akkor is ugyanazt az utat kellene megtenned.. :)


Az én védőnőmnek spec még gyereke sincs, így azért a gyakrolatias részeket inkább a már szült barátnőktől fogadom.. :) De akkor megnyugodtál egy kicsit ugye? :)

2013. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem mond hülyeséget a védőnő, mert ha elfolyik a víz, onnantól nyitva az út, és ha a buksi még nem rögzült, előeshet a köldökzsinór, ami tényleg veszélyes lehet. De azért nem kell ilyen feketén-fehéren nézni. Általában lehet mozogni, csak akkor kell lefeküdni, ha érzed a hüvelyedben a köldökzsinór pulzálását, akkor viszont szigorúan! Ne aggódj, rendben lesz minden!
2013. febr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!