Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyik fajtát válasszam?...

Equstrieanlove kérdése:

Melyik fajtát válasszam? (többi lent)

Figyelt kérdés
Az iskolába kell előadást csinálni egy általunk választott témáról, és akinek jól sikerült az elindulhat egy versenyen (mezőgazdasággal és állatokkal kapcsolatos). Arra lennék kíváncsi , hogy melyik lófajtáról célszerű csinálni? Én a Welsh pónira vagy a Knabstrupper lóra gondoltam ( mindkét fajtához van anyagom) . Melyikről célszerű?

2014. nov. 28. 18:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A Knabstrupper szerintem az átlag ember számára ismeretlenebb, így talán "könnyebb" bemutatni. Vagy választhatsz olyan fajtát is, amihez több féle rekord is tartozik (érdekességképp).
2014. nov. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem!
2014. nov. 28. 18:32
 3/12 anonim ***** válasza:

Az indiai lófajták különlegesek tudnak lenni(pl.:marwari,kathiawari),esetleg a sivatagi lovakról írnék(akhal teke,arab),vagy "csámpázós" paso fino-ról.:)

De e kettő közül a Welsh pónit javaslom arról nekem könnyebbnek tűnik mint a Knabstrupperről.

2014. nov. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem a könnyebbségről van szó , hanem melyik lófajta az "érdekesebb"
2014. nov. 28. 19:21
 5/12 KGabi0000 ***** válasza:
Vagy esetleg a falabella vagy shire.Ezek hires fajták,de az emberek többsége csak annyit tud róluk,ha a legkisebb és legnagyobb,többet nem.De a kettő közül inkább a Knabstrupper,ami érdekesebb.
2014. nov. 28. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hát érdekességnek nézegesd meg azokat amiket fentebb írtam,hátha tetszenek.(kathiawarinak például furcsa kampós fülei vannak.:))
2014. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :) tudom , hogy milyen fülük van :)
2014. nov. 28. 19:56
 8/12 anonim ***** válasza:

érdekesnek éppen a kunfakó is érdekes, ez egy új "ősi" magyar fajta, olvass utána, szerintem ez egészen különleges dolog, hiszen épp most alakul mégis ezer éves emlékekre, leletekre alapozzák a tenyésztést!


[link]

2014. nov. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Itt van pár érdekes lófajta;

-angol telivér (leggyorsabb,Kincsem,lóversenyzés)

-nóniusz,hucul,lipicai,kisbéri félvér,gidrán (magyar fajták)

-arab telivér (5 ágyékcsigolyája van az átlagos 6-al szemben)

-quarter horse (rövid távon a leggyorsabb,"cowboyok lovai", extra fordulékonyak)


De amiket te irtál azok közül a welsh póni érdekesebb szerintem.

2014. nov. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok van még amiket nem emlitettem:

-musztáng (vadlovak)

-izlandi poni (kulonleges jarmod)

2014. nov. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!