Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Jércét vagy letojt tyúkot...

Jércét vagy letojt tyúkot vegyek? és tojásáért tartanám melyik fajtát válasszam?

Figyelt kérdés

2013. febr. 14. 18:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
43%
Jércét. Most kezdenek majd tojni, és évekig fognak is. Letojt tyúkok szervezetét már nagyon kihasználták, tojásra ne is számíts. Legalábbis sokáig ne. Jércét szokathatod még bármilyen takarmányra, a letojt tyúk csak a tojótápot ismeri, nagyon űzemi tojást tojnak. Gusztustalanok is, legalábbis szerintem. Jércéből se vegyél fehéret, csak a piros lesz igazi tojótyúk.
2013. febr. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha van türelmed kivárni, míg levedlenek, akkor jó lehet a letojt is. A letojt tyúkok a második évben újraindítás után elég jól termelhetnek, akár 70 %-on is, ami azért egy elég jó szám. Ilyenkor nagyüzemben már nem éri meg tartani őket, mert a termelő telepeken mindössze 1-2 forint haszon van 1 tojáson, kb. 80 % alatt már veszteségesek, de háztájiban azért pár hónapig még elég jól termelhetnek és elég jó áron lehet őket megvenni. Ami fontos, a minőségi takarmány (csak a kukorica nem elég!) és hogy meglegyen a napi kb. 16 óra világosság nekik (az ivari ciklusuk normális működéséhez nagyon fontos). A jércék jóval drágábbak, 1500 forint körül, vagy a felett van darabja, viszont az igaz, hogy így hosszabb ideig termelnek. Hogy milyen? Hibridet akarsz, vagy valamilyen konkrét fajtát? Ha hibrid, akkor tojó vagy kettőshasznú? A tojónál megvan akár az évi 300 tojás is (ha megfelelő összetételű takarmányt kap, plusz ugye a napi 16 óra világosság), viszont azoknak elég kényes a szervezetük, pl. betegségekkel szemben vagy a túl melegre és a túl hidegre is érzékenyek lehetnek, és vágás után nem túl sok hús marad belőlük, tekintve, hogy az élősúlyuk 2 kiló körüli. Ami még előnyt jelenthet, hogy elég kevés takarmánnyal is beérik, fajtától függően napi 10-12 deka (nem győzöm ismételni:) jó minőségű takarmányt igényelnek (megenni megennének valószínűleg többet is, de nem tesz jól a tojás-termelésnek az elhízás). A kettőshasznúak 230-250 tojást is produkálhatnak, de szintén csak félintenzív viszonyok között, extenzíven tartva a szám csak 180-200 körül van. Az esetükben a kifejlettkori súly 2,5-3 kiló, vagyis hús is több van belőle. Napi takarmány igényük kb. 13-15 deka. Ha konkrét fajtát szeretnél, akkor érdemes odafigyelni arra, hogy a tojó és kettőshasznú hibridek megjelenésével egyre inkább a díszmadár tenyésztők kezébe kerültek, akik a szelektálásnál gyakorlatilag csak a küllemre figyeltek, a gazdasági teljesítményre nem, így a leírásokban szereplő adatok gyakran nem igazak.
2013. febr. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%
Nagy bátorság azt kijelenteni hogy tojásra ne számíts. Legtöbbször odaadják ajándékba a tojásokat, amiket a göngyölegben lehet találni (kocsiról vettem egyenesben, és nem a telepről küldték a tojásokat szív küldi alapon). A második válaszoló mindent leírt, szépen rendbe lehet a ketreceseket is hozni. Jércéből nem vennék állományt, mert ahhoz szerintem drága.
2013. febr. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%

Bocsi, lehet csak mi fogtunk ki nagyon silány letojt tyúkokat. Vagy nem megfelelő helyről vettük.

1.voltam.

2013. febr. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
egyszer vettem 3 letojt tyúkot 300ft/db áron...1évig tojtak, tél közepén a nagy hóba hoztuk el őket és megmaradtak egészen sokáig, sőt még az egyik most is vidáman kapirgál az ólban. persze a letojt tyúk a tojó üzemtől is függ, de 300ft/db nem sok egy tyúkért
2013. febr. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Ricsikee1997 ***** válasza:
55%
figyelj én vettem letojt tyúkot és megették a tojásokat Mindet!!! adtam nekik vitamink, meszet, granulátumot de ették tovább rajtuk csak a kés segített....
2013. márc. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ricsikee1997 ez bármilyen fajtájú és korú tyúkkal megtörténhet, ha mészhiánya van és rászokik a tojás evésre...... Több ismerősömnél is előfordult ilyen, pedig kapirgálós tyúkjaik vannak.......
2013. márc. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Ricsikee1997 ***** válasza:
61%
hát pedig tényleg kaptak takarmány meszet... mégis eszik... ez meg rossz szokás ezt egy idő után nem lehet kinevelni belőle. hamár egyszer rákapott akkor eszik mindig..
2013. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen, csak ez nem köthető egy fajta tyúkhoz, bármelyikkel előfordulhat. Egyébként legközelebb próbáld ki a teniszlabdát, azt mondják, az szokott segíteni a leszoktatásban, mert hasonlít a tojáshoz, de azt nem tudja feltörni.
2013. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
69%
Bocs, nem teniszlabda, pingpong labda.
2013. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!