Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Otthon tartóktól szeretnék...

Otthon tartóktól szeretnék tanácsot?

Figyelt kérdés
Noss kb 3hónapja tartom itthon a 2 lovamat. Eddig bértartásban voltak de lehetőségem lett az itthon tartásra , és a bértartó hely sem volt közel. Fél ridegben vannak , itthon van istálló amiből ki be járnakez előtt van egy fa karám , és az egész kert körbe van villanypásztorozva. A kert nem túl nagy de 2 lónak pont optimális és nem messze van még 2 legelőnk szintén villanypásztorral ahová ki tudom vinni őket legelni ez a 2 karám eléggé nagy de itt nincs se istálló se beálló . Eddig nem volt semmi baj reggel vittem őket el legelni este mentem értük. De mióta ilyen rossz az idő az itthoni karámban eléggé fel ázott a talaj és a hancurozások miatt eléggé ki-ki csuszkálltak részeket és néhol eléggé dagonyás lett a föld , hogy ne legyen szét járva az egész így le feleztem az itthoni telket . Noss az lenne a kérdésem , hogy tavasszal hogyan tudnám ezeket a dagonya foltokat ujra befüvesíteni? Ti esőben is kint hagyjátok a legelőn őket? Télen hordjátok a legelőre ?

2014. dec. 1. 16:46
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
esöben hóban fagyban télen is kibirják és télen még megeszik a havat is ha nincs más szoval ne agodj miatuk
2014. dec. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem úgy van, hogy kiviszem a legelőre, de nagy zuhéban hozom be csak. Kicsi szemerkélést még bírnak, de nagy ömlés már nem túl jó. Hóban is kimennek, de nem egész napra na hidegben maximum 1 órát vannak kint, inkább többször kiengedem őket kicsi időre. Az kényes dolog, mert ahol ló van, ott nem nagyon lesz füvesítés. Emiatt is jó ha külön legelőre hordod mert akkor a kerted is néz ki valahogy. Tavasszal ott felásod, elgereblyézed és beveted maggal. De akkor annak a közelébe se engedd a lovat, mert a gyenge füvet tönkreteszi mihamar.
2014. dec. 1. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sehogy. A fűmag drága és ki lesz taposva, növendék gyepre te nem léphetsz rá, nemhogy a ló, és még akkor is ki lesz taposva jövő ősszel.

Azt tudod csinálni, hogy felrotázod, elsimítod időnként.

2014. dec. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A természetben sem takargatja őket senki, vagy viszi be őket valaki télire, stb. Semmi baja nem lesz, ha hó esik rá, és áll rajta, az még jó is, ugyanis a hótól nem fázik, mivel az szigetel, ezért konkrétan segít neki melegen tartani.

Annyit kell nézned, hogy idős vagy beteg lovaknál előfordulhat, hogy nem rövid, de tömött, vastag szőrt növeszt, hanem hosszú, de szellős bundát, amivel már megfázhat, ekkor érdemes rá takarót venni.


A talajjal nagyon nem lehet amúgy mit kezdeni, az ilyen.

2014. dec. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Illetve a tegnapi eső szépen megfagyott , reggelre pedig már hó is esett , ma nem vittem őket így el a legelőre mivel a füvön is áll a jég de itthon sztrájkolnak és kikaparják a hó alól a jeges füvet pedig van előttük széna ami nem dohos, poros csemegéznek is belőle de ez eléggé érdekes
2014. dec. 2. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!