Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Terepen nem megy a lassú...

Terepen nem megy a lassú vágta, adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
A lovam egy 5 éves sportpóni herélt. Fél éve van meg. Nagyon pörgős, rohanós és gyors alapból. Mikor hozzám került, az első két hónapban a lovaglópályán is iszonyatosan fel volt pörögve, az ügetés és vágtatempója csak ennyi idő múlva lett elfogadható tempójú, pedig szinte naponta lovagolva volt, és futószárazva is előtte mindig. Most fél év elteltével a lovaglópályán tökéletes tempót megy, figyel rám, reagál a segítségekre, átmeneteket szépen lehet lovagolni vele. Mindig egyedül szoktam lovagolni a lovaglópályán, nincs hozzászokva ahhoz, hogy egy másik ló menjen előtte. Mostanában kezdtem el vele kijárni terepre, addig nem nagyon akartam, amíg pályán nem tudtam úgy uralni, ahogy az elvárható. Egy lovardában van bértartásban, és az ottani terepcsoporthoz szoktam csatlakozni. Az a probléma, hogy nem bírom tartani azt a tempót, amit terepen mennek. A terep két órás, ügetés nélkül végig lépésben megyünk, és kb. háromszor van vágta nem túl hosszú szakaszon, de annyira lassan, hogy nem tudom a lovammal azt a tempót felvenni. Így legtöbbször ügetni szoktam a többiek mögött, mert az én lovam ügetési sebessége felel meg a többiek általi vágtatempónak. Nem nagyon figyel rám terepen, se a félfelvételekre, se testsúlyra, semmire, csak menne, és ilyenkor még az előtte lévő ló sem érdekli, simán belemegy az előtte lévő farába. Egyszer voltam egy hosszabb túrán vele ahol nem ezzel a terepcsoporttal mentem, hanem egy másik bértartóval, akinek a lova szintén olyan iramot megy, mint az enyém, ott nem volt probléma, nem kellett visszafognom a lovamat, és mindig megvolt a követési távolság is. Sokat vágtáztunk, persze nem full sebességben, de nem is ennyire lassú tempóban, hanem ami az én lovamnak is pont kényelmes volt, és nem kellett veszekedni vele, hogy visszafogjam. Vajon ha sokszor ki fogok járni terepre a lassan vágtázó csoporttal, előbb utóbb képes lesz ő is felvenni azt a tempót, vagy mivel alapból egy menős, és gyors póni, ilyen küzdelmes marad? Tudom pályán sok átmenetet gyakorolni, lépés-ügetés-lépés, vágta-ügetés-lépés, de bent nincsen vele egyáltalán gond, csak a terep a probléma, bár még csak néhányszor voltunk kint, amióta nálam van kb. 8-szor, ami nem éppen sok. Egyedül is voltam kint vele néhányszor, de akkor csak a lovarda közvetlen környezetében maradtunk. Egyedül egy esetet kivéve olyankor nem volt vele gond. De akkor meg kicsit ideges volt mindig, hogy egyedül van, és főleg csak sétáltunk olyankor. Csoportban nem ideges egyáltalán, csak baromi gyorsan menne. Elöl nem tudnék vele menni, mert a túravezető vezeti a csapatot, ahol nagyon kezdők, és gyerekek is vannak, és ismerik a lovamat, hogy nem épp a lassúságáról híres, nem biztos, hogy vissza tudnám fogni.
2014. jún. 7. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha a "lassan vágtázó csoport" ilyen keveset és ilyen lassan vágtázik, akkor ne menj velük. A lovad sem élvezi, hiszen, ha szeretne menni, hadd menjen a terep erre (is) való. Szerintem jó megoldás, ha olyan bértartókkal mész ki akiknek hasonló temperamentumú a lova. Nekem nincs saját lovam, de az a ló akit én lovagolok szintén nagyon rohanós, szeret elől rohanni (amit én is szeretek), de ilyenkor kicsit nehezebb kezelni . Engem mondjuk nem zavar, mivel bárhol/bármikor/bárhogy megbízom benne. (És a többi lovas is hasonlóan "őrült" egy kicsit, mint én úgyhogy mi csapatban galoppozunk, van amikor a mezőkön versenyzünk is) De visszatérve a kérdésre terepen nem élvezetes a csigatempó (legalábbis én nem szeretek terepen is munkavágtázni). Én mindenképpen megbeszélném a többi bértartóval, hogy menjetek együtt terepezni. :)
2014. jún. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem menj azzal, akivel hasonló tempót mentek és akkor nincs probléma. Vagy menj ki egyedül. Én egyedül szoktam és terepen is idomítok.
2014. jún. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem is terepen rohanós lovam van, pont ezzel a problémával küzdök. Én két tanácsot kaptam.

Az egyik, hogy hagyom vágtázni, és hogy elrohanjon, majd mikor már fárad, és visszaesne ügetésbe, nah akkor még tovább vágtázni, és rá fog jönni állítólag, hogy jobb, ha engedi felvenni magát, illetve normális tempót menni.


A másik tanács amit kaptam, az pedig az, hogy ne csak a pályán lovagoljunk. Nekünk van lehetőségünk a lovarda mögötti területen, a fűben lovagolni. Körbejártuk sokszor, tehát biztonságos. És azt mondják, hogy ott kéne úgy dolgozni, mintha pályán mennénk. És akkor meg fogja tanulni, hogy attól, hogy még terep, attól még normálisan kell menni.


Bár a terep nálunk egyfajta jutalom is, nem kell összeszedni, felkérni a hátát, meg semmi ilyennel nem nagyon foglalkozunk, csak élvezzük. Csak az a baj, hogy az én lovam életveszélyesen közlekedik vágtában.

2014. jún. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem mennék ezzel a csoporttal lovagolni. Ne azért menj terepre, hogy veszekedj a lovaddal, azt egyikőtök se élvezi. Más lenne, ha egyáltalán nem bírnál vele terepen, elrohanna, elvinne, de mint írod, itt nem erről van szó, hiszen normál terepen gond nélkül mentél vele. Itt szerintem nem veled van a baj, hanem a csoporttal.
2014. jún. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lovam egy batárnagy, óriási mozgású sportló, és nyáron egy tanyán tartom, ahol kislovak és pónik vannak csak rajta kívül. Sokat járok velük terepre, általában az van, hogy lassú vágtánál mi csak ügetünk. Régen nagyon nehéz volt hátul tartani, de megszokta. Néha meg szoktunk olyat, hogy én megyek előre a vágtánál, mögém meg olyan lovas, akinek könnyen kezelhető a lova, én tudok egy jót rohanni a lovacskámmal, ők meg nyugis tempóban utánunkjönnek, és bevárjuk őket a vágtaszakasz végén. Meg néha elengedjük őket egy-egy nagyobb mezőn, és mehetnek kifulladásig, ott is tud egyet rohanni. Ha néha hagyom, hogy szaladjon egyet, akkor sokkal könnyebb a többiek mögött tartani lassú tempóban általában.
2014. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!