Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hobby lovasok, ki mennyit...

Hobby lovasok, ki mennyit lovagol?

Figyelt kérdés
Sajnos igy hogy korán sötétedig nem jut időm a minden napos lovaglásra csak hétvégén 1-2x de van amikor hét közben is van lehetőségem lovagolni. Az lenne a kérdésem , hogy ki mennyit lovagol? Illetve a lovatok nem pörgősebb pl 1hét kihagyás után? Nekem fél ridegben van nagy karám/legelő stb. sokat játszik a többiekkel is de ha kimarad jó pár nap utána mindig pörgősebb kicsit de alapból menős ló de igazából nem zavar hogy pörög mivel nem életveszélyes hanem könnyen kezelhető a dolog. Köszönöm a válaszokat !

2014. dec. 14. 11:29
 1/5 piriiiii ***** válasza:

Hát én évek óta nem ültem sajnos lovon, de amikor évekig aktívan lovagoltam, akkor minden nap egy órát kábé. A terep persze más téma.

Ha esetleg mégis kimaradt pár nap, egy hét, és más sem ült a lovon, futószárazva sem volt, és egyáltalán semmi foglalkozás, akkor igen, pörgős volt.

2014. dec. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én majdnem minden nap, mert van a lovardának fedelese.

Ha kimarad egy hosszabb időszak, akkor a lovam nem rohan, hanem egyszerűen csak nem akar dolgozni és beletelik pár napba, míg kialakítjuk a megfelelő munkamorált.

2014. dec. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ilyenkor télen hetente kb 3x szoktam, de most, hogy ilyen rossz idő volt nekem is kimaradt majdnem egy hét.

az enyém is ridegben van, legelővel, társakkal, pont ahogy te írod, de majd 1 hét kihagyás után igencsak tele volt, már már a veszélyes kategóriát súrolta. de hát ez van. majd ha már nem 4-kor fog sötétedni tudok járni többet. most egyelőre heti 4 nap érek rá, de ha esik akkor nem megyek.

2014. dec. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mondhatni már "abbahagytam" a lovaglást, mert eddig egy héten 3x jártam lovagolni, most már 2 hete ha voltam... Nekem nincs lovam...
2014. dec. 14. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nincsen saját lovam, csak gondozott. hozzá csak hétvégén tudok járni iskolaidőben, mert nem helyben tanulok. ilyenkor csak heti 1x ritkán 2x járok, az is szombat-vasárnap. szünetekben pedig minden nap. félridegben tartott arabok, tele energiával, nehéz velük ilyenkor, élvezik az időt. szünetekben mikor visszaszokik a munkába, nincs sok baj vele, de ilyenkor elég durva a helyzet.. főleg ha minden tiszta sár, és nem tudok felülni, vagy akkor is csak lépésre.
2014. dec. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!