Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehetne így lovat tartani...

Lehetne így lovat tartani vagy ez hülyeség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Biztos hülyeséget fogok kérdezni de azért olvassátok el!

Lehetne-e úgy tartani lovat hogy én (havi 10000Ft),oktatóm(havi 10000Ft) és a barátom(szintén havi 10000Ft)fizetnénk?A ló így meglenne teljesen,oktatóméknak nem árt egy új ló azt mondták,de én is meg a barátom is akarunk lovat de nem akarjuk olyan drágára,az oktatóval nagyon jóban vagyunk.és ha mindenki havi 10000Ft-ot fizet akkor kijönne olcsón a lótartás! Ugye milyen hülyeség... de véleményt kérnék az ötletről.



2014. dec. 19. 15:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ki venné a lovat, illetve kinek a tulajdonában lenne? Ugyanis a feles tartás az esetek 99%-ban bebukik zárso határidőn belül. Tehát csak akkor szabad ilyet megcsinálni, ha akié a ló, az amúgy teljesen el tudja tartani, és csak spórolna, máskülönben ha balhé van, akkor ott egy ló akire senkinek nincs pénze.
2014. dec. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

igen és kié a ló tulajdonjoga? és az oktatód mennyit használná a lovat? pont annyit, amennyit te, vagy a barátod? mondjuk te mennél vele 2 napot, a barátod is 2 napot és az oktatód is használná hetente 2x?

és minden egyéb költséget is harmadoltok? és ha mondjuk a barátod kimegy vele terepre és sántán jön vissza a ló, akkor is harmadoljátok az orvost? és hogy osztjátok be, mi van, ha mindig a te napjaidon esik az eső és már 3 hete nem tudtál felülni?


ha ezekre a kérdésekre van válasz, akkor hajrá!


felezni se könnyű a lovat, harmadolni meg pláne! ha nincs fedeles, akkor tényleg gyakran van, hogy egy héten csak 3 nap van olyan idő, hogy lehessen lovagolni és akkor azon a héten 1x ülnél lovon, vagy ez hogy lesz?


az meg a másik hogy oktatós lónak beadni a saját lovad a legnagyobb hülyeség, ha nem az oktató tulajdona akkor a te lovadat fogja a legtöbbet használni, mert inkább az purcanjon ki, sérüljön le, fogyjon le, mint a sajátja...

2014. dec. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Oktatódéknak nem árt egy új ló - ez mit jelent? Övé a lovi, ahol tartanátok és 30 helyett 20-ért tartaná? Közben meg nyilván lovagoltatna rajta.... Mert ha így, akkor felejtős....
2014. dec. 19. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Itt mindenki,de mindenki olyan kedves...

hihetetlen,fel fogok tenni egy kérdést hogy mi a gyógymódja annak hogy az emberek értelmesek legyenek legalább egy kicsit.Én írtam hogy csak egy hülye ötlet,meg lehet-e valósítani vagy nem? azt nem kértem hogy ha meg lehet akkor hogy de azért mindegy,ezt nem is kell figyelembe venni...

2014. dec. 19. 16:52
 5/22 anonim ***** válasza:
A kedvesség nem azt jelenti, hogy azt a választ kapod amit akarsz. Alpvető problémákat vázoltunk fel neked. Ha nem vagy képes szembenézni azzal, hogy egy ló felelősség, aminek tartáshoz nem elég az, hogy szeretnék egyet, hanem anyagi vonzata is van, akkor eleve nem kéne lovat tartanod. Még eddig elő se került az, hogy mi lenne, ha beteg lesz? Kólikaműtét 300-400 ezerért, hogy hangzik? Pedig annyi, és azt is ki kell tudni fizetni. Te neked pedig láthatóan még havi +20 Ft is megterhelő. Nincs rá pénzed, ennyi a történet, mondhatom szépen, mondhatom csúnyán, akkor is tény marad.
2014. dec. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

igen,köszi hogy felvázoltad,csak ezzel nem haladtam előrébb mert ezeket mér 6 éve tudom,tisztában vagyok vele.senki se tud újat mutatni.nekem egy igen vagy egy nem válasz elég lenne,szidást senki se kap.És az hogy nincs pénzem? Ti honnan tudjátok?

Lehet van nekem otthon 1 millióm de könnyen lehet hogy 1 forintom sincsen.Nekünk amúgy ha beteg is lenne,el tudnánk tartani,tudom mi az a felelősség,nekem otthon 3 állatom is van amit saját pénzből tartok el.

2014. dec. 19. 17:06
 7/22 anonim ***** válasza:
Igen, lehet így lovat tartani, felestartás formájában, a szerződésben meghatározott jogokkal és kötelezettségekkel. Magyarán meghatározott/egyforma arányban vállaljátok az egyéb költségeket, mint pl. orvosi kezelések. Ami ha 600.00 Ft, akkor 200.000 Ft-ot kellene fizetned. Most komolyan, ha havi 30 ezerre nem telik, akkor a 200 ezerre hogyan telne? Na, ezért hülyeség.
2014. dec. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Telne rá,de a tartást a lehetőleg legolcsóbban szeretnénk és mivel nem csak nekünk van szükség a lóra ezért gondoltuk a felestartást.Ha a lónak bármilyen kis baja esik,intézkednénk róla.De köszi,eddig te voltál a legrendesebb válaszoló . :/
2014. dec. 19. 17:15
 9/22 anonim ***** válasza:
Ha neked ez kell... Nem. Nem működőképes a gyakorlatban ez a koncepció. Még két fővel sem szokott működni.
2014. dec. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Gratulálok!Látjátok így kell válaszolni,megy a zöld kezecske! Köszi az őszinteséget,mindenkinek,de azért valljuk be lehetett volna kicsit szebben!;)
2014. dec. 19. 17:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!