Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Napi egyszer tudom etetni a...

Napi egyszer tudom etetni a lovam, hogyan tegyem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy lovam ridegtartásban, de csak napi egyszer tudok kijárni hozzá, így egyszer etetem. Eddig jól működött, mert Volt rengeteg legelnivalója napközben, így állandóan volt valami a gyomrában. Mikor kimegyek kap még jó sok szénát, amit még mellette eszegethet és 2 fángli zabot.

Eddig nem volt semmi baja, de félek, hoyg a napi egy abrakolásból baj lehet. Hogyan tudnám csinálni, hogy jó legyen?


2014. dec. 22. 12:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

ha sovány a ló és menőkedve sincs, akkor sokkal több szénát kell adni! akkor adtál elég szénát, ha mire kimész még van ott az előző napiból! lehet, hogy fogalmad sincs mennyit eszik és azt bepuszilja 3 óra alatt és utána 21 órán át éhes.

ha a foga jó és szervi baja nincs, akkor csakis a kajával lehet a gond...


zab helyett adjál árpát, kukoricát, korpát, ahogy írták mások is és egy kis lucernát is kaphatna, az jót fog tenni.


én a takarót felügyelet nélkül egyáltalán nem javaslom, takarózni úgy a lovat, hogy csak naponta 1x látod elég nagy rizikó...


valószínűleg jobban enne amúgy, ha lenne mellette másik ló.


ne spórolj a szénával, a lónak ennyi kevés! adj neki 2x annyit, mint amennyit eddig és kiderül, hogy marad-e másnapra! próbáld ki és számolj be az eredményről! egy ló 1 nap alatt egyedül is simán megeszik 5 iszonyat megtömött villa szénát (olyat, amit alig tudsz megemelni) főleg, ha jó az étvágya.


egyébként nekem is telivérem van, megáll a hátán a víz. mondjuk folyamatos használatban is van és valóban akkor hízik jól, ha dolgozik is.

2014. dec. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy még mindig kevés akkor, valóban. Ezek szerint akkor adjak annyi szénát, hogy abból maradjon másnapig és akkor lesz elég?

Be fogok szerezni egy szénahálót. Milyet ajánlotok? (aminek nem nagyon borsos az ára)

Tudom, hoyg nem jó, ha az abrak adagját (zab, kukorica stb) nem felosztva, hanem egyben kapja meg, de ha egész nap tud szénát nassolni, akkor is olyan veszélyes?

2014. dec. 22. 14:25
 13/18 A kérdező kommentje:
Nincsen véletlenül valamilyen fényképetek, hoyg mégis a lóhoz képest ti mennyi szénát tartotok megfelelőnek? (én kb annyit adok, ami kb 3-4 -szer kiteszi a testét. Az akkor kevés?
2014. dec. 22. 14:26
 14/18 anonim ***** válasza:
93%

Én megmutatnám orvosnak azt a lovat, hogy legalább egy vérképet csináljon, van-e valami hiánya.


A ridegtartás, a napi egyszeri etetés, a lótársak hiánya mind mind olyan dolog, amik nem ideálisak, ennek a lónak kifejezetten nem. Jó dolog a rideg, félrideg, de egy vékony telivérnek jobbat is el tudnék képzelni. Nem gondolkoztál még azon, hogy máshol tartsd? Nappal karám a többi lóval, éjjel box, naponta két-három etetés ideális lenne.


Egy fotót nincs kedved feltenni róla? Nem először fordulna elő, hogy soványnak hiszi valaki a lovát, de közben teljesen elfogadható a kondija.

2014. dec. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Hogy nincs menőkedve az valamiféle fájdalomtól is lehet. Nem nyomja esetleg a hátát a nyereg?

A szénahálót azért nem ajánlom, mert ha tényleg sovány a lovad minél többet kéne ennie. (Ergó egy rakat szénaháló kéne hozzá) Viszont a szénahálót én pont a hízékonyabb lovaknál találom praktikusnak, mert nem tud belőle mohón zabálni, mintha csak elé raknám.

Vagy rakjátok be egybe a körbálát (akár egy kis féltető alá, hogy azért rossz időben se a mező közepén kelljen állnia esőbe/szélben és a bála se ázzon. Vagy tényleg rakj be minél több villával, hogy másnapig kitartson. Senkit nem tudsz esetleg a családból megkérni, hogy reggelről rakjon elé?

2014. dec. 22. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

a szénaháló tényleg nem jó ötlet pont azért, amit előttem írtak. annak pont az a lényege, hogy nehezebb belőle kiszedegetni a szálakat, így a ló jól elfoglalja magát, miközben kevesebbet eszik.


az meg, hogy mekkora széna kupac attól is függ, hogy mennyire tömör, továbbá az is lehet, hogy nem épp a legjobb minőségű a széna...


3-4 ló méretű kupac szénát, hacsak nem szuper levegősen van, nem igen tud megenni egy ló egyedül 24 óra alatt.


de tényleg akkor tudhatod, hogy mennyit eszik meg egy nap, ha marad belőle másnapra. akkor van az, hogy amikor csak kedve van tud enni.


és tényleg rakj fel fotót, hadd lássuk, hogy valóban sovány-e!


ja és ezen a napi 1 abrakoláson ne aggódj, nem szabad neki vödör szám adni, 3 fánglinál ne kapjon többet, de ha egész nap előtte a széna és napi 1x kap 3 fánglit az teljesen jó kéne, hogy legyen, főleg, ha mellette alig dolgozik!

2014. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Tedd be elé az egész nagybála szénát. Akkor pontosan annyit fog enni, amennyi jólesik neki. Az első napokban számíts arra, hogy folyton zabálni fog, mert azt hiszi, hogy amit nem eszik meg, azt el fogják venni tőle. Aztán majd rájön, hogy széna az non stop van és akkor már csak annyit fog enni, amennyire szüksége van.

Ha több órát kinn vagy a lónál, akkor adhatsz neki egy csapott fándli lótápot amikor odaérsz, aztán vársz egy bő fél órát legalább, addig leápolod, nyergeled stb. és mehetsz lovagolni. Lovaglás után is vársz legalább fél órát, ha megizzasztottad, akkor többet, amikor már lehűlt a ló, akkor odaadod az abrakját és úgy jössz el. Akkor legalább kétszerre kapja meg az adagját, nem egyben.

A takarót én írtam, nem gondolom, hogy jó minőségű, megfelelő méretű és jól rögzített takaró bármi problémát csinálna, amiért ne lehetne rajta, pláne, hogy nem is más lovakkal van együtt a lovad. Az enyém odakinn a legelőn sok ló között van takaróban, semmi gondja vele, még hempereg is benne - nyilván fontos, hogy sehol ne lógjon, a csatok jól legyenek rögzítve, minimálisan két hevederrel záródjon a ló törzsén, két csattal elöl a szügyén és a farokrépa alatt is át legyen kötve. Akkor nem fog belegabalyodni. De mindenképp tökéletesen vízhatlannak kell lennie, mert ha megázik a ló és áll a vizes takaróban, az kész gyilkosság.

Nekem amúgy volt lovam ridegben úgy is, hogy semmi tető nem volt a feje felett egész télen. Jó havas tél volt, vízhatlan takarója volt, az égvilágon semmi baja nem lett. Sőt, a legszívósabb, legegészségesebb lovam.

Azt gondolom, ha villázod a szénát napi egyszer, egészen biztosan töredékét eszi csak a ló annak, amit ennie kellene. Ezért nincs is kedve mozogni, hiszen éhes a szerencsétlen. Te se rohangálnál éhesen.

2014. dec. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Ne szénahálózzál, mert abból pillanatok alatt kieszi. Kell egy fedett tartó, aztán begurítod a bálát és ő eszik magának annyit amennyit jólesik.

Más nincs aki megetesse? A reggeli-esti kettős etetés a legjobb, nálunk legalább is ez vált be.

Ha nem mozog sokoat, akkor egy-egy etetés egy púpozott fángli zab (esetleg még megtolhatod egy féllel) és mellé Bázis lótápot adj, az segít kicsit hizlalni.


A ló soha nem fogja magát lemozgatni. Futószárazd, vagy vidd terepre, azért ott kicsit jobb a menőkedv.

2014. dec. 22. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!