Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lószállítót lehet kölcsönözni,...

Lószállítót lehet kölcsönözni, vagy előbb venni kell majd mindenképp, ha lovat szeretnék venni? Ti hogyan vittétek haza életetek első lovát/lovait?

Figyelt kérdés
Egyelőre még csak a 3 éves tervben van a lovas dolog, s most hirtelen felmerült bennem ez a kérdés is velük kapcsolatban.
2014. dec. 29. 23:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak élőállat szállító vállalkozók, kell keresni egyet a környéken. Bérelni is lehet lószállító utánfutót, de azt nem minden autó vontathatja.
2014. dec. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a lószállító utánfutót nem akármilyen autóval lehet húzni, plusz még jogosítvány is kell hozzá (B+E kat.) így azért, hogy egyetlen lovat hazavigyél, nem túl érdemes a ló árának esetleg többszörösét költeni erre a célra. Vannak bérelhető lószállítók, amennyiben a jogsid megvan hozzá és az autód is alkalmas a vontatásra, illetve vannak, akik vállalnak is szállítást - a te esetedben szerintem ennek van legtöbb értelme.

Amúgy persze nagyon függ attól is a dolog, hogy honnan kell elhozni a lovat. Én pl. életem első lovát 10km-ről vettem, egyszerűen hazalovagoltam vele. :-)

2014. dec. 30. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
lehet bérelni, de kell hozzá jogsi meg az autónak is engedély. de található olyan ember aki hazaviszi, mármint a legtöbb edző tud vezetni, vagy csak van olyan a környéken aki tud és segít.
2014. dec. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az autónak nem kell engedély, vagy vontathatja, vagy nem. Ennek nagyon is jogos okai vannak, mögépakolunk kb 1 tonnát, ettől másképpen viselkedik, jóval megnő a félútja, mása frdulási sugara, lassabban gyorsul stb. Ezért kell rá külön jogosítvány, és ezért van megkötve a forgalmiban a maximálisan szállítható teher.
2014. dec. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
100-130 Ft/km áron vállalnak szállítást ha nem szeretnél bérelni és természetesen oda-vissza ki kell fizetni. Amíg nem jártok versenyre minden hétvégén, felesleges futót venni.
2014. dec. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, mindenkit felszavaztam. A tervezett majdani ló (herélt jöhet számításba) hobby ló lesz, versenyeket nem tervezünk, így valószínűleg tényleg kölcsönözni fogjuk a szállítót arra az egy alkalomra - meglehet, még az edzőm is tud a dologban segíteni, elvégre egy lovarda (gondolom) csak rendelkezik ilyennel.
2014. dec. 30. 13:32
 7/7 anonim ***** válasza:

Pontosítanék. Egyes lószállítót lehet B-s jogsival húzni. Ketteshez már valóban kell a B+E. Ha venni akarsz lehet olyat is találni, ami kettes, de egyesre van vizsgaztatva.

Bérszállítás is létezik, épp a minap néztem egy hirdetést. Egyes lószállítóval 130 Huf/km, kettessel pedig 160huf/km. Gondolom ennél azért van olcsóbb is meg drágább is, de nem hinném, hogy nagy különbséggel.

2014. dec. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!