Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap hoztam haza az első...

Tegnap hoztam haza az első kiskutyámat. Egész nap ugat, vagy inkább nyüsszög akkor is amikor lát. Meddig fog ez tartani? Rászólok de semmi

Figyelt kérdés
2012. febr. 8. 08:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%

Nem rászólni kell, hanem foglalkozni vele. Egyelőre "honvágya" van, ami hamar elmúlik, ha nálad is jól érzi magát.


Adj neki enni-inni, legyen egy helye, ahol lepihenhet (ha van valami rongy onnan, ahol eddig volt, az külön jó az ismerős szagok miatt). Játszál vele sokszor, tanítgasd a nevére, ilyesmi.


És vegyél egy könyvet a kutyatartásról!

2012. febr. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
44%
Addig fog tartani, amíg reagálsz rá. Amint semmibe veszed, pár órán/napon belül el fog múlni. Csak akkor foglalkozz vele, amikor épp jól viselkedik.
2012. febr. 8. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
1-2 nap alatt Megszokja a helyét,utána már abbahagyja.
2012. febr. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Kedves Második: jó nagy ökörséget írtál. Az felnőtt kutyákra tökéletesen igaz, de a kérdezőnek KIS(!)kutyája van, egy új helyen, messze az alomtársaitól. Elsősorban szeretetet és védelmet kell neki nyújtani, majd ha megszokta a helyet, akkor lehet nevelni.
2012. febr. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
60%
Ja, így lesz követelőző és szeparációs stresszes kutyád. Szeretni kell, nyilván, de a nemkívánatos viselkedést babusgatással bátorítani a lehető legrosszabb dolog, amit tehetsz. Ő nem ember, nem érti a nyugtatgató szavakat, csak azt tudja, hogy ha sír, jó dolog történik vele.
2012. febr. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
sokat foglalkozz vele, a mai napod szenteld neki, és holnap már nem fog nyüszögni. ez teljesen természetes, h hiányzik neki az anyja és a testvérei. kell, hogy érezze a szeretetet és a biztonságot! :)
2012. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az meg még jobb, egész nap forgolódjatok körülötte, aztán villanyoltásnál hipp-hopp tűnjön el mindenki, legyen hirtelen csend és sötét és magány, az aztán a biztonságot nyújtó élmény...
2012. febr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
az anyukáját keresi. egy két nap max egy hét és el múlik.
2012. febr. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ma 10:02


Ez egy ökörség!! Minden kutyámmal kint aludtam a nappaliban az első pár napon, minden kutyámmal sokat foglalkoztam, és egyik sem lett sem követelőző, sem stresszes.....


Kedves kérdező! Tessék sokat foglalkozni vele, elvégre most te lettél a családja. Idő kell, hogy megszokja a helyet.

2012. febr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
14%

Első este én is leköltöztem a nappaliba, a rongyot odaraktam az ágy mellé, jól is telt az éjszaka.


Másnaptól már kint aludt a házában, megkapta egy rossz melegítőmet, hadd örüljön. Kb. 1 hét alatt meg sikerült leszoktatni arról, hogy bejöjjön a házba.


A kutyának nem szeretet kell, hanem egy csapat, ahova tartozhat és világos szabályok.

2012. febr. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!