Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Egy ló hány súlyt bír el?...

Egy ló hány súlyt bír el? Meddig lehet elmenni, hogy ne ártson az egészségének?

Figyelt kérdés

A lovam 172-178 cm (Bottal-Szalaggal)

Kisbéri félvér !

Én csak 48 kg vagyok ! De szeretném megtanítani az apukámat is lovagolni vagy, hogy csak lovagolhasson ő kb 87-90 kg ! Nem tudom pontosan, de ekörül lehet !

Rá ültethetem vagy nem tesz jót a lovamnak ? A válaszokat előre is köszönöm !


2015. jan. 2. 19:09
 1/6 anonim ***** válasza:
szerintem nyugodtan ráültetheted apukádat
2015. jan. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmilyen lónak "nem tesz jót" 90 kg tehetetlen teher a hátán, de a lovad mérete abszolút alkalmas arra, hogy ekkora súlyt vigyen, szóval ha okosan, jól tanítod és minél kevesebbet huppog, minél gyorsabban fejlődik, annál jobban kíméled a lovad.
2015. jan. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam komoly tanításra csak nagy álma, hogy lvon ülhessen csak gondoltam felültetem és vezetem sétában ! Szakemberre fogom bízni, hogy megtanítsák lovagolni
2015. jan. 2. 20:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Elbírja az. Én első alkalommal már ügetést megpróbáltam, és megtanultam nem huppogni egyből. Mondjuk háznál próbáltam meg, és addig is volt lovas tapasztalatom
2015. jan. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Naa azt nagyon rosszul gondoltad. Még 50 kilóval is szét lehet vern ia ló hátát, ha patogsz, beleülsz stb. ellenben egy jó lovas 100kilóval sem árt. Vagyis nem a tömeg, számít, hanem a lovaglótudás.
2015. jan. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ertem de mint mondtam nem ult meg lovon
2015. jan. 3. 17:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!