Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Jogilag kihez fordulhatok,...

Hawkins42 kérdése:

Jogilag kihez fordulhatok, nem megfelelő lótartás ügyében? Illetve milyen a megfelelő körülmény egy ló számára!

Figyelt kérdés

Üdv.

A kedves szomszédasszonyom (amióta jogilag nincs korlátozva a haszonállattartás) már épp a harmadik lovát kezdi nyúzni, az elsőt tudom h megdöglött a második, egyik napról a másikra eltűnt, a harmadik tegnap este érkezett, mindegyik közt kb. fél év szünettel.

A problémám a következő, (semmi bajom a lovakkal gyönyörű állatok)a kedves szomszédasszony egy kb 100 m2 területen tartja a lovat aminek az egyik oldala az én házam (egy régi vályogház és egy régi építésű része a városnak ahol még eléggé össze-vissza épültek a házak, két nyitható ablakom is a szomszéd felé néz de a szobák szellőztetését csak így tudom megoldani viszont mivel 20 évnél régebb óta ott vannak így jogilag ez nem támadható, nekem legalábbis ezt mondták, a "hivatalban") ablakom alatt reggelente a friss lócitrom, a nő próbálja takarítani de van h egész nap nincs itthon, és mikor hogy van ideje van amikor reggel 6-kor van hogy 21:30 kezdte a talicskát tologatni ami nem csak zörög de nyikorog is.

a lónak mindössze gy 3-4 X 2-3m-es beállója van, nem vagyok szakember de egy fóliával körbetekert 6 gerendából meg egy tetőből álló építmény nem számít istállónak valamint 4 kutya is van amelyek rendszeresen bejárnak a pacihoz és félnapokig szórakoztatták.(a tapasztalataimat a 2. lóval kapcsolatosan írom ugyanis azt éltem át kb egy 3/4 évig tartott) a ló természetesen az egész telet a szabadban töltötte legelő az nincs ezen a kb 100 m2-n él és kéthavonta egyszer a kedves szomszédasszony megsétáltatja. Enni inni ugyan kap de úgy vélem ez nem megfelelő egy ló számára. körbenéztem itt a z oldalon hasonló témákban és sok helyen olvastam h a ló társas állat itt mindig egyedül van csak a négy kutya b*sztatja, arról nem is beszélve hogy szó szerint a falam túloldalán vágtat ami nincs túl jó hatással a házamra sem, rengeteg repedésem lett, a falam külsejét meg el sem merem képzelni.


Bocsánat ha elsőre nem ide illő részleteket is írtam de nagyobb betekintést szerettem volna a válaszadóknak adni, bár tudom hogy sok minden így is kimaradt.


2015. jan. 3. 10:45
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A fentiekből egyedül a trágyatárolás módja támadható, semmi más. A lónak van karámja, beállója, el van látva.


Az, hogy mikor tolja a talicskát, meg mikor megy hozzá a kovács, az ő dolga.

2015. jan. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Telibe az ablakod alá (a falad mellé) nem engedhetné tudtommal, legalábbis nekem anno szóltak (hivatali személy a szomszédom), hogy "nem akar feljelenteni, de hagyjak el egy métert a telkétől (nálunk mondjuk csak a "kertek" érintkeznek).

Ha közvetlenül a házad mellett vágtázgat az biztos, hogy nem tesz jót az épületnek, innenstől fogva kárt tesz a tulajdonodban, ezért viszont már fellehet jelenteni. Volt egyszer egy hasonló ügyem, azt mondták menjek be a jegyzőhöz és vele beszéljek, egy próbát neked is megér.


Bennem még az a kérdés maradt meg, hogy biztos vagy e ebben? A szomszéd asszony nehogy utána megpróbáljon kárt tenni pl. a háziállatotokban. Felénk megesett, hogy miután a környék együtt feljelentett egy illetőt végig mérgezték az állatokat...


Visszatérve, nem írom azt le amit a többiek (külsérelmi nyomok, stb.), de szerintem a 100 nm2-ért igenis fellehet jelenteni, de egy fülest megér az állatmenhelyeknek. Ez 10x10m egy normálisat vágtázni se tud ekkora helyen.

Trágyát már ugye írták, hogy betonozott, fedett helyen kell tartani, amiért súlyos összegekre büntetnek...


Nálad az adu ász, ha neked ez így elviselhetetlen tedd meg a lépéseket.

2015. jan. 3. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!