Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinálhatnék, ha csak...

Mit csinálhatnék, ha csak szőrén szeretek lovagolni?

Figyelt kérdés

Úgy értem, sokkal jobban szeretek szőrén, mint nyeregben, kényelmesebb, és lazább is vagyok, ráadásul utálok nyergelni, macerás, és sokáig tart. :P

Nyilván ez viszont nem jó a lónak, szóval nem tehetem meg, hogy csak szőrén lovagolom, mert árt a hátának.

Van erre valami megoldás? Valami olyan nyereg, amit nagyon egyszerű 'földobni' rá, és kényelmes? :)



2015. jan. 3. 12:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem figyelne ki az egészből, hogy tulajdonképpen a lustaság a legfőbb mozgatórugója ennek a felvetésnek, akkor ajánlanám a patracot, de így inkább némi önkontrollra, fegyelemre és önkritikára lenne szükséged.

Ha szereted a lovat, akkor sürgősen hagyj fel ezzel a lusta kocalovas hozzáállással.. vagy keress más hobbyt.


Minden rosszindulat nélkül, de ez nem állapot.

2015. jan. 3. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Nem tudom pontosan mi a problémád a nyergeléssel, egy patracot is ugyanannyi idő feltenni, mint egy nyerget, mert alatta ugyanúgy le kell pucolni a lovat, a patáit ugyanúgy ki kell kaparni, a hevedert ugyanúgy meg kell húzni, csak az még a lónak is rossz.

Minden nyereg, amihez heveder is jár ugyanolyan "macera", legfeljebb ha nem kerül alá alátét, akkor megspórolsz 15 másodpercet.


A lustaságoddal szerintem nem lehet mit kezdeni. Ha a nyereg neked kényelmetlen, akkor próbálj meg más típusú nyerget, túra nyerget, ausztrált, stb. de a lónak igenis fontos, hogy a súlyodat egy váz eloszlassa.


Egyébként 15 percekre nyugodtan felülhetsz szőrén, hosszú távon meg (2-3 óra) nem akarom elhinni, hogy neked kényelmes szőrén, főleg, ha olyan az idő és a munka, hogy a ló is izzad.

2015. jan. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A patracon, priccsen nincsen heveder de ez a fajta lovaglás külön tudást igényel, nem könnyű. A felülés is technikát igényel, és a nyeregben maradás is. De a lustaság fél egészség, ha lovagolsz akkor annyit szánj rá, hogy felszerszámozod lepucolod. Én nagyon szeretem ezt csinálni, mert el lehet mélyíteni egy lóval a kapcsolatodat akkor is ha ezeket csinálod. Simogatod, beszélsz hozzá.
2015. jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
igen bocsánat, valóban a csikós patracon és a priccsen nincs heveder, de a mai "modern" patracokon már van, pont azért, hogy ne fordulj le egy megugrásnál. de ezek (ahogy a hevederrel rendelkezők se) érdemben nem javítanak a ló kényelmén, mivel ugyanúgy nem oszlatják el a súlyt és csak az ülőgumóid alatt terheled a lovat, sőt, talán még rosszabb, mert ha kengyel is van rajta akkor a kengyelekkel egy vonalban konkrétan 1 vagy 2 csigolyáját nyomja a lónak az összes súlyod.
2015. jan. 3. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Patracról szó sem lehet, 100x felnyergelem inkább.

Nem a lustaság az oka, hanem, mint már írtam, sokkal lazábbnak érzem magam, közelebb érzem a lovat, sokkal jobb szerintem, ráadásul nyilván nem ugróedzésekre járok így, szimpla hobbi szinten vagyunk, nem versenyzés a fő célom, hanem a szórakozás és a kikapcsolódás.

2015. jan. 3. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom az érdekel-e, hogy lovad mennyire szórakozik és kapcsolódik ki alattad, ha világ életében szőrén fogsz rajta ülni.


Az itt a fő gond, hogy nem tudsz nyeregben lovagolni, azért találod kevésbé kényelmesnek.

2015. jan. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én megértelek kérdező. Mindenki elmehet a ...., ha neki így jobb, akkor így lovagol. Én is csak szőrén lovagolok, és sokkal jobb ez a lovamnak is. Nyereg alatt ideges, rugdosódik, rázza a fejét, szőrén viszont kedves, készséges, és nagyon szépen dolgozik. Én ugratok is vele szőrén, és mindketten élvezzük. Viszont amit betartok, hogy nem szoktam vele háromnegyed, vagy 1 óránál többet dolgozni. Ha mégis, mert egy hosszú terepen vagyunk ami pl 3 óra, akkor sűrűn leszállok, pihengetünk stb
2017. márc. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!