Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Megbüntethetnek azért ha...

Megbüntethetnek azért ha "otthon ölöm le a lovamat"?

Figyelt kérdés

2015. jan. 6. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Miért, beteg? Menthetetlen szegény? Levágni akarod? (Lehet lóhúst kapni a egyes boltokban azért kérdem).
2015. jan. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Beteg, vágóra nem küldöm, nem a húsáért (egyéb körülményeket nem szívesen osztanék meg ha lehet).
2015. jan. 6. 16:56
 3/16 A kérdező kommentje:
Arra vagyok kíváncsi hogy ha kitudódna, megbüntethetnek e vagy feljelenthetnek e?
2015. jan. 6. 17:05
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

És azt követően mit szeretnél vele kezdeni? Feldolgozni? Eltemetni?

Mert ha csak annyi, hogy vágóra nem akarod adni, akkor az állatorvos elaltatja és a veszélyes hulladék-kezelő meg átveszi, általában van rá támogatás.

2015. jan. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Vágóállat életét is csak erre képzett személy olthatja ki,megfelelő kábítás után.Kskérődzőktől felfelé ez minden vágóállatra vonatkozik.

Keresd meg a legközelebbi hentes-mészárost.

Házi vágás nem tiltott,ha képzett személy végzi.

2015. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Csak szeretném ha valaki utána nézne a neten hogy miket igen miket nem büntetnek (pl.: ha feldolgozom de nem értékesítem [ami nem fog megtörténni])
2015. jan. 6. 18:33
 7/16 anonim ***** válasza:
45%
Elvileg mindent büntetnek. Ha ez a kérdés azért kérdés, mert el szeretnéd temetni, csak valamit mondani kell a szomszédoknak, akkor a levágás nem fog működni sajnos. :-(
2015. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hajrá, nézz utána te. Azt mondtad a lovad beteg, akkor nem lehet feldolgozni! Állatorvos kell elaltassa. Nem ölheted le csak úgy..
2015. jan. 6. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
96%

nem akarnék senkinek tippeket adni, de én úgy tudom az altatás nagyon drága, valami 60.000 ft és akkor még el kell vitetni...


viszont ha jóban vagy az állatorvossal, akkor egy nagy adag magnézium injekciótól szívleállása lesz. ezt amúgy is csak akkor csinálja meg, ha szerinte is menthetetlen. de a tetemmel akkor is csinálni kell valamit!


olyat is hallottam, hogy a helyi vadász törött lábú lovat lelőtt, de csak hogy ne szenvedjen. a tetemet azonban elszállíttatni hivatalosan megintcsak nagyon drága.

2015. jan. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
0%
Esetleg a tetemet felajánl hatos kutyamenhelynek.
2015. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!