Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha itthon dolgozom pl. műkörmö...

Ha itthon dolgozom pl. műkörmösként gyes mellett nincs vállalkozóim megbüntethetnek és mennyire?

Figyelt kérdés
és ha csak az anyagárat számolom fel akkor a saját dolgomat adtam el azt szabad nem?
2011. dec. 29. 22:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Akárhogyan is csinálod, szolgáltatsz, tehát feketén dolgozol.
2011. dec. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogyhogy csak az anyagárat számolod fel. Akkor neked mi a hasznod rajta? Vagy úgy érted, hogy drágábban adod az anyagot, mint ahogy vetted? Mert az már jövedelem, az után is adózni kell.


De ha nem nyitsz egy nyilvános szalont, hanem otthon csinálod, kialakult ügyfélkörnek, akkor nem sok esélye van a lebukásnak.

2011. dec. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, mit számolsz fel, és mit nem, a bevétel után adózni kell. Ha ezt nem teszed meg, akkor feketén dolgozol, vagyis adót csalsz. (Egyébként csak anyagárért dolgozni mi értelme? Akkor 0-ra jössz ki még csalás nélkül is. Ezt persze lehet, még vállalkozóként is, hiszen vannak elszámolható költségek. De nyilván igazából lenne hasznod, különben nem csinálnád.)

Hogy lebuksz-e, az más kérdés.

2011. dec. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ha csak ismerősöknek csinálod, és nem idegeneknek, akkor nem fognak megbüntetni, mert nem buksz le.
2011. dec. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,akkor idegennek véletlen se dolgozzak,(ANYAGÁRAT igen haszonnal gondoltam )persze ismerős is felnyomhat de hogy bizonyítja be?
2012. jan. 2. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!