Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csinaljak? Ilyenkor...

Mit csinaljak? Ilyenkor nektek mi lenne a reakciotok?

Figyelt kérdés
Ha akarnatok venni egy lovat, amit meg tudnatok venni, csak a tartasat nem tdunatok fizetni. Ezert megegyezel velem h fizetem a felet a tartasnak, beleegyezek, megegyeztunk. A lo meg nincs nalad, de en visszavonom h fizetem atartas felet. (mert jobban belegondolok, es nincs eleg penzem) De kozbe mar meg volt egyezve es te is nagyon szeretned a lovat. Ti mit reagalnatok ra a "te" szemely helyzetebe? vagy mit tennetek az en helyzetembe?
2015. jan. 7. 23:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

egyszerűen nem szabad úgy lovat venni, ha nincs pénzed eltartani. még jó, hogy a személy most mondta vissza, nem az második bértartás befizetése előtt 5 perccel... szerintem még külön jó, hogy átgondolta és belátta, hogy nem fog menni még pont időben.


nem tudok a helyedbe helyezkedni, mert nekem 7 éve van saját lovam (bértartásban), szerencsére feles tartót sose kellett fogadnom, pedig voltak már nehéz helyzetek, amikor szó szerint a falatot kellett megvonnom a számtól, hogy a bértartás, vagy az állatorvos ki legyen fizetve.


szerintem nagy felelőtlenség (lenne) így belevágni, de ha te úgy gondolod, akkor most még gyorsan kereshetsz egy feles tartót, de az a baj, hogy amíg nem a tiéd a ló a leendő felestartó normálisan ki se tudja próbálni...

2015. jan. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mi lenne, mi lenne... villámgyorsan megpróbálnék egy komolyabb felestársat keresni. Vagy egy olcsóbb helyet a lónak.
2015. jan. 8. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! :)
2015. jan. 8. 02:05
 4/13 anonim ***** válasza:

Így nem vennék lovat. Eleve úgy nem vennék, hogy nincs elég pénzem eltartani - később persze adódhat ilyen helyzet - de eleve így vásárolni óriási felelőtlenség, hiszen még a szállítóban történhet olyan baleset, aminek több százezres az anyagi vonzata és akkor még haza sem ért a ló.


Ilyenekben megegyezni nem szabad. Ha a későbbiekben meg akarjátok valósítani, szerződésbe kell foglalni, hogy az illető fizeti a tartás és minden egyéb költség x százalékát, fix ideig, felmondás nélkül. Ez egyrészt megelőzi azt, hogy vaktában ígérgessenek, másrészt biztosíték a tulajdonos részére, hogy legalább arra az időre nem marad magára.

2015. jan. 8. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként nem titok,lovat mindenki megtud venni csak tartani nem tudja. sajnos akkor nem tudsz mit csinálni,de így meg meredek lovat venni ha nem tellik rá. A szerződéssel megs okat érsz ,nem fizet és? Mit csinálsz? beperled és fizeted a perköltséget is úgy ,hogy amúgy sincs pénzed ? :D Mese ez az egész szerződés még mindig csak egyesek hiszik el ,hogy ez mindenhol működik.
2015. jan. 8. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
5ös ez nem így működik, a vesztes fizeti a per költségét. Tehát, ha én beperellek valamiért (amit nyilván tudok bizonyítani pl. feles tartás szerződés, a pénz mozgást is úgy kell intézni, hogy nyoma legyen) és megnyerem a pert, minden költséget te fizetsz.
2015. jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nem is értem, miért írnak az emberek szerződést arról, ha kiadnak mondjuk egy ingatlant...vagy autót bérbe... Most te komolyan ennyire elmaradott vagy? Nem csodálkozom, hogy nem szívesen adnak ki neked bérbe lovat!


A meg nem fizetett díjakat a perköltséggel együtt a jogerős végzés után a végrehajtó letilthatja a számlájáról.


Egyébként meg előre kell fizetni. Ha teszem azt ötödikéig nem fizet, akkor fel lehet bontani a szerződést és keresni olyat, aki tud olvasni, írni, meg némileg nagyobb a felelősségérzete.

2015. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A perköltséget neked kell megelőlegezni. Aztán ha megnyered a pert, akkor a bíró megítéli, hogy az alperes köteles azt neked megtéríteni. Kérdés az, hogy meg tudja-e téríteni? Feltételezhetően azért nem fizeti a felestartást, mert leégett. Ilyenkor max annyit tehetsz, hogy ráküldöd a végrehajtót. Feltéve, hogy nem egy 19 éves egyetemista csajról van szó, aki anyjáékkal lakik és jó esetben van havi 3800 Ft ösztöndíja. Akkor aztán adtál a szarnak egy pofont, nemhogy a bértartást, de még e perköltséget sem látod soha.
2015. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nem szabad sem lovat, sem másmilyen állatot úgy megvenni, ha az embernek nincs miből eltartania. Ennyi. Felestartókra, meg jótékonysági lovasokra meg nem szabad alapozni, mert papíron tied a ló, a felestartó, meg bármikor kiléphet mögüled, és akkor megint ott vagy, hogy vagy a ló éhezik, vagy te.
2015. jan. 8. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%
Ilyenkor szokták az okos tulajdonosok beszüntetni a tartásdíj fizetését. És ha a lovasgazda a harmadik hónapban már epét köp, hogy csak eteti-itatja a gebét, de pénzt nem lát, akkor persze, hogy ő a "szemétláda, bezzeg amíg kerestél rajtam addig jó voltam, most hogy egy kis, átmeneti pénzzavarba kerültem, meg egyből le akarod nyúlni és saját zsebre eladni az én csecse-becse paripámat, hát nem igaz, hogy ahol húsz legel, ott pont a huszonegyedik szájából kell kisajnálni a füvet?! Ne félj, ki fogom fizetni neked azt a pénzt, most éppen nincs nálam ennyi, de ha legközelebb jövök, megkapod az utolsó garasig, remélem élvezni fogod, hogy a te kapzsiságod miatt fog szűkölködni a családom... bla... blu... blitty..."
2015. jan. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!