Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit csináljak ezzel a lóval?...

Mit csináljak ezzel a lóval? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Van egy csodálatos ló aki sajnos nem az enyém.Ahova lovagolni járok ott van és néha szőrén lovagolok rajta,de mivel nem is az edzőmé ezért necces.A lány aki lovagolja egy cicababa nagyképù stb. A ló se szereti.Hogy tudnám magamhoz szoktatni,jobbá tenni a ló életét?Velem jól elvan csak miatta járok lovagolni.Mi bajom lehet a titkos lovaglásokból?

2014. dec. 10. 19:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
hát ha annyira szeretnél lovagolni rajta talán beszélj a lányal h szeretnél rajta lovagolni és hogy megengedné-e.így a későbbiek folyamán nem lesz belőle probléma.
2014. dec. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
Szerintem is jobb lenne ha beszélnél a gazdájával. Nem azt mondom, hogy könyörögj neki inkább ajálnd fel, hogy cserébe lecsutakolod a lovat ha neki nincs ideje stb.
2014. dec. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg hagyd a farncba. Akármennyire is cicababa a gazdája de az ő tulajdona,jogilag te bánod meg ha titokba kiviszed a lovat,történik vele valami egyből rádveri a balhét mégha nem is te csináltad. Egy lovardába egyébkéntsem marad titokba semmi,olyan mint egy fodrászat,előbb megtudná,hogy titkos lovaglást folytatsz a lován,mint te magad.. Akkor aztán még annyira sem leszel közel a lóhoz és még kártyát is adsz a kezébe saját magad ellen,az iylenek erre várnak,kapna is az alkalmon egyből .
2014. dec. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Kis tanya ritkán járnak ki.A tulaja nem a lány hanem egy ember,aki a barátnőjének vette,de öngyilkos lett.
2014. dec. 10. 19:51
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha meghalt a gazdája, akkor valaki megörökölte a lovat és gondolom ismerőse vagy rokona a lány, aki lovagolja, tehát ugyan olyan, mintha a lányé lenne, mert a gazdája neki engedte meg.
2014. dec. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem képzeld magad a cicababa helyébe, és ennek tükrében mérlegeld a tetteid. Én személy szerint nem örülnék, ha a lovammal ilyeneket csinálnál. Szerintem felképelnélek... Honnan tudod, hogy nem szereti a lova? Mondta?
2014. dec. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Semmit ne csinálj vele szerintem. Más lován lovagolsz anélkül hogy megengedte volna? Én akkor is kiakadnék ilyen helyzetben, ha alapból, ha megkérdezed megengedtem volna, ez a csaj gondolom meg se engedte volna. Annyi bajod lehet, hogy

1, leesel, megsérülsz, és majd órák múlva vesznek észre (a legprofibb lovas is leesik, idegen lóról szőrén meg főleg)

2, a lónak lesz akármi baja és kifizettetik veled a mondjuk 500 000 Ft-os műtétet vagy akármit és abban a lovardában jó szemmel már nem fognak rád nézni (normális helyeken)

Attól hogy valaki nagyképű az nem jogosít fel arra, hogy csak úgy randalírozz a lován, a lónak meg nem szeretni kell a gazdáját.

2014. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Mi bajod lehet? Mondjuk az, hogy kiderül és jól pofánvágnak - én tuti ezt tenném. És akkor még baromi jól jártál. Engedély nélkül elviszel egy lovat lovacskázni, ez bizony lopás. Még akkor is, ha amúgy nem végleg viszed el, csak egy lovaglásra. Ha a Tescoból kihozol egy tévét, feljelentenek, akkor is, ha csak egy órára akartad elvinni, hogy megnézz rajta egy filmet. Gondolkozzál már!!!

Ráadásul ezer baja történhet egy lónak, akár a te hibádon kívül is. De bármi is történik vele, ha te nem is tehetnél róla alapból, akkor is rád verik, mert még ahhoz sincs jogod engedély nélkül, hogy egy szál répát vigyél annak a lónak!!!

Mielőtt baromi nagy bajba kerülsz, szerintem hagyd abba és eszedbe se jusson többé ilyesmi!

2014. dec. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ez kb olyan, mintha azt mondanád, hogy ellopok egy kocsit, de csak megyek vele pár kört a háztömb körül, mi bajom lehet belőle? Egyébként lehet, sőt, inkább valószínű, hogy a lány feles tartásban bérli a lovat. De a lényeg, hogy az ülhet rá, akinek a tulaj megengedte, tehát maximum akkor lovagolhatsz azon a lovon, ha megkeresed a tulajt és valahogy ráveszed. Ha feles tartásban bérli a csaj és a tulajjal is nem jön ki jól valamiért akkor van esélyed.
2014. dec. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Természetesen úgy értettem, hogy van esélyed, hogy ezentúl te bérelhesd a lovat, nem ingyen lovaglásra gondoltam. Ez is elég gerinctelen dolog lenne, de inkább nyíltan próbáld meg, mint sunnyogva.
2014. dec. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!