Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most kezdem el a díjugratást,...

Tancso25 kérdése:

Most kezdem el a díjugratást, illetve elkezdtem de még mindig nem tudom, hogy a B1, B2 C1 és stb. jelölések mit takarnak?

Figyelt kérdés
A Timpex ménesből érdemes lovat venni? Mert mr van egy kiszemeltem...

2015. jan. 12. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ebből elég sok mindent meglehet tudni.

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__lovak__2259947-dijugr..

Sok eredményes ló kerül/került már ki a Timpexből. Nyilván itt se mind kiváló, de érdemes szétnézni.

2015. jan. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ezek a kategóriák, a verseny színvonalát, illetve a versenyszám magasságát jelölik. A a legjobb, utána B és C.

Emellett egy magasságon a lovasokat, illetve lovakat külön kategóriákba sorolják.

- kezdő lovas (ha egy éven belül még nem indultál 8-szor B-1a-ba,n kezdő lovasnál számítasz)

- ifjúsági ( 18 éves kor alatt, nekik muszáj ebben menni, ha van ifi kategória))

- fiatal lovas (21 éves kor alatt, dönthentek, hogy nyitott, vagy ez)

- nyitott (felnőttek)

- 4, 5, 6 éves (a lovak kora szerint besorolt kategórák)

B/0;C/0 - 85-90 cm

B/1 kezdő lovas; B/1 nyitott; 4 éves; C/1 - 95-100 cm

B/2 ifi; B/2 nyitott; 5 éves; C/2 - 105-110 cm

B/3 ifi; B/3 nyitott; 6 éves; C/3 -115-120 cm

B/4; A/1 fiatal lovas; A/1 nyitott - 125 cm

B/5; A/2* - 130 cm

A//2** - 135 cm

A/3* - 140 cm

A/3** - 145 cm

A/3*** - 150 cm


Ezek a nyitott szezonra vinatkoznak. Fedelesben a fiatal lovas és az ifi változik, azt már nem részletezném, mert ennél is bonyolultabb lenne.


A Timpex ménessel kapcsolatban, nekünk volt egy és most is van egy másik Timpex ló a lovardában, és nagyon nagyon jók! A legtöbb lovuk sikeresen versenyzik, nagyon jó ménes. Számos lovat eladtak külföldre is, nagy nevű versenyzőknek. Megkérik az árát, de minden forintot megérnek a lovaik! Csak ajánlani tudom őket.

2015. jan. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! És köszönöm aTimpex-szel kapcsolatos információkat, egyébként én a ménesből ő közülük választanék: [link]

[link]

[link]

[link]

2015. jan. 14. 18:15
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ezeket a lovakat nem ismerem, még fiatalok, nem láttam őket versenyen. Viszont ha jól láttam 2 Cent, 2 Apóleon apaságú ló van köztük. Timpex Cent talán az egyik legjobb ló jelenleg Magyarországon, tőle bátran választanék csikót. Apóleon is eredményesen versenyez 140-145-ön.


2. válaszoló

2015. jan. 14. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!