Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire lehetséges, hogy...

Mennyire lehetséges, hogy egyszer valamikor majd eljussak egy versenyre?

Figyelt kérdés

Kb. fél éve lovagolok egy lovardában, de már előtte is lovagoltam, heti 1x-szer megyek most terepre, nemrég kezdtünk cavalettizni, díjugratás felé szeretnék majd menni. Futószáron elengedett kézzel tudok menni vágtában, de az oktató azt mondta, hogy tavasszal, ha tudunk pályára menni nagyon ráfekszünk a vágtára.

Nincs saját lovam, szerintem nem is lesz. A lovarda voltige-os, de lehet tanulni díjugratni és díjlovaoglni is.

Szerintetek lehetséges, hogy egyszer, pár év múlva kijussak egy versenyre, mikor már minden jól megy, vagy felejtsem el, mert nincs saját lovam?

Nem tudom, hogy megy ez, nekem nem is olyan fontos a verseny, csak lovagolni szeretnék, csak érdekel a téma. ^-^ Értelmes válaszokat kérnék! 12/l



2015. jan. 17. 18:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

120 Ft körül mozog 1 km. 10 km kétszer oda-vissza 40 km, 4800 Ft.


Vagy béreltek egy napra szintén kb. ötezerért és mentek vele amennyit akartok.

2015. jan. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

8-as te hogy számolsz?


Teljesen mindegy, hogy mennyit hozna a ló a hétvégén, mert általában az edző megy a lovaival meg a lovasaival a versenyre, jellemzően több lóval, több lovassal. Ha valaki sportegyesületben lovagol és járnak kisebb versenyekre, akkor ez úgy megy, hogy összedobják a szállítást, mindenki kifizeti a nevezési díjat meg a saját stardíjait, egy ló több számban is indul, így még csak meg sem közelítik azt az összeget, amit te kiszámoltál.


Még ha km-enként fizetik is a 120 Ft-ot, elmennek 50 km-re, az oda-vissza 100 km = 12.000 Ft. Van 4 lovas, az fejenként 3000 Ft. A nevezési díj egy helyi kis versenyre cirka 3000 Ft. A startdíj mondjuk ha egyszer indul, 1000 Ft. Ez össz-vissz 7.000 Ft. Két olcsó edzés ára.

2015. jan. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Ez a 48 % os okostojás már tényleg kezd vicces lenni :d Te ember ,vettél már részt ilyenben? Biztos h nem :D


Egy verseny nem a világ,akkor kerül sokba ha minden hétvégén megy az ember,alkalmanként egy verseny megfizethhető. De nem tudom ki az ,aki 100 ezreket kér el egy néhány km szállításért.. Barom..

2015. jan. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Hát... Köszönöm mindenkinek, akkor nem adom fel a reményt :D Ha tényleg csak 7-10 ezer forint, akkor elmegy.
2015. jan. 19. 12:33
 15/19 anonim ***** válasza:

Én egy nagyon jó lovardába járok!!! Kevesebb mint fél év alatt eljutottam arra a szintre, hogy ugrassak, és kevesebb mint egy év alatt megszereztem a rajtengedélyvizsgát, és most min. 1m-en járok versenyekre (másfél éve lovagolok)

Sosem szoktam érteni azokat az embereket, akik azt mondják, hogy minimum 5-6 év kell a díjugratáshoz (bla bla bla...)

Szerintem ez hülyeség! Simán lehetséges

(Most már van lovam, de őt nem rég kaptam, és a versenyzést úgy kezdtem el, hogy nem volt saját lovam. Mivel a lovarda szervezte az odautat, sok másik lovassal együtt mentünk el a versenyekre. Nem volt annyira költséges, mint ahogy a többi válaszoló írta. Sőt, azokhoz képest szinte ingyen volt! :) )

2015. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kötödsz a lovardához nagyon? Nem akarsz lovit váltani? Ha érdekel hova járok akk írj priviben ;) Lehet versenyezni díjugratásban ill. díjlovaglásban. Évente asszem több verseny is van a helyszínen. Nagyon jó és tapasztalt oktatók. Egyik lány a loviban is az edzőm lován versenyzett úgyh lehet nem saját lovon is versenyezni. 12/L
2015. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Még mindig várom annak az egyednek a telefonszámát, aki ha rittyentek neki, bármikor kiáll reggel 5:50-re Pilisvörösvárra, és átviszi a gebémet az Aranypatkó kupára 5000-ért. (Az pont 11km.) Komolyan kérem!
2015. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Te most tényleg ennyire...?

Tele van az internet (igen, ami előtt ülsz) hirdetésekkel. Nézd meg a km árakat. Azt kell fizetni, sosem fizettem "kiállást", mert helyből hívom a szállítót.


Én mondjuk nem "rittyenteni" szoktam nekik, hanem megkérni őket szépen, hogy ha tudnak vállalni, akkor legyenek kedvesek. Lehet ám, hogy nem árt, ha tisztában van vele az ember, hogy nem belőle pottyant ki a másik és akkor máris kap fuvart! :D

2015. jan. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Nálunk sport oktatás van, nagyon rutinosak az edző versenylovai, kiváló oktató lovak, rendszeresen járnak versenyekre, egy verseny 15 ezer ft-ból kijön, lószállítással, box foglalással, nevezéssel együtt, a rajtvizsgára is felkészítenek megfelelően, heti két alkalom elég járni lovagló edzésre, ők megfelelően oktatnak, pár hónap alatt felkészítenek a versenyzésre, nyílván először csak kis versenyszámba engednek be, de nagyon jól le van szervezve náluk a versenyzés és nem kerül sokba, mert csapat együtt megy , és így olcsóra jön ki a dolog, nagyon jó eredményeik vannak, megadom az edző számát:06307562622
2015. jan. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!