Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Nincs joga elvenni a csikómat,...

Titkos Akárkiné kérdése:

Nincs joga elvenni a csikómat, ugye?

Figyelt kérdés
A lovam nagyon rossz körülmények között volt tartva, úgy mentettem meg. Megvettük, kifizettük, ( a gazdája a gyűlölte ) majd el is vittük más helyre. Az előző gazdája, egyáltalán nem foglalkozott vele, 9 hónapig orvos se látta, és nem jelentette be, hogy egyáltalán létezik. Igazából azért vettem meg, mert tudtam, hogy az agresszív lóban, mélyen még is ott van az a " cuki lovacska " . Azóta eltelt egy év ( igazam lett, nagyon cuki paci már :) )és a kancámnak született egy kiscsikója. Nálam született, én gondoztam. Most lett 9 hónapos és tegnap megjelent az előző gazda. Lószállító kocsit hozott magával, majd berontott a boxba odament az ÉN csikómhoz és köszönt is neki, hogy " szia LOVACSKÁM " . Persze a csikó anyja nem felejtette el, hogy éppen kijött oda hozzájuk, azonnal oda is taszította a sarokba. Utána a hülye VOLT gazda elkezdte nekem mondani, hogy ha nem fizetek 400 ezer forintot, viszi a csikómat. Persze azért én sem vagyok hülye, nyilván mondtam, hogy ja majd a holtestem keresztül. Most megyünk a bírósághoz, természetesen nem hagyjuk magunkat. Nincs joga elvinni, mikor már eleve nálam született, ugye ( és az anyja is az enyém, az én nevem van én fizettem )?? Valakinek volt már ilyen, vagy hasonló esete ? Kérlek nyugtassatok meg ! Köszönöm szépen előre is az értelmes válaszokat!

2015. jan. 22. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Chippeltesd be, és tagadd le.

Ez a legjobb.

Leggyorsabb.

Korrektséget ne várjon az ilyen. Nem éri meg.

2015. jan. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok. Én írtam, hogy szigorúan a polgári jog szabályai alapján talán tarthat igény valamekkora pénzbeli megtérítésre. De a lótartás szabályaihoz meg a lovak nyilvántartásához (lóútlevél, chip és hasonlók, amiket itt mondtak hirtelen többen is) még annyira sem értek. A bíró nyilván ezeket a szempontokat is figyelembe veszi majd. Az elhangzottak alapján persze én is nektek drukkolok! ;) Ha tudod, leírhatnád majd ide pár szóban, hogy mi lett az ügy vége, most már igazán kíváncsi vagyok én is. :) Bár ha valóban polgári per lesz belőle, akkor ott jogerős ítélet nem mostanában lesz...
2015. jan. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszokat ! :) Azt 100%- ig tudom, hogy a lovat nem vemhesen vettük ! Tehát, még az sem lehet, hogy ott lett vemhes és ezért van joga a csikóhoz. Van útlevele és a hasonlók. Mondjuk abban tényleg van valami, hogy ha ő nem jelentette be a lovat, azt is lehet mondani, hogy soha nem is láttuk, pláne nem vettük meg tőle.
2015. jan. 23. 18:20
 14/17 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy egy éve vetted a lovat és most kilenc hónapos a csikó. Akkor hogy lehet, hogy nem nála vemhesült?


(Mondjuk én még mindig úgy gondolom, hogy nincs adásvételi, nincs bizonyíték. Neki is lehetnek tanui, meg neked is az ellenkezőjére, szóval patthelyzet.

A "mentek a bíróságra" az csak egy szófordulat vagy idézést is kaptatok, mert abban ha jól gondolom, benne ellene, hogy legyen, hogy pontosan mivel is vádolnak vádolnak titeket milyen szabályozásra hivatkozva.)

2015. jan. 23. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 piriiiii ***** válasza:

Azt írtad, hogy egy éve vetted a lovat és most kilenc hónapos a csikó. Akkor hogy lehet, hogy nem nála vemhesült?


Igen, ez mondjuk tényleg érdekes. Vagy azóta telt el egy év, hogy agresszív volt, és egy év kellet ahhoz, hogy "cuki paci" legyen?

2015. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"Azóta eltelt egy év" írja a kérdező. Na most a ló 11 hónapig hordja a vemhét, tehát ennek a komának még csak a fogantatáshoz sem lehet semmi köze, nemhogy a megszületett csikóhoz.
2015. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
N
2015. febr. 7. 23:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!