Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Most emiatt nem merek lovagoln...

Most emiatt nem merek lovagolni. Butasag, igaz?

Figyelt kérdés

Rabukkantam youtubeon teljesen veletlenul egy kerekesszekes videora aztan meg megneztem parat. Lovagolok, fel eve, eddig meg nem estem le lorol es jol megy, meg szeretem is csinalni, csak most megijedtem. Szoval annyira atertekeltem mindent, hogy milyen jo, hogy egeszseges vagyok, meg milyen nehez lehet ugy elni es lehet, hogy ez valami "jel", hogy ne kockaztassak. Mert tudni kell a lovaglasrol, hogy nem egy veszelytelen sport. De ha jobban belegondolok, akarmikor, akarhol mashol is tortenhet baleset. Most ezert ne csinaljam amit szeretnek?

Elsosorban lovasok valasza erdekelne. Ti estetek mar le lorol? Hanyszor? Mi volt a legsulyosabb serulesetek?


2015. jan. 31. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez miatt hülyeség lenne nem lovagolni. Baleset bármikor érhet, halálos beteg is lehetsz és egyszer úgyis meg fogsz halni. Nem éri meg négy fal között leélni az életedet csak azért, mert biztonságosabb. Később nagyon fogod bánni, hogy feladtad az álmaidat. Addig élj és élvezz ki mindent, amíg van rá lehetőséged!
2015. jan. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
72%

23 éve lovagolok, rengetegszer estem le lóról, nem számoltam. Szerencsére igazán súlyos balesetem nem volt, inkább csak zúzódások, lila foltok, vérömlenyek, egyszer egy kis porcleválás, de semmi igazán komoly (tehát kórházban lovas baleset miatt nem jártam). Pedig mint az a 23 éves lovas tapasztalatból kiderül nem is vagyok mai csirke, az én időmben nem volt szokás, legalábbis semmiképp se volt kötelező a kobak, a mai napig nem hordok védőfelszerelést (ez nem követendő példa!), csak egyszerűen nem kockáztatok sokat. Van 2 saját lovam, amikben megbízom, amikről figyelmetlenségből esem le néha, amennyire lehet mindent megteszek, hogy ő ne essen el. Ezen kívül csak olyan lóra ülök fel, amit ismerek, amit láttam már lovas alatt.


Régen vakmerő voltam, bármilyen lóra felültem, repültem nagyokat, nyekkentem is, sokszor el se mondtam a szüleimnek, ha látható nyoma nem volt, nehogy eltiltsanak.


Veszélyes sport a lovaglás, de gerincvédővel, kobakkal, megfontoltan azért elég sok veszély lehetőséget ki tudsz zárni. Nem szabad vagizni, vakmerősködni, midig figyelni kell a körülményekre, a lóra, a talaj viszonyokra és ehhez mérten választani jármódot, sebességet, feladatot!


Nagyokat lehet ám úgy is esni, hogy semmi bajod nem lesz, nem egyszer estem úgy, hogy a ló hirtelen lestoppolt vágta közben(én meg mondjuk épp hátrafelé magyaráztam a mögöttem jövőnek) és egy előre szaltóval talpra érkeztem.

2015. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
Szerencsére nagyon kevés lovasbalesetnek van ilyen fatális kifejlete. Legtöbbször csak jól megütöd magad, esetleg kapsz egy kis agyrázkódást...
2015. jan. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat! Teljesen igazatok van! Nem fogom abbahagyni, kiskorom ota ez az almom es most (16 eves koromra),vegre van ra lehetosegem. Es szerintem nem is tudnam megtenni, hogy emiatt abbahagyjam a lovaglast. Csak egy pillanatig megfordult a fejembe, hogy tul sokat kockaztatok. De tenyleg, akarhol mashol erhet baleset.
2015. jan. 31. 22:53
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent csak kobakaot hasznalok, gerincvedot meg nem, azt mondta az oktato, hogy ez az en dontesem, amig nem ugratok addig szerinte nem olyan fontos, de nyilvan mindig jo, ha rajtam van. Szoval akkor azt fogok beszerezni:)
2015. jan. 31. 22:56
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Inkább terepen lehet rá szükség, ott sose tudni, hogy hova, mire esel rá, vagy éppen mikor borultok lóval együtt...


Én írtam korábban, hogy nem használok védőfelszerelést, az egyik lovas barátom pl. pályán nem használ, de terepre vesz fel kobakot és gerincvédőt is.

2015. jan. 31. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
57%

Én csak kobakot használok.

Amúgy meg ez egy ilyen a dolog, a lovaglás nem veszélytelen, már ott kezdődnek a dolgok, hogy te egy 5-600 kilós állat közelébe mész, amely egy mozdulattal meg is ölhet és te ennek a bestiának a hátáraülsz, és rábízod magad.

Az esés ebbe bele van kalkulálva, én szerencsére sose törtem el semmimet, csak pár horzsolást szedtem össze eddig a 12 év alatt, amit lovaglással töltöttem. Igaz egyszer kell szarul esni, hogy az ember élete megváltozzon. De ezek olyan dolgok, amiket az ember elfogad, akárhányszor lóra ül.

Biciklivel is lehet nagyot esni és még nem is kell hozzá figurázni, meg lejtőkön menni, elég ha csak az utcára mész ki.


Ez benne van a pakliban, nem veszélytelen az élet. Én ennek ellenére tovább lovagolok, mert azt az érzést nem kaptam meg még mástól, amit lóháton érzek.

2015. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 13 éves vagyok, 6 éves korom óta lovagolok, és én is csak kobakot használok.Ugratni szeretek, és ilyen kis 'lényegtelen' versenyekre szoktam menni. :D "-szer estem le lóról, és nem esett semmi bajom. Egyszer pedig egy jó magasról, marmagasság: 167 volt...csak a karom fájt, de smmi nem történt. A másiknál ugrattam, de szerencsére csak 105-öt és lesetem...de akkor sem történt semmi,

Butaság lenne abbahagynod. Néha kockáztatni kell. Élet csak egyszer van. Szóval hajrá :) ne hagyd abba emiatt

2015. febr. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
(előző válaszoló) Persze 100 cm fölött ugratásnál használok gerincvédőt, de amúgy nem :) Utálom is
2015. febr. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!