Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Leestem és megijedtem. Azóta...

Leestem és megijedtem. Azóta nem merek vágtázni vele. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szeptember környékén leestem a lovamról. Vágtáztam vele és elkezdett hisztizni. Egyfolytában négy lábasozott meg bakkolt. Leestem, bevittek a kórházba semmi bajom nem történt. A mai napig lovagolok rajta és minden edzés alkalmával elhatározom, hogy "Na ma vágtázok vele!". Egyszerűen nem merek vele vágtázni félek, hogy elvisz, félek, hogy bakkol alattam és leesek. Márciusba vele vizsgázok és muszáj lesz vágtáznom. Hogyan tudnám megszoktatni vele, hogy ne bakkoljon és ne ragadjon el. Hogyan szoktassam le magamat a félelemtől. Próbáljak ki más lovakat, hátha azon sikerül és nem fogok félni.?

2015. febr. 2. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Futószárazni szoktad?
2015. febr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

Bocsi, ha ezek nem segítenek! :(

2015. febr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen szoktam és nagyon szépen megy rajta. De ha van rajta lovas miközben futószárazom egyszerűen megkergül és bakkol, elragad stb.
2015. febr. 2. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:
suttogó módszerrel lehet gyógyítani, egyik lovunkat úgy sikerült. De lehet ez rssz betörés ára is :/ hány éves? MIóta csinálja?
2015. febr. 2. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem tudsz megkérni valakit, hogy üljön fel rá? ha látod, hogy nem csinál semmit vágtában más alatt, akkor már te is fel mersz majd ülni.


és amúgy szeptember óta nem voltál vele terepen, csak bent lovagoltad? mert akkor nem csoda, ha hisztizik... vagy kimész lépés-ügetés terepre?

2015. febr. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

16 éves kanca. Próbáltam más lovassal is és hol csinálja hol nem. Terepen még soha nem voltak/ voltam vele.


A suttogó módszert kifejtenéd.? :)

2015. febr. 2. 21:32
 7/9 anonim ***** válasza:

hát pedig nagyon kéne járni vele terepre is... ez fontos és összefüggésben van a benti hisztizéssel is. Ha bakol és 4 lábasokat ugrik, akkor az konkrétan arra irányul, hogy lerakjon téged. Azt kéne elérni, hogy ne akarjon lerakni, ehhez pedig olyan munkát kell adni neki, amit élvez. De a változatos pályamunka is befejelteti a lovat egy idő után, néha (minimum heti 1x) kell menni terepre, ahol tud menni egyenesen, nézelődik, stb.


Az a baj, hogy ez egy ördög kör. Félsz vele vágtázni, ezért sose tudja kiereszteni a fáradt gőzt, ami egyre csak gyűlik benne, ezért még bunkóbb lesz, te meg még kevésbé mersz majd vele menni, aztán a végén már ügetni se mersz majd, aztán már fel se mersz ülni.


Ha van lehetőséged más lovon ülni és van valaki, aki kimenne a tiéddel, akkor lehet, hogy visszanyernéd az önbizalmad és ha látnád, hogy a lovad is jól érzi magát és felszabadult, akkor szívesebben ülsz vissza rá.

2015. febr. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lenne egy kérdésem: mit mond az edződ? Egyáltalán, milyen edződ van neked? Nyilván, ha vizsgázni akarsz akkor kell legyen edződ is, anélkül nem lehet. Ha viszont van megfelelő edződ, akkor hogy lehet az, hogy a lovad: 1. nem szokott terepre járni 2. szeptember óta úgy edz téged, hogy nem vágtáztok 3. mégis hogy akarsz vizsgázni, ha annyira nem tudsz lovagolni, hogy még a vágta se megy?????????
2015. febr. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szia,nem lehet hogy a lovadnak,mikor leestél egyszerűen csak ,,tele volt a segge"?Azaz már 2-3 napja nem ültél rajta,velem is volt már ilyen,és csak televolt. :)
2015. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!