Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Sürgős! Lovam lába hideg....

Sürgős! Lovam lába hideg. Bajt jelezhet?

Figyelt kérdés
Istállófásli van rajta a boxban, hogy ne verje össze a lábát. Mikor lovaglás előtt tekertem le róla, az egyik mellső lába hideg volt. A többi 3 nem, csak 1 mellső. Nem sántított rá, de ilyet még nem tapasztaltam. Baj lehet ez? Az alátétes fásli alatt mindig meleg szokott lenni...
2015. febr. 2. 19:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

nem lehet, hogy túl szorosan volt rajta a fásli és elszorította a vérkeringését azért volt hideg...?


tudom, hogy nem ez volt a kérdés, de miért verné össze a lábát a boxban? szerintem több bajt lehet csinálni egy egészséges lovon istállófáslival, mint amennyi haszna lenne...

2015. febr. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
felesleges fáslit tenni rá boxban :) Szerintem semmi különös nem lehet, ha nem produkált jelzőket...lehet csak a vérkeringése
2015. febr. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nem jó ha túl szoros a fásli de igazából akkor lenne gond ha melegedne neki. Ha száraz,kitapinható az inai akkor nagy baj nincs.
2015. febr. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
En se tudom hogy csinalja de az utobbi idoben allandoan tele voltak a labai sebekkel (boxpihenon volt) gondolom ahogy bent ugralt megutotte vagy a falhoz verte, azert kapott faslit. Nem hiszem hogy annyira szoros lett volna de ma nem tettek vissza, hatha elmulik ha nincs rajta a fasli... Legkozelebb meg lazabban probalom tekerni :)
2015. febr. 2. 21:51
 5/13 anonim ***** válasza:

Lehet, hülyeség és bokszba nem szokás, de erre a célra nem lenne jó egy kamásli mondjuk?

Egyébként egyetértek az előttem szólókkal, lehet, csak túl szoros volt. :-)

2015. febr. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14%

szerintem pedig ha szétveri a lábát a boxban RENDSZERESEN ("utóbbi időben állandóan") akkor nem kéne boxban tartani, vagy legalábbis nem ott, nem abban a boxban, mert az nem megoldás, hogy befáslizod, mert akármitől is volt tiszta seb a lába, valószínűleg azt fáslival is ugyanúgy csinálja...


az egyik láb hidegebb téma meg legfeljebb akkor lehet gáz, ha 3 lába volt túl meleg, de azt meg csak nem!

2015. febr. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ha csak a leütés miatt kell védelem, tehetsz rá ínvédőt, vagy - nem tudom, milyen vastag az alátétes fáslid - de ha fásliznál, akkor vastag alátéttel, polár fáslival, lazán és többször nézzenek rá, nem-e kell megigazítani.


Utolsó: boxpihenőn van a ló, azzal, hogy átteszi másik boxba, nem lesz kevésbé tele...

2015. febr. 3. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
18%

Honnan veszed, hogy boxpihenőn van? Ez van a kérdésben: "Mikor lovaglás előtt tekertem le róla,", tehát gyanítom nincs boxpihenőn, hacsak nem 2 lovaglás közötti időt számítod boxpihenőnek :)


azzal, hogy átteszi másik boxba sok minden változhat, mert valószínőleg nem azért sebes a lába, mert tele van és az ajtóban áll, hogy jaj induljunk már és közben topog, hanem ki tudja milyen rossz szokása van és miért, lehet, hogy ha más boxszomszédai lesznek, vagy mondjuk át tud kerülni egy angol boxba, ahol tud nézelődni abba hagyja az önsebzést...


(egyébként kedves kérdező, attól, hogy lepontozod a válaszaimat a véleményem áll, a lovadnak nem boxban kéne állnia és a kiváltó okot kéne kezelni)

2015. febr. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Talán olvasd el a kérdező kommentjét (4. válasz)....
2015. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én tuti nem tennék fáslit a lovamra bokszban, ha csak nem valami betegség miatt kell borogatni. Én a helyedben az okokat keresném, hogy miért sebes. Kamerázni kéne, hogy mit csinál bent. Illetve mennyit van legelőn? Lehet ott csinált valamit magával.

A sebeit kenegesd körömvirágkrémmel vagy neogranormonnal, de mondom én a fáslizást hanyagolnám.

2015. febr. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!