Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti mit gondoltok a hideg veru...

Ti mit gondoltok a hideg veru lovakrol?

Figyelt kérdés
2014. jún. 9. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:
A kedvenc lovaim. Nagyon strapabíróak, kemény kötésűek.Én ezt a jelleget részesítem előnyben,a telivérek félvérek nem tetszenek. Szépek, az a zömök testük csodálatos. Mellette rengeteg munkára alkalmasak, plusz hátasnak is kiváló mert nyugodtak, nem olyan robbanékonyak Bár a nyeregből szélesebb kell rájuk. Szóval nagyon tetszenek, kezdettől fogva a favorit volt nálam
2014. jún. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

sajnos a 21. században nem sok hasznukat veszik már. erdőn még dolgoznak vele, de máshol már nem igen.

lovaglásra és kocsizásra csak nagyon rövid távon alkalmasak. hihetetlen erejük van, amivel óriási súlyokat képesek megmozgatni, de ma már ezt mindenhol gépek végzik. de a sportban pont olyanok, mint ezek az erőemberek. Fekete Laci is felkap egy hatalmas betongolyót, de már 5 km-t nem tudna kocogni. egyszerűen nincs bennük szufla.

sajnos ma már a legtöbben azért tartják, ill. azért fedeztetnek vele, hogy legyen egy tömeges lovuk, aminek már csak a súlya miatt is nagy az értéke.

a hidegvérű csikókat gyakran viszik Olaszországba vágóhídra (un. "pecsenyecsikó" néven).


szerencsére még vannak olyanok, akik hobbiból tartják, szeretik, mint az első hozzászóló, de azért nem ez a jellemző.

2014. jún. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem óriási nagy vágyam egy hidegvérű, teljesen elgyönyörködtetnek. Jelenleg épp paci-vadászaton vagyok, már a legtöbb elérhető helyen keresgéltem/keresgélek, hogy megtaláljam a tökéleteset...én túrára/terepre használnám csak...lassúak, de kitartóak, erősek, de nyugodtak...fantasztikusak!
2014. jún. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
jolvan köszönömszépen :))
2014. júl. 23. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!