Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok a díjugratásról?

Mit gondoltok a díjugratásról?

Figyelt kérdés
2015. febr. 5. 19:52
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
Izgalmas es nehez de nagyon veszeyes is , jo érzés !100cm felett meg nem tapadztaltam...
2015. febr. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%

Nekem a legnagyobb még csak 130cm volt. De én még sokkal magasabbra szeretnék menni!!!

Minél nagyobb, annál jobb. A kicsik azok unalmasak...

De a nagy!!!

Ugratni a legfelemelőbb érzés a világon!!! Imádom!

Úgy szeretnék végre valami nagyot is ugrani!!!

(Szerencsére biztos a közeljövőben az is meg lesz, mivel még csak 13 éves vagyok, éppen a fejlődős korszakomban!!! :D)

2015. febr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Nekem a rekordom 160 cm :)

Díjugratásban versenyzek, 2 ugrólovam van. Mivel én alapból a lovakhoz is teljesen máshogy állok hozzá, mint az összes többi ember, ezért a díjugratás is más élményt ad. Enyhe autizmussal élek, ami a sok nehézség mellett biztosítja, hogy más szemszögből láthassam a világot. Sok mindentől félek, például nem bírom felvenni a telefont, vagy rettegek beszélni a postással, de lovon még soha nem féltem és az akadályok felett is teljesen biztonságban érzem magamat (pedig erős tériszonyom van). A díjugratás olyan nekem (de általában a lovak is), mint egy terápia. Én nem szó szerint szeretem a lovakat, csak a sajátjaimat, mert velük egy bensőséges kapcsolatot alakítottam ki. Hamar rá tudok jönni, hogy mit szeretnének, mert képes vagyok az ő szemszögükkel nézni a világot, sőt, ez még könnyebben is megy, mint "emberként". Edzőm mondja mindig, hogy félelem nélkül felültetne bármelyik lóra, mert gyorsan rájövök hogyan kell őket lovagolni, és a lovak is megnyugodnak ezáltal. Szóval, nekem a lovaglás tényleg egy terápia, sokat fejlődtem emberileg is általa és ha nem ugrathatok, akkor könnyebben előjön az autisztikus viselkedésem akkor is, ahol már megtanultam kezelni.

2015. febr. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
43%
Az kétlem, hogy a legjobb érzés, mert a legjobb az orgazmus
2015. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Amikor az ember ugrat az a legjobb érzés. Nem az orgazmus.
2015. márc. 8. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csodálom akik ugratnak. Nézni szeretem, de én a hobbi lovaglást szeretem jobban. Van is lovam, csak kocsisok, sodrottak, így én csak hobbi terepre járok velük. De nézni élvezem amikor ugratnak, hogy sikerül e időn belül végig menni, mennyi hibapontot kap, egyebek, de emellett izgulok is, hogy nehogy bajuk essen mind a lónak mind a lovasnak.
2015. márc. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Az autisztikus tünetekkel élő válaszolónak ezúton is gratulálok, nincs könnyű dolga a világban, a lovak szeretete nyilván segít. Örülök, hogy ezek szerint enyhe autizmussal élők akár komolyabban sportolnak is - eddig még ezzel nem találkoztam. Tényleg szívből örülök, hogy van ilyen és további sok sikert, kitartást kívánok! :-)


Díjugratás: tetszik maga a sport, én is díjugratok, bár inkább a military a szívem csücske. A díjugratással az a bajom, hogy tele van kőgazdag, lovagolni alig tudó apucikedvencével, akik alá betolnak mindent, a milliós lovaktól a pöpec lószállítókig, felszerelésekig, a minden hétvégén való versenyzésig. Ezzel óriási hátrányba kerülnek a tehetséges, de sokkal szerényebb anyagi körülményekkel rendelkező lovasok. Persze egy szint után azért ez megfordul, hiszen amíg egy jól belőtt ló B1-B2-ben körbeér egy majommal a hátán is, a magasabb kategóriákhoz nem árt egy kis tudás sem.

Engem kicsit zavar a magamutogatós, rongyrázós feeling (és mielőtt rám sütnétek a bélyeget, nem irigység, ugyan gazdag nem vagyok, de viszonylag jó anyagi körülmények között élek), főleg, mert sokan az ugrólovasok közül az alapján ítélik meg a másikat, hogy Pikeur kabát van-e rajta, meg hány százezerért vett nyeregben nyomul, nem pedig a személyisége és a tehetsége alapján.

Ezért szeretem jobban a militaryt, ott mindenki tudja, hogy a legkisebb kategóriákban való körbeéréshez is kell tudás. A terepen gond nélkül meg lehet halni még A0-ban is, ezért ott sokkal inkább tisztelik egymást az emberek. Igaz, oda tényleg lovasok mennek, ott hiába lövik alád a lovat...

2015. márc. 23. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
a világkategóriákat,nagydíjakat szeretem nézni mert ott igazi lovasok vannak,nem a fb sztárok automata lovakkal , pénzes gyökér szülők meg a háttérben ..Maga a sport mint élmény jó,főleg mikor jól kijön a távolság,leérkezel az ugrásról ,jó lábra is jön le az nagy élmény tud lenni. Viszont akik művelik tényleg egy elkorcsosult tehetségtelen pénzkupacok többnyire ,nagy tisztelet a kivételnek. Sokszor csak azt látod h 40 centis sarkantyút vés a ló oldalába meg 90 feszítővel cibálja a száját a lónak h odagyűrje az ugráshoz amin nagynehezen átmászik szerencsétlen ló. Díjlovaglás az szerintem jobb,ugyan ott is vannak ilyen esetek bőven de ha az ember egy jó lovon ül az olyan mintha a fellegekben járna .
2015. márc. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!