Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Fizikailag bírná?

Fizikailag bírná?

Figyelt kérdés

9 éves gyereknek fizikailag nem megterheltő szerintetek heti ötször fél óra lovaglás?

Jelenleg háromszor jár hetente. Ennyi idősen még lehet befolyása a csontjai növekedésére?


2015. febr. 5. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lenne fizikailag túl megterhelő, sőt, hamar jó kondija lehetne, de én úgy tudom, hogy 12 éves korig (vagy 10, nem emlékszem pontosan...) rosszat tesz a gerincnek a folyamatos, rendszeres sok rázkodás a ló hátán. De lehet, hogy ahhoz még többet kellene lovagolnia egy héten... :) Nem tudom pontosan. Majd nézz utána! :D
2015. febr. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sok. Majdnem minden nap. Hamar megizmosodna a vádlija, combja de szerintem a 3 tökéletesen elég.
2015. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Fú, be kell írnom: ez a 6.560.000 kérdés :D


Amúgy persze, hogy bírná. Ha nem, akkor úgyis szól, van szája :)

2015. febr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

itt szakértők mondják el a véleményüket erről:

[link]


Egyébként heti 3 szerintem is bőven elég kéne, hogy legyen, heti 3 alkalommal már komoly fejlődés érhető el. De persze ha a versenyzés a cél, akkor lehet, hogy kell az 5 alkalom...

2015. febr. 6. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát hogyha szereti, és ez a jövője akkor nem terheli, főleg hogy fél óra...Tapasztaltam, én 7 éves korom óta lovaglok rengeteget.
2015. febr. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem megterhelő. A lovaglás amúgy is pozitívan hat a csontok meg úgy az egész szervezet fejlődésére,csak annyit mondok terápiás lovaglás és ez igazolva is van innentől kezdve.
2015. febr. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igazi okleveles barom aki szerint 10 vagy 12 éves korig rosszat tesz a gerincnek. Beteg gyerekeknek gyógyterapeuták ajánlják a lovaglást ,pont azoknak is akik ilyen problémával kűzdenek. Amúgy sem rázza szét a gerincét jobban mint ha biciklizne de ha meg sétál csak a lóval akkor meg pláne semennyire.
2015. febr. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A csontjai növekedésére semmilyen hatással nincs, nyugodtan lovagolhat heti hét napot is akár, ráadásul félórás órákról van szó. Tornaórán szerintem jobban elfárad a gyerek, mint lovaglás közben.
2015. febr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

1. Szerintem az első válaszolónak teljesen igaza van!!!

2. Utolsó válaszoló!

Azt ugye tényleg nem gondoltad komolyan, hogy tesiórán hamarabb elfárad, mint lovaglás közben????

Fél óra lovaglás az egy óra folyamatos kocogásnak felel meg!!!

3. Kedves kérdező!

Persze hogy bírná, sőt, szerintem akár 3/4 óra is mehetne. De ez nagy mértékben függ attól is, hogy a gyerek is akarja-e, és hogy nem TE erőltetted rá!!!

2015. febr. 7. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Tesi órán hamarabb elfárad mint a lovon fél órát futószáron..Sok szakértő....
2015. febr. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!