Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor ti lovat vettetek,...

Mikor ti lovat vettetek, honnan tudtátok, hogy az a ló az igazi és az kell nektek?

Figyelt kérdés
Durván 1 éve keresem álmaim lovát, rengeteg lovat néztem meg, próbáltam ki, állatorvos is volt stb... de még nem jártam sikerrel...
2015. febr. 6. 13:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem is fogsz. Tökèletes ló nincs, de mindegyik szerethető, a realitások talaján kell maradni az igènyekkel.
2015. febr. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Realitások talaján vagyok, de ha bár tudásban jó a ló hozzám képest, valamit hiányolok belőle...
2015. febr. 6. 13:24
 3/9 anonim ***** válasza:
25%

Soha ne úgy menj el lovat látogatni hogy megbeszéled a gazdájával a kijelölt lónak. Mert leszedálják sajnos. Mond hogy majd mész valamikor.

Én többször is megnéztem a saját lovamat, és kicsit féltem hogy jól lesz-e...de nem csalódtam. Az állatorvos nekünk azt mondta nagyon jó választás! A lábszerkezete nagyon jó, egészséges. Olyat válassz ami a te tükörképed :)

2015. febr. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
6%

Ezt nem úgy kell elképzelni, hogy mész nézni a lovakat,egyszer csak megpillantod Őt, és tudni fogod, hogy Ő a legszebb, legjobb, legügyesebb(...) paci a világon...

HAHÓÓÓ!!!

Ez nem egy béna romantikus film!

Nincsen tökéletes ló, csak a mesékben (vagy nagyon ritkán fordul elő).

Egyet értek az előzővel, olyat válassz, aki hasonlít Rád, aki a Te tükörképed!

Sok sikert! :)

2015. febr. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne az Igazit keresd! Tűzz ki pár feltételt (be legyen lovagolva, ne legyenek rossz szokásai, egészséges legyen) és az egyiket amelyik minden feltétének megfelel válaszd ki és vedd meg. A saját lovadat (főleg ha még elég fiatal) aztán úgy tudod formálni, tanítgatni, ahogy te szeretnéd és ami a saját lovad egy idő után az álomlovad lesz. De sajna tényleg gyakran becsaphatnak/átverhetnek, olyanról is hallottam hogy mindig a megbeszélt idő előtt benyugtatózták a lovat és csak miután megvette a csaj derült ki hogy igazából egy vadállat. És ha kell keresd 2 éven át mert egy beteges lónál még a semmi is jobb.
2015. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem maga a hozzáállásod rossz.

Az első lovamat nélkülem vették, anyukám (aki akkor még jobban tudott lovagolni nálam) és az edzőm. Ez 7 éve volt és gyakorlatilag együtt nőttünk fel. Teljesen egymáshoz idomultunk, mintha összenőttünk volna (tulajdonságok, stb). Például mindkettőnkhöz ugyanúgy kell közeledni, különben "agresszívak" leszünk, és ha azok vagyunk, akkor támadással és erősködéssel nem lehet lenyugtatni. Stb...

A második lovamat már én próbáltam ki, ez egy éve volt. Aznap már a negyedik ló volt, az első végig bakolt, a második élettelen volt. A harmadik nagyon tetszett és úgy voltunk, hogy elhozzuk egy próbahétre. Tetszett, mert ő is kicsit hasonlított rám első pillantásra. De utána felültem a negyedikre és semmi különöset nem éreztem. Aranyos volt, utána hozzám dörgölőzött. Őt elhoztuk próbahétre (fiatalabb volt, nagyobb versenyeredményekkel) és amikor eltöltöttünk egy kicsi időt együtt, akkor már éreztem, hogy ő kell. Nagyon örülök, hogy meggyőztek hogy először őt nézzük meg, mert sokkal jobban passzolunk egymáshoz. Az is jó, hogy a másik lovammal amolyan kiegészítő ellentétek, de mindketten a személyiségemet tükrözik.

Szerintem neked sem úgy kellene lovat nézned, csak úgy, hogy akkor ő most tehetséges, vagy még fiatal és van benne remény, vagy kényelmes stb biztos érted, és töltsetek el együtt egy kis időt. Egyedül. És ne próbáld meg megtalálni A lovat, hanem csak keress egy lovat, aki majd A lóvá válik. :)

2015. febr. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Számomra ezek voltak a fontosak: egészséges, fiatal, útleveles, jó küllemű, nem feltétlenül belovagolt, de legalább rá lehessen ülni, megfelelő vérmérsékletű, "egyéniséggel rendelkező" ló legyen leinformálható tulajdonostól.

Öt-hat lovat láttam előtte, kettőre ültem fel, de amikor az enyémet kivezették és főleg, mikor felültek rá, már gondoltam, hogy ő lesz az, aki az enyém lesz.

Nem tudom, milyen elvárásaid vannak, de kíváncsi lennék rájuk, mert egy év elég hosszú idő, én cirka két hét keresgélés után vásároltam meg az enyémet.

2015. febr. 6. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Adryenn13 ***** válasza:

A lóváráslás olyan mintha egy házat vagy egy autót venneél, azaz nem egy évre veszed hanem 15-20 évre választod.

Én mikor lovat vettem megnéztem közel 60db lovat és az utolsónál mondtam azt hogy ez az a ló amit kerestem!

A lóvásárlásnál nagyon fontos eldönteni:

-Kancát mént vagy heréltet szeretnél?

-milyen célra szeretnéd? Hobby, vagy versenyzés?

-Mennyi időd lenne rá?

-Mennyire vagy jó lovas?

-Csak te vagy épp mások is lovagolnák?

-Hol tartanád?

Ezek fontosak lehetnek! És utána gondolkozz el milyen a te temperamentumod, és annak alapján keress, és hidd el hogy ha meglátod eljön az a pillanat hogy : Igen, ezt a lovat kerestem!

2015. febr. 7. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Iza-chan válasza:
Én még nem vettem lovat, de állitólag sokat számít egy lónál a foga állapota.
2015. febr. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!