Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek milyen lófajta...

Szerintetek milyen lófajta ajánlott nekem?

Figyelt kérdés
175 cm magas vagyok és 14 éves. Lány. 4 évet lovagoltam. Mind a három jár módban tudok lovagolni. Ugratni, még nem igazán ugrattam. Csak egyszer. A lovat majd laza terepekre szeretném hobby lónak. Nem versenyeznék vele. Ja, és az ugratást még tanulom, szóval az is fog menni. Vélemény?

2015. febr. 10. 12:40
 1/9 anonim ***** válasza:

A véleményem az, hogy amíg ilyen kérdést teszel fel nem kell neked ló. Egyébként meg a leírtak alapján laza terepekre bármilyen lófajta jó neked, ami nem póni és nem hidegvérű.

Laza terepekre felesleges egy-egy szakágban kimagasló teljesítményekre képes fajtát választani (pl quarter, hannoveri, stb.) több millióért, jó lesz neked egy magyar félvér, egy sodrott, vagy akár egy kisbéri, furioso, nóniusz, stb.


Szerintem ha valóban lovat akarnál venni tudnád, hogy a kínálat elég tré, szóval inkább azt kéne belőni, hogy milyen nemű, milyen korú és képzettségű legyen, mennyi pénzed van rá és milyen régióban keresel, és ezzel a szűréssel máris lecsökken úgy 10-20 db (jó esetben) eladó lóra a kínálat, abból pedig amelyik tetszik azt kell megnézni, kipróbálni és amelyik jól működik, mit el tudsz lovagolni, valóban egészséges és nincs 300 km-re, azt kell választani. Ilyen egyszerű.

2015. febr. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha jol ertem akkor csak hobbira szannad de tudjon ugrani is nyilvan nem 140cm-t

csak lovagoltál vagy még mindig utód a sportot?

mikor vennetek a lovat?

mennyi rá a keretetek?

kanca, herélt?

kb hány eveset szeretnél?

bértartasban lenne?

ridegtartas, box?


igy konnyebb lesz válaszolni talán ha ezekre válaszolsz de az összesre légyszi. 😊

2015. febr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lovardát váltottam, és most egy másik helyen fogok lovagolni.

Májusban szeretnénk megvenni kb.

A keret úgy 700-900000 ft. De az se baj ha kevesebbe kerül.

8-10 évesre gondoltam.

Igen, bértartásban. Boxos.


Amúgy, azért számítana a külleme is. Szóval nem csak az,hogy rá lehessen ülni, és menjen. Én egy kisbéri vagy magyar félvérre gondoltam.És még a nóniusz is szóba jöhet.

2015. febr. 11. 12:06
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen csak hobbira. És persze nem kell, hogy megugorja kapásból a 150 cm csak kb 110-120 menjen neki. És kanca vagy herélt az mindegy.Csak mén ne legyen.
2015. febr. 11. 12:08
 5/9 A kérdező kommentje:
És a gidránokat nagyon szimpatikusak! Szerintetek alkalmas lenne?
2015. febr. 11. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:

már 100x leírták, hogy nem a fajtát kell nézni, hanem az egyedet. van olyan gidrán, ami alkalmas erre és van olyan, ami nem. ahogy a kisébrin, nóniuszon és a magyar félvéren belül is.

szerintem az elvárásaid eléggé leszűkítik a kört, eleve szerintem "fordítva ülsz a lovon", mert nem gidránt kell keresni és az összes eladó gidrán közül kinézni azt a hármat, ami jó lehet neked, hanem alap szintű ugró képzéssel rendelkező gyakorlott normális, egészséges lovat, ami tetszik neked, megfelel a kora és nincs az ország másik végén. ha így szűkíted a kört, akkor lesz közte kisbéri, gidrán, akármi. azért nem lehet kimondottan fajtát ajánlani, mert egy fajtán belül is nagyon sok féle eladó lovat találsz, lehet olyan, ami nincs úgy belovagolva, hogy neked alkalmas legyen, vagy mindennek megfelel, de sunyi, rúg és harap, de lehet olyan is, amit meg se néznél, mert a fajta eszedbe se jutott (pl. osztrák melegvérű), de amúgy tökéletesen megfelel és álmaid lova!


szóval felejtsd el ezt a fajtára szűrést.


ha májusban akartok lovat venni, akkor most még felesleges konkrét lovakat nézni, mert azok ha jók, akkor májusra nem lesznek meg, de addig is nézegesd a lovasok.hu-n az eladó lovakat, hogy képben legyél, hogy milyen árban vannak a lovak és mekkora a választék. szűrd le a megyét, kort, magasságot, nemet és meglátod, hogy mi marad.

2015. febr. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hobbi lóra sok a 700 -900 ezer,persze nincs tiltva de annyiból lovat lehet már venni,felesleges 300 -400 nál többet adni egy hobbilóért. Mindegyik fajtába van rossz meg jó egyed,éppen ezért erre a kérdésre nincs válasz.
2015. febr. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Akkor a választott fajtákból amik neked szimpatikusak ahogy leírtad gidran magyar f. Nóniusz, kisberi azekbol nézz hirdetéseket es ha majusban szeretnétek lovat venni akkor akar mar most el lehetne kezdeni nézegetni őket heti egy lo es akkor is szepen esnek ki a lovak, de közben persze jonnek hirdetések hogy eladó xy lo .


most altalanositom a jajtakat(nem egyedeként irom)

a gidran kicsit hevesebb energikusabb fajta , jol ugranak elsosorban hatás, de fogatos használatra is alkalmas. Kerezteztek tenyésztése soran angol teliverrel es arab lovakkal is de mégsem anglo arab falyta.


a kisberi inkabb nyugodtabb elegáns hatás lo közepes méretű 164-169cm lábai erősek es inai szárazak, izuletei is nagyon erosek.

900.000 bol mar boven tudtok venni olyan lovat ami alkalmas 120cm ugrásra. De mindenekpp probald ki eleotte tobbszor ist es vigyetek állatorvost.

2015. febr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
900.000-ből sportlovat is vehetsz, akár magyar sportlovat, de akár még németet is.
2015. febr. 11. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!