Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hackamore-val kombinált...

Hackamore-val kombinált zabla, hogyan?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Sehol nem találtam semmi arról, hogyn lehet hackamore-t zabával kombinálni. Problémás lovam van, nagyon érzékeny a zablákra,sok gond volt vele.Volt egy kisebb időszak mikor hackamore-t használtam és nagyon jól elengedett nem feszült be mint a zabláktól, de mivel ugró lovas volnék a sima hackamore nem a leg célravezetőbb pl az összevetéseken mikor gyorsan kicsiket kell fordulni, valamint mivel csak a sima kis szőrmés bőrös hackamore-t használtam egy idő után nagyon belefeküdt a lovam és nehezebb volt lassítani, de az elsődleges probléma az az, amit az előbb vázoltam. Manapság egy egyszerű D-zablával lovagolok mivel ezt még egész jól elviseli nem ágaskodik tőle nem ellenkezik annyira és nem olyan feszült, de nagyon sokszor vágja fel a fejét még ha csak épp hozzáérek a zablához és nagyon zavar, mert jó képességű ló, hátból ugrik ezért egy jó támaszkodással szép mélyen, hosszú szárral szeretném lovagolni, de ez így lehetetlen. Tehát szeretnék tanácsot vagy információt kérni azzal kapcsolatban, hogyan kellene hackamore-t zablával kombinálni. Lehetőleg ezt a finomabb szőrös bőr hackamore-t szeretném valamiképp zablával kombinálni úgy, hogy 50-50 %-ban hasson a hackamore és a zabla. Tudna valaki megoldást esetleg oldalt amin látom hogyan kombinálhatnék? Előre is köszönöm!

2015. febr. 10. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:

keress rá a googleben, vannak képek "hackamore and snaffle combination"


nekem elég ijesztőnek tűnik... ahogy én látom 3 lehetőség van:


- vagy 2 szár van

- vagy a szár vége elágazik, egyik fele megy a hackamorehoz, a másik a zablához

- és a harmadik, hogy a zablát összekötik egy rövid szíjjal a hackamore aljával és ebbe a szíjba csatolják a zablát (mint itt: [link] )

2015. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
bocsánat, a végét elírtam, tehát a zabla és hackamore közötti szíjba csatolják a SZÁRAT
2015. febr. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
uhh igen elég durván néz ki! Nekem ennél sokkal finomabb megoldás kellene, de köszönöm a választ. Hasznos volt! :)
2015. febr. 10. 21:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem maradj inkább a sima hackamore-nál. A lovadnak kényelmesebb, akkor az neked is csak jó lehet. Inkább koncentrálj arra, hogy az üléseddel hass rá, mert az lenne a legjobb. Így tudsz kicsiket is fordulni vele, könnyen fel tudod venni és még jól is érzi magát. Ha a lovad komforérzete jobb lesz, akkor nem éri meg?
2015. febr. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De! Természetesen a lovam jó léte és nyugalma az első!
2015. febr. 14. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!