Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi kell egy csikó kiképzéséhez?

Mi kell egy csikó kiképzéséhez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azt szeretném megkérdezni, hogy mi kell(het) egy csikó kiképzésére?

nemsokára 6 hónapos lesz, és elszeretném kezdeni tanítgatni komolyabb dolgokra pl. futószárazás, meg hogy egyáltalán elvideljen a hátán egy hevedert.


Egyenlőre a csutakolást sem bírja annyira a lábánál és a hasánál mert csiklandós :D


Szóval mi az amit be kéne szerezni?

kapicán, futószárazó heveder.... és még?



Köszi szépen a válaszotokat! :)



2015. febr. 19. 18:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Tudás. Pl tudás, hogy tudd mi kéne hozzá. Előre sajnálom a csikót...
2015. febr. 19. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

már ne is haragudj. nem kell sajnálni. tudom mi kell hozzá. Tervem is van hogy mit és hogyan fogok csinálni. tudás az van nem kell aggódni de többek tanácsát is szeretném kérni

szánalom -.-

2015. febr. 19. 18:38
 3/13 anonim ***** válasza:
7%
Ha peldaul megbetegszik, muteni is otthon, egyedul akarod a netrol leszedett infok alapjan?
2015. febr. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Heveder miert kell,a határa!? Szokatasd a kotofekhez meg csutakold es szokja a gyerekeket. Szokjon hozzad. Egy 6 hónapos csikó nem fog futoszaron menni. Vezetgesd! Játssz vele! O azt jobban is élvezi,meg te is tobb oromodetleled benne! Szoktasd magadhoz. Estleg csinálj neki akadalypalyat (fordító, labirintus .... Játékos ,konnyu feladatok.)


hany eves vagy?

első lovad?

2015. febr. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd ki legelőre és olyan 2,5-3,5 év múlva vedd elő újfent...
2015. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

A legjobb amit tehetsz, hogy az elkövetkezendő 2,5 évre ménesbe rakod és nem cseszteted a hülyeségekkel. 6 hónapos csikót futószárazni? Normális vagy?

Remélem ez megint csak annak a gyökérnek a kamu kérdése, aki a múlt héten is itt verte a nyálát.

2015. febr. 19. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
61%

Mi kellhet? Hát, mondjuk nem baj, ha van egy kis ész, meg némi szakértelem.

Hat hónapos csikót SOHA nem kezdünk futószárazni, azt még az utolsó ci...ny kupec se csinálja, pedig azoknál aztán sok minden belefér....

Ami egy hathónapos csikónak kell: jó nagy legelő és békén hagyás. A max, amit csinálhatsz vele, a rendszeres ápolás és a lábai felvétele, kötőfék felrakása, röviden esetleg vezetgetés. És ennyi.

Aztán a többi idődet szánd arra, hogy utánaolvasol, mi minden kell egy HÁROMÉVES csikó kiképzéséhez. Mire mindent elolvasol,a csikó a megfelelő korban lesz, te pedig remélhetőleg rájössz, hogy a lókiképzéshez kicsit több dolog kell, pl. szakértelem. És belovagoltatod valaki hozzáértővel a lovadat.

2015. febr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%

4. Vagyok.,az akadalypalya csinalasat nem ugy ertem hogy elvarod tole,azt amit egy 18 eves tapasztalt lotol.

ne napi szinten csináld egyszer meg lehet próbálni de akkorse egy óráig Ba...sztatni. Mert konnyen elege lehet es el "romlik". A legkisebb eredmény, jel is nagyon nagy dicsőség. Ja es 6 hónapos korban a csikó szeretne meg a jatszotarsaival, anyukájával lenni.

2015. febr. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem nem első lovam. és én is meglepődtem amúgy hogy egy 6 hónapos csikót már így kellene képezni ( olvastam )

legelőn van több lóval. vezetgetést és a lábfelvételt csutakolást természetesen bírja, de mint mondtam csikis a hasa :D

minden nap kint vagyok vele. Semmi baja az ég világon.

és nem nem tettem fel múlthéten kérdést. sőőt kb ez az első lovas kérdésem. de mindegy.


ha továbbra is "sértegetni és beszólogatni tudtok kérlek mellőzzétek. azzal nem segítetek. normális hangnemben is ellehet mondani amit akartok.



mint mondtam én is olvastam valahol.

a kiképzést meg nem úgy értettem hogy most azonnal menjen nekem futószáron...

az anyja mellett szépen megy.


hallgat a parancsokra, hogy állj, séta vagy éppen ügetés.


játszani is szoktunk. vezetgetem, csutakolom, kikötöm amíg az anyját futózom, hogy szokja a kikötve levést ( az anyja kb 5 méterre van tőle, vagy még annyi sincs. ) szépen áll. nem tombol meg semmi....


Ha így viselkedik a csikó akkor tuti elrontottam és akkor jogosan "szidtok" de szerintem semmi kárt nem tetem benne eddig és nem is szándékozom.

2015. febr. 19. 20:38
 10/13 anonim ***** válasza:
Ezt folytasd meg kb 2-3 évig inkabb 3 esaztan egy belovaglo emberrel,elkezdheted belovagolni. Elotze,meg szokhatja a táblát kptofekre csatolva(belovaglas előtt par hónappal)
2015. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!