Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Be tudok lovagolni egyedül...

Be tudok lovagolni egyedül egy lovat?

Figyelt kérdés
2éve lovagolok és szeretnék magam lovagolni be egy csikót. Sokak szerint nem sikerülhet de szerintem mar elég jól tudok lovagolni ehhez...kb Olyan 2 éveset vennék.

2015. febr. 3. 20:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Én nem merném bevállalni, mert könnyen el is lehet rontani. Én rábíznám egy olyanra a belovaglást akinek 10+ év tapasztalata van, az már csak jobban tud.
2015. febr. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
69%

Hát egymagadban nem hiszem, maximum egy edzővel közösen de akkor se egy két évessel kezd hanem mondjuk egy 3-4 körülivel amelyik jó helyen nőtt fel és nem fél az emberektől, pucoló eszközöktől stb. Az hogy 2 éve lovagolsz nem mond sokat, lehet hogy két éve jársz heti egyszer fél órára, de az is lehet hogy heti négyszer jársz 1,5-2 órás edzésekre. És az is kérdés, hogy kik azok a "sokan"? Az edződ? mert rá azért érdemes lenne hallgatni...Az ismerőseid? A szüleid? A barátaid?...mert egy idősebb lóval is lehetnek sikerélményeid, taníthatsz neki új dolgokat stb. És gondolom az idősebb ló alatt sem egy 20 éveset értenek, egy 7-8 évessel már nyugodtan kezdhetsz. Az is kérdés, hogy mennyi idős vagy, mennyire tudod az átmeneti kudarcokat (ami belovaglásnál gyakran előfordul) feldolgozni...stb.

Másrészt egy csikó belovaglása nagyon sok időt, türelmet és energiát emészt fel. Az nem úgy megy, hogy egyik napról a másikra, lehet hogy valamit már megtanítottál neki és tudta de aztán egy hónap múlva megint olyan mintha sose hallott volna arról a feladatról. Sőt, olyan is van hogy ha egy-két napot kihagysz az alatt visszaesik. A belovaglás ideje alatt nem hogy kétnaponta, de naponta kell járni a lóhoz különben hagyhatod a fenébe az egészet. És ha például nem hajlandó odamenni az egyik akadályhoz akkor nem csaphatsz a nyakára(akár mekkora kénysztetést is érzel iránta), azzal a felkiáltással hogy "akkor is oda mész mert én vagyok az erősebb" mert:

1, Ledob(hat)

2, napokig tarthat mire visszanyered a bizalmát

3, rossz emlékei lesznek az akadályról és csak még jobban fog tőle félni.---> egyetlen rossz mozdulat is ennyi kárt okozhat. Tehát óriási önuralom és odakoncentrálás kell hozzá, amire lehet hogy most legyintesz, hogy "ó, hát misem ennél egyszerűbb" de mikor ott tartasz már lehet hogy máshogy fogod gondolni, mikor egy félpercre nem eshet ki a ló az kontrollod alól mert akkor eszébe jutnak 'dolgok'...

Az eleje ráadásul esések sorozata is lehet vagy folytonos ágaskodás vagy bakolás ami könnyen kedvedet szegheti.

Nem szabad semmit elkapkodni, elsietni. Úgy értem például: hogyha egyszer beindul szépen vágtába azt ne vedd készpénznek, hogy akkor most ez le van tudva, jöhet az ugrásváltás...

Nem rossz indulatból, tapasztalatból mondom, mert most én is épp hasonló cipőben járok egy 3-4 éves kispacival, aki ugyan nem az enyém de én fogok vele versenyezni ezért az edzőmmel együtt küszködünk vele és hát finoman fogalmazok ha azt mondom, hogy voltak mélypontjaink...

Most nem elriasztani akartalak a gondolattól most csak ráakartam mutatni a dolgok nem olyan napos oldalára is, mert természetesen nagy sikerélmény és öröm magad belovagolni egy lovat, de mindenképp EDZŐVEL(és ezt nem lehet elégszer hangsúlyozni)!

Egyébként sok sikert a lóvásárhoz, van már esetleg kiszemelted? :)

2015. febr. 3. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
engem belovagolhacc te tüzes kis kanca:P
2015. febr. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
48%

Nem tudom, itt végül is a "betörésre" gondolsz? :)

11 éves voltam mikor az akkor csikó lovunknkat betörtem szőrén :D biztos nem csináltam mindent helyesen, de mai napig lovagoljuk, probléma nélkül, western stílusban.

2015. febr. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
a western lovasok ratyik! le is pontoztalak te lódákó faló
2015. febr. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
46%
Ezt gondolom nekem írtad :D Hát köszönöm szépen kedves jelződet, én inkább nem minősítelek téged, pedig a te kommented alapján szerintem inkább lehetne ;) jó te aztán biztos nagyon nagy díjlovagló lehetsz, gratulálok :) De nekem semmi nem ad akkora szabadságérzést mikor cuppantok egyet és gyorsvágtába keresztül száguldunk a mezőn :) Na de biztos benne van a hiba, ne aggódj tőlem megy a zöld kéz, én nem sajnálom senkitől :D
2015. febr. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
14%
én meg lepontozlak mert te is nyílván zöldkezet adtál azért vok 0%on csicska lovasgyerek:-D
2015. febr. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
89%
Most ne azért de mit keres itt egy olyan magát embernek képzelő lény akinek a belovagolni kívánt csikónál is kevesebb agytekervénye van? :D
2015. febr. 3. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem sokak szerint ,senki szerint. Helyből aki tud belovagolni, az nem kérdezi meg, hogy tudja-e?!
2015. febr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
21%
Hát persze! De miért nem lasszózol meg inkább egy przewalskit a Hortobágyon, és lovagold be azt? ;-)
2015. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!