Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent számotokra a lovaglás?

Mit jelent számotokra a lovaglás?

Figyelt kérdés

2015. febr. 22. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Az életemet!
2015. febr. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Gyonyoru sport. Csodálatos es lenyűgöző állatokkal együtt, dolgozva oriasi kikapcsolódást nyújt. Szerintem minel tobb ideje csinálod annál izgalmasabb. De azt se felejtsük el hogy nagyon veszélyes.
2015. febr. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Egyfajta drog ami nélkül már nem nagyon lehet meglenni. Ha bent dolgozol az is jó,de mostanában már az is jó ha terepezünk egyet. Ez viszont a focival ellentétben igazi sport ,igazi sportemberekkel,csak ezt nem támogatják ezért hobbi marad esetleg hobbi versenyzés mindenki számára.
2015. febr. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

,,A lovaglás nélkül lehet élni de nem érdemes"

Ez hülyeség! Lovaglás nélkül élni lehetetlenség számomra!! Egy olyan kikapcsolódást nyújt mint semmi más! Egy olyan lelki támasz, hogy azt kifejezni halandó szavakkal nem lehet! Lóháton olyan mintha már nem is csak egy átlagos ember lennék, ilyenkor megszűnik a külvilág, nem érdekel semmi! A legszörnyűbb időszakomban is, amikor otthon sírok, kimegyek a lovakhoz, és a bánatom megszűnik. Olyan mintha egyfajta gyógyszer lenne, ami szükséges az életben maradáshoz! Ez számomra a lovaglás!! <3 Gondolom a lovasok megértették. :)

2015. febr. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy soha véget nem érő kalandot. Hiszen mindig tanul az ember valami újat, minden lovat máshogy kell lovagolni, mindegyikük új leckét ad fel.. És ettől lesz az egész olyan csodálatos. Sosincs két ugyan olyan nap, az ember nem tud belefásulni, mert ebben a sportban nincs monotonitás.
2015. febr. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az egész életemet.

Magasan funkcionáló autista vagyok, két lovam van és díjugratásban versenyzek. Nekem az autizmus nagy lehetőséget adott: át tudom érezni a lovak helyzetét. Ha edzőm egy idegen lóra ültet (szoktam neki lovakat lovagolni), akkor nagyon hamar ráérzek, hogyan kell nyúlni hozzá és a ló is megnyugszik tőle. De amúgy csak a saját lovaimon szeretek lovagolni, mert velük különleges a kapcsolatom. Az emberekkel nagyon nehezen jövök ki, nem is értenek meg igazán, de a lovakkal más. Otthon gyakran kapok dührohamot, mert nem értenek meg engem, vagy én nem őket - ez kimondhatatlanul szörnyű érzés. De ha a lóval van valami gond, akkor egyből perspektívát váltok, és tudom, hogy mi a baj. Nekem ez egyben terápia is: kisgyerekként sokkal rosszabb volt az állapotom, míg manapság nem is szokták észrevenni az emberek, annyira jól tudom már kezelni. Csak otthon bukik ki... és akkor szüleim kivisznek a lovardába, ahol egyből helyrejövök. Nem tudom, hogy mit kezdenék a lovaim nélkül. 18/L

2015. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lovaglás olyan, mint a drog. Legalább is számomra. Nekem nagyon fontos szerepet tölt be az életemben, egy csomó olyan embert ismertem meg, akik nagy hatással voltak/vannak rám.

A másik, hogy olyan módon kikapcsol, mint semmi más.

Kimegyek a lovamhoz, felnyergelem, és kimegyek terepre és nem csak az istállót hagyom magam mögött, hanem a problémáimat is.

2015. febr. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Röviden és tömören: MINDENT.
2015. febr. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Először csak egy hobbi volt de most már annyira a fontos lett hogy februárban felvételizek a kaposvári egyetemre lovasoktatónak.
2015. júl. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!