Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mikor kezdétek tanulni a vágtát?

Mikor kezdétek tanulni a vágtát?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból 😊 ti mikor vágtáztatok először futószáron ill. szabadon? Mennyi ideje jártatok és milyen rendszerességgel?

Köszi előre is a válaszokat!



2015. febr. 19. 21:50
1 2
 1/14 anonim válasza:
Szia, én már régóta foglalkoztam lovakkal. Tanítás nélkül is szőrén ügettem. Szóval nekem az első vágtám a 2. edzésen volt futószáron (lassan). De csak azt gyakoroltuk hogy kitudjam ülni, és amikor vissza vettem ügetésbe akkor egyből feltudjam venni a tempót :)
2015. febr. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Én kb 0,5-1 után kezdtem vágtázni úgy hogy heti egyszer vagy egyszer sem jártam, egyszóval nem túl rendszeresen, de én nem futószáron kezdtem, hanem a körkarámban egy pónin ültem és ment előttem gy másik póni és úgy.
2015. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%

Én hal is tennék egy baromi jo oktatóhoz kerultem hozzájuk is jartam 7evig). Első alkalommal kimentünk terepre voltuzsban egy ponin.


2.alkalom mar futoszaron volt egy nagyobb lovon. Ulesjatito feledatokat csináltunk es lovastornaztunk. Majd talán a 3 alkalommal ugettem eloszorfutoszaron. Es ugy volt a vágta engedélye hogy 40mp-igelengedett kézzel tudjak menni nem pattogva a lovon persze egy normal tempóban. Sierult is 😊 aztán elkezdtünk vagtazni es nagyon tetszett... Azt mondtam,mindig hogy gyorsabban gyorsabban!de az a lo,mar nagy koron nem tudott gyorsabban vagtazni igy hat egy masik lovon lovagoltam a következő alkalommal.

2015. febr. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%

Hatévesen, életem első lovaglóóráján, voltizshevederrel, nagylovon.

Normális helyen, ahol színvonalas oktatás van, az első vágta legkésőbb a 2-3. órán megtörténik. Voltizson, futószáron semmivel sem veszélyesebb, mint az ügetés, nem is nehezebb. Az ügyesebb, bátrabb tanulókat már az első órán vágtáztatom, a félénkebbekkel várok még 1-2 órát,többet biztosan nem.

2015. febr. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12 vagyok, augusztusban kezdtem (előte 2-6 havonta lovagoltam), és kb. 1-2 hónap után már vágtáztunk. <3 Tavasszal ismét ráfekzünk majd.
2015. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Gyerekek! Ennyi baromságot, hogy lehet összehordani?
2015. febr. 23. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Én most járok úgy fél éve és ebből 3 hónapja osztályba.Nem futószáron vágtáztam először hanem szabadon mert nálunk mindenkit úgy tanítanak és kb heti 1-2 alkalommal járok.
2015. febr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én tanítái idő alatt lovagolok, és egy tanév alatt minden hétvégén egyszer fél órát lovgoltam majd egy hetes lovastábor és kitűnően vágtázok...
2015. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ohh de jó nektek.... én 8 éve lovagolok úgy hogy évente 1x 2x, az első években futószáron ügettem, a többi évben egyedül. 2 éve egyszer vágtáztam futószáron. Azóta másik helyen másik oktatónál szabadon véletlenül elkezdett vágtázni a ló, szeptemberben. Azóta csak ügegés egyedül. Mindig váltogatnom kell a lovardákat. Sose voltizsoltam. Ez így rossz érzés hogy látom hogy már az első, vagy második órán vágtáznak, én meg csak ügetek... :"(
2015. márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem, bántásból, de ha nyolc éve 1szer-2szer jársz az összesen kb: 12 alkalom volt az eddigi életedben és jobb helyeken még ha gyakran jársz se biztos, hogy egyáltalán a 10-20. alkalommal eljutsz a vágtáig, szóval szerintem, ha ez fontos neked akkor iratkozz be nyáron egy táborba és a végére biztos fogsz majd tudni vágtázni.
2015. márc. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!