Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lehet-e egy 2 éves angol...

Lehet-e egy 2 éves angol telivéren normál embernek lovagolnia vagy csak zsoké ülhet rajta?

Figyelt kérdés

2015. márc. 1. 22:09
1 2
 1/13 piriiiii ***** válasza:
21%

Fura ez a kérdés.

Hát, ha ennek a 2 éves angol telivérnek van egy gazdája (egy ember, vagy maga a zsoké), aki versenyzik vele, és valaki csak úgy felül rá, az eléggé nem jó...

De hát bárki ülhet akármilyen lóra. Max. ledobja a ló, vagy a ló gazdája szedi le a lováról.

2015. márc. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát úgy értem hogy egy normál súlyú ember nehéz-e neki vagy lesz-e valami baja a gerincével?
2015. márc. 1. 22:21
 3/13 piriiiii ***** válasza:
21%

Ja, dehogy nehéz.

Viszont talán 2 éves korban ne nagyon üljön rá jött-ment ember. A gazdája vagy a zsokéja oké, de más szerintem ne.

2015. márc. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%

ez az egész telivér ügy egy külön világ. látszik piriii egyáltalán nincs képben... szóval a 2 éves telivérre se a gazdája nem szokott ülni, a zsoké is csak versenyen, tréningben nagyjából normál súlyú emberek ülnek rájuk (oké nem 90 kg, de 50-60, de láttam én már 70 kg-s munkalovast is). viszont a tréning során csak 20-30, max 40 perceket mennek, nem órákat.


szóval ilyen rövid idő alatt nem lesz baja normál súlyú ember alatt, de normál terhelést nem kaphat egy 2 éves telivér se normál súly alatt. tehát egy 2 órás terepre már nem lehet kimenni vele. a fiatal kis agya miatt, meg amúgy is az egyenesen való munka még elmegy, de rendes pályamunkát, 3 ívű kígyóvonalat, kiskört, meg ilyeneket meg szintén nem kéne lovagolni egy 2 éves telivérrel.

2015. márc. 2. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 piriiiii ***** válasza:
39%

Négyes, sajnos te meg fogalmazni nem tudsz. :( Vagy pedig te is csak zagyválsz. Vagy mindkettő.

Az eszedbe sem jut, hogy egy lónak lehet a gazdája és a zsokéja mondjuk ugyanaz a személy? :)))

Azt sem értem, hogyha a zsoké vagy a gazda (szóval a LOVASA) csak versenyen ül rá, akkor hogy a viharba lett egyáltalán belovagolva?

Azért egy versenylóra akárki meg ne üljön rá, mert egy idétlen, tudatlan ember elronthatja.

2015. márc. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 piriiiii ***** válasza:
50%
Egyébként nem tudom, miről beszélsz négyes, a galoppversenyt futó lovakkal már 2-3 éves korukban neveznek...
2015. márc. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
piri: ezek a lovak nincsenek belovagolva ,csak beülve vannak munkalovasok segítségével ,megtűr a hátán ,nagyjából tudod irányítani,de annyi időt nem szánnak rá ,mint a sportlovaglásnál. Zsoké amúgy is csak a versenyben lovagolja,otthon edzésen/tréningben egy munkalovas ül rajta,aki a tréner utasításai alapján lovagolja. . A gazdája a futtató nem ül fel rá csak a pénzt adja,elég ritka mikor a zsoké a tulajdonos vagy a munkalovas,nagyon ritka.
2015. márc. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Könnyű lovas (cirka 60 kilóig) könnyű munkára (nem órás idomítás, futószárazás), laza terepekre felülhet, de a telivér is ló, nem baj, ha nem terhelik maximumig az első adandó alkalommal, amikor már éppen bír menni lovas alatt.

Amit munkában végeznek, az teljesen eltérő jellegű terhelés, mint amit egy félvér kap háromévesen, azért is bírják már másfél évesen. De nagyobb súlyú lovas, nagyobb terhelés azért nekik sem tesz semmit jót ilyen idős korban.

2015. márc. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

bocsánat piri, ha nem fogalmaztam érthetően.


szóval a telivéreket ne úgy képzeld, hogy otthon felnevelik, belovagolják és elmennek vele versenyre. lehet ilyen is, de szökőévente egyszer.


ahhoz, hogy a galoppon eredményeket érj el több lovat futtat a tulajdonos, aki többnyire nem igen lovagol, csak a pénzt adja hozzá, meg jó esetben némi szaktudást.


tehát van a "gazdag" telivér tulajdonos, aki valamelyik versenypályánál (Kincsem park, vagy Alag) bérel egy istállót, amit feltölt lovakkal. bérel trénert, aki edzéstervet csinál a lovaknak és eldönti, hogy melyik mikor áll készen versenyre és mikor melyik versenyen induljon milyen zsokéval.

vannak a munkalovasok, nekik ritkán fizetnek, többnyire hobbiból csinálják, de vannak olyanok is azért, akik kapnak erre pénzt.

és akkor ezek a munkalovasok edzik a lovakat szigorú edzésterv alapján hét közben, ezt értsd úgy, hogy x perc ügetés, x perc lassú vágta, néha ereszd el a hajam vágta, aztán leléptetés és megy is vissza a ló a boxba.


a zsokét csak a versenyre fizetik, akinek konkrétan a kis popója alá tolják a lovat a versenyen.


tehát a telivérekre a tulaj nem igen ül fel, az edzések során a munkalovasok ülnek rajtuk, versenyen meg a zsoké. a zsokékat ugye tudjuk, hogy milyen picik és könnyűek, a munkalovasok között meg a legtöbb nő/lány, esetleg kisebb férfiak/fiúk.

és a belovaglás valóban kimerül annyiban, hogy nem dobja le a lovast és megy előre. ez teljesen más jellegű terhelés, mint a "normál" lovaglás, itt eleve csak egyenesen mennek, ami a lábainak jóval kíméletesebb, persze a galopp nem éppen kíméletes, de tök más típusú terhelés, a különbség kb mint a futás és a szertorna között.

2015. márc. 2. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 piriiiii ***** válasza:
0%

Ezzel én is tisztában vagyok. Azért köszönöm a felvilágosítást. :)

viszont vannak kivételek.

2015. márc. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!