Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mik a legfontosabbak, amiket...

Mik a legfontosabbak, amiket meg kell nézni a bértartó hely kiválasztásánál?

Figyelt kérdés
2015. márc. 3. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

-ár-érték arány,mit biztosítanak ennyi pénzért.

-környezet:legelők,istállók,egyéb épületek,"tartozékok".

-emberek:többi odajáró lovas,bértartó(nyugodtan megkérdezheted mik a vélemények a helyről),oktató,lovász stb.

-megközelíthetőség,télen-nyáron,porban-hóban-fagyban.

2015. márc. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
elsősorban az h hogyan bánnak a lovakkal,ár, tartás,takarmány minősége,tereplehetőség és az ,hogy biztonságba ott tud hagyni a lovat ha elmész.
2015. márc. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A pálya (még, ha nem is fedett) minősége és akár a megvilágítottsága is fontos tényező.
2015. márc. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tiszta környezet, rendezett bokszok, a többi ló állapota, nem csont soványak-e. Karámozási lehetőség, esetleg jártatógép ha nem tudnál kimenni pár napig a lovadhoz. Nekem például versenyző lovasként fontos a pálya talajának minősége, puhasága. A lovász és a tulajdonos legyenek segítőkészek, fel tudd őket hívni, ha bármi kérésed van a lovaddal kapcsolatban.

Megközelíthetőség. Ha nincs mondjuk autód, akkor fontos, hogy valahogy tömegközlekedéssel el tudj jutni a lovardába.

A lovakat állásban tartani tilos, tehát olyan helyre ahol még mindig a fallal szemben bekötve állnak a lovak, ne vidd.

2015. márc. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Van-e legelő

Bokszok minősége

Hogy bánnak a lovakkal

Takarmány minősége

Milyen a többi ló(egészséges, szép, kerek, jó kedélyű stb.)

Vízellátás

2015. márc. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

szerintem is a leges legfontosabb megnézni hogy néz ki a többi ló és megnézni a takarmányt! (mert sajnos penészes lucernán is lehetnek kövérek...)


ezen kívül a tisztaság, megközelíthetőség, biztonság (pl ne egy szál villanypásztor válassza el őket az országúttól), pálya, terep lehetőség, nyerges - pl ott mennyire van rend, tisztaság, lovász/tulaj, érdemes velük elbeszélgetni, már ebből kiderül, hogy mennyire szimpatikus, mennyire akar lyukat beszélni a hasadba, vagy mennyire primkó.


érdemes "forgalmas" időben menni, mert ha oda mész hétfő délelőtt 11-re, akkor valószínűleg nem lesz nagy élet, nem látod milyenek a bértartók, hogy van-e tömegnyomor a pályán, én szombat délután nézném meg. persze az meg takarmány szempontból olyan, hogy akkor tuti lesz kaja a lovak előtt...


aztán a többi már az igényeidtől és rigolyáidtól is függ, meg mindenki maga tudja eldönteni, hogy mi a fontossági sorrend, egyáltalán mire van szüksége.


én pl nem várom el, hogy legyen öltöző, akadálypark, viszont utálom, ha a földre villázzák a szénát és a szénahálót se tartom jó megoldásnak.

2015. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban, takarmányt, legelő nagyságát, minőségét, a többi lovat, és a lovak lovászhoz való viszonyát. Ezután nézem a többit, boxok (bár én a félrideg híve vagyok), többi lovas, pálya...stb.
2015. márc. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!