Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A nyereg alatt maradhat...

A nyereg alatt maradhat száraz folt, vagy nem?

Figyelt kérdés
Ellentétes dolgokat olvasok a témában. Azt már tudom hogy ha csak pici száraz folt van, az nem jó, mert az azt jelenti, hogy a nyereg ott nyomja a lovat. De mi van, ha végig a váz alatt száraz? A tökéletes nyereg alatt nem is kéne egyáltalán száraz foltnak lenni, vagy nagy száraz foltot kéne látni?
2015. márc. 4. 18:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%
Áruld már el,ha nem okoz neki sérülést,fájdalmat,akkor mit számít van e folt? Méretre ,külön lóra csináltatott Neizer nyereg alatt is van száraz folt,kidobjam a 300 rugos nyerget? Mert biztos ezek alapján szerinted nyomja. Farán is kis helyen "kifehéredett" a szőr, ott mi nyomja? Komolyan ha nem fáj tőle a háta (amit észre vennél,rezegtetné ha hozzáérsz vagy ha rajta ülsz beejtené valószínűleg) akkor jó az adott nyereg,független a hülye foltoktól
2015. márc. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Áruld már el, te meg miért nem érted meg, hogy gyanús és furcsa, hogy mondjuk az egész izzasztó alatt csurvíz a ló és tenyérnyi foltban csont száraz. A másik ló meg full a nyereg váza alatt száraz, körülette tiszta víz. Érdekes jelenség, jó lett volna tudni, hogy mitől van, és mivel tök máshogy izzad a két ló a nyergei alatt érdekelt, hogy valakinek van-e tapasztalata a nagyon nagy, vagy simán nagy száraz foltokkal. A kicsiről tudom, hogy gáz.


Nem értem neked miért fáj, hogy feltettem ezt a kérdést. Annyira zavar, hogy remeg a kezed és nem bírod megállni, hogy ne szólj hozzá valami bunkóságot?

2015. márc. 4. 21:44
 13/14 anonim ***** válasza:
86%
Van jelentősége a száraz foltnak, kb. ökölnyi száraz folt elfogadott, ha a teljes nyereg alatti rész száraz, az nem jó, mert a nyereg nyomja az izzadtságmirigyeket, olyannyira, hogy azok működése az időtartam alatt leáll. Ergo a ló hátát is nyomja.
2015. márc. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy az utolsó írja.

Aki egy kicsit is jártas nyeregillesztésben, az tudja, hogy a száraz foltokra figyelni kell. Nem véletlen az, hogy x nyereg alatt így izzad a ló, y nyereg alatt meg úgy. A ló nem mondja, hogy fáj a háta, vagy kellemetlen számára a nyereg, a jelzéseit pedig a legtöbb lovas figyelmen kívül hagyja - ahogy a foltokat is.


Én elég sokat foglalkozok a témával, volt egy nagyjából elfogadható illeszkedésű nyergem (sokadik), a féltenyérnyi száraz foltok helyén úgy két hónap elteltével fehér szálak jelentek meg, miközben a ló nem mutatott sem diszkomfort érzetet, se törése nem volt, mégis idióta kell legyen az ember, ha ilyenkor nem kap észbe és csinál valamit a nyergével.


Az első három betett linkből az első és a második egész biztosan problémás, túl nagy a nyomás a nyereg elején. Az első fenn van a maron ahol nem kéne, hogy nyereg legyen, a másodikon pedig egészen biztosan szűk a gerinccsatorna - hogy többet lehessen mondani, látni kéne a nyerget a lovon. A harmadikról nem nagyon mernék nyilatkozni, mert a párnák alatt végig fut és szimmetrikus - számomra jónak tűnik.

Az adott ponton (általában a váll felett/mögött), esetleg csak az egyik oldalon, vagy eltérő formában (mivel alig van ló, ami nyeregtájon szimmetrikus) létrejövő kis, kerekded száraz foltok/nyomáspontok viszont semmi jót nem jelentenek.

2015. márc. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!