Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdemes a Noénak örökbe adni?

Stella25 kérdése:

Érdemes a Noénak örökbe adni?

Figyelt kérdés
Van egy kehes lovam, akit nagyon szeretek, de lovagolni már nem nagyon lehet és így elég nagy teher a tartása. Feljött egy olyan megoldás hogy örökbe adás. A kérdés már csak az, hogy hova? Azt mondják a Zakuszka már nem fogad be több lovat, a Bottyán Equus meg inkább mentéssel foglalkozik, de nem kérdeztem rá, hogy ők befogadnak-e? Az egyik majdnem utolsó lehetőség a Noé. Jártam már ott sokat, mikor kutyát szerettünk volna, és szép, meg a lovaknak hatalmas a legelője, de én hallottam már valakitől olyan rémhírt, hogy beadta a lovát és rá egy évre elpusztult ott. A kérdésem az, hogy kinek milyen véleménye/tapasztalata van róla LOVAS téren. Valamint valaki tud még más menhelyet, vagy esetleg olyan RIDEGTARTÁST, ahol viszonylag olcsók az árak (20-25 ezer) és Budapesttől nincsen észveszejtően messze, magyarul hetente/kéthetente látogatható a ló. (pl.:Fejér, Komárom-Esztergom, vagy nagyon maximum Tolna megye) Vagy esetleg olyan menhelyet, amit én valamilyen okokból nem találtam meg.

2015. márc. 6. 16:17
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Senki nem fogad be lovat csak úgy, max az örökbeadásban közvetítenek, de azt viszont szerintem a bottyán meg zakuszka is végzi.
2015. márc. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem úgy gondoltam, hogy csak úgy lovat befogadni. Nem akarom semmilyen magánszemélynek örökbevadni a lovamat, akkor inkább megtartom és kitalálok mást. Annyit írtam le, hogy ridegtartásos lovardát keresek, ahol tudom TARTANI és és ÉN fizetném a tartást :) Nem minden áron akarok megszabadulni tőle, mert nagyon nagyon fontos nekem ez a ló, de neki könnyebb, ha olyan helyen van ahol egész nap csak legelnie kell friss levegőn, és nekem is könnyebb ha ezért nem 50-60 ezer forintot kel kifizetnem, hanem csak 20 ezret.
2015. márc. 6. 16:33
 3/21 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok túl jó véleménnyel a Bottyánról, de ha felveted nekik, hogy állod a ló költségeit, esetleg támogatod őket, cserébe, hogy oda vigyed nem biztos, hogy nemet mondanak. Próba cseresznye. :)

Lovarda vagy legalábbis rideg lótartó hely hirtelen nem ugrik be, amit ajánlanék is. Csömör környékén van pár lehetőség fél ridegben 35 környékén, ami ugyan olcsóbb, de nem sokkal. :/

2015. márc. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
52%
Kedves utolsó! Csömörön hol tudsz 35ért félrideget?
2015. márc. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Teljesen ridegben tényleg 25-35e között szokott mozogni a tartás.

Az meg, hogy beadod valahova, és rá egy évre meghal, nem rémhír, hanem valód veszély. Ha megtartod, is meghalhat rá egy évre. Sőt, előbb-utóbb mindenképpen meg fog halni, az a nagy helyzet... Nem is értem ezeket a problémákat néha, a ló is megöregszik, és meghal egyszer csak, de a korábbi munka, stb függvénye is ez. Főleg kehes lónál ne várd, hogy 40-50 évet éljen... Meg azt se, hogy ha kimész, akkor gurítani lehessen majd, olyan dagadt legyen. Ha egy átmenetet látsz majd a sovány és a normális között, kehes lónál az tök jó! A túlsúlyos kehes ló napjai meg vannak számlálva, de igencsak.

2015. márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Hála a sok gyógyszernek igen jó bőrben van, nem látszanak ki a bordái, kehes ló létére. Nyugodtan eszik és sokat, ezért nem sovány, de nem is túl súlyos. Igen, azt mondják kehes lovat nem lehet felhizlalni, de szerencsére nála ez nem így van... mellesleg nem öreg ló ő, 12 évét tapossa idén.
2015. márc. 6. 17:39
 7/21 anonim ***** válasza:
15%
Mi a fenének egy kehes lovat életben tartani? Végig akarod nézni, ahogy szép lassan lepusztul? Tán élvezed, ahogy szenved? Mi vár még arra a lóra? Semmi. Küldd el egy olaszországi társasutazásra, és fájront.
2015. márc. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim válasza:
100%

Olcsóbb bértartást ridegben általában vidéken fogsz találni.

Nálunk pl teljesen jó lovakkal csinálták azt, hogy gazdi kiment németbe, a ló itt maradt ridegben, és egy ismerős lelkes kamasz heti 3-4x lepucolta,ránézett hogy azért mégis.

Persze ki volt kötve, hogy nem ülhet rá, nem futószáraztathatja, és ez a lovászokkal, oktatókkal is meg volt beszélve, hogy figyeljenek oda.

Bár senki nem is próbálta.

esetleg lovas csoportokban kérdezz rá, hogy hol tudnak olyan ridegtartást a lónak, ami gazdit sem vágja a földhöz anyagilag, és akkor is megbízhatóak, ha nem tudsz kétnaponta ránézni a packóra.

Ha Veszprém megye belefér, tudok ajánlani neked helyet.

2015. márc. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
59%

7-es: egy kehes ló olyan gyógyszereket kap,hogy a vágó nem veszi be, csak úgy mellékesen mondom... Akkor se, ha Olaszo.-ig kifurikázza.

Ridegben tartva, megfelelő gyógyszerekkel, főleg, ha esetleg tud neki adni gyógynövénykeverékeket is (Marton Zsófit ajánlom ez ügyben), akkor ha nem dolgoztatják, évekig tünetmentes lehet.

2015. márc. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
A gyógyszerek néhány hét alatt kiürülnek, és már mehet is a kolbászba.
2015. márc. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!