Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Meggyire érdemes felesben...

Tollbogre kérdése:

Meggyire érdemes felesben tartani egy lovat?

Figyelt kérdés
Gondolom sokan vannak úgy, hogy lovat szeretnének, de nincs elég pénz, sem idő, hogy minden nap lovagoljanak több órát. Hallottam már olyanról, hogy két barát közösen vett lovat és felesben fizettek, lovagoltak. Ez egész jó ötletnek tűnik és talán meg is valósítható. Nektek mi a véleményetek erről? (ismereteim miatt nem kell a kommentekben kultúrálatlanul és egyéb módon aggódni :) ) 15/L

2015. febr. 15. 19:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nagyon sok ember keres sajat lova melle egy masik embert aki lovagolja a lovat persze pénzért (feles tartás) . Ez. Jo a lo tulajanak is mert pennzt kap es meg a lovat is lovagoljak unatkozás helyett. Aki meg odaszegodik feles tartónak neki meg sok tapasztalatot ad.

akkor nagyon jol jartal ha kifogsz egy jófej kedves aranyos tulajt (szerintem ezek inkabb a fiatalabbak es nem az öreg bacsik )

Benne van a dologban ha a lónak baja lesz (santasag stb...) akkor ki miatt santlt le?? Az is lehet hogy a tulaj miatt es a bérlővel akarja kifozettetni . De az is lehet hogy csak szimplán a legelőn belelepett vmibe. És akkor jön a vita...


Összefoglalva sok tapasztalatot ad. Jo dolog kicsit hasonlít egy saját lóhoz. De csak ttól bérelj aki neked szimpatikus . Kb 20-30.000 korul van de ugy atlag a 30.(pest mellett a Pilisben sok helyen Ennyi.)

2015. febr. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én úgy gondoltam, hogy mondjuk egy ismerősömmel elhatározzuk, hogy nekünk egy közös lovunk lesz és együtt veszünk egy lovat és mindent felesben fizetünk(akármi is sántította meg a lovat). Keresünk egy lovardát, ami mindkettőnkhöz közel van és oda járunk be. Inkább baráti, mint üzleti viszony...
2015. febr. 15. 21:00
 3/12 anonim ***** válasza:
Régebben én is gondolkodtam, hogy a barátnőmmel felesben tartsunk lovat, de aztán gondolkodtam, hogy mi van hogyha ki akarunk menni együtt terepre? Meg aztán jönne a rivalizálás, hogy kinek is megy jobban a ló, kihez kötődik jobban, sértődések, viták, stb. Tönkre tette volna a barátságunkat.
2015. febr. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

ez így nem működik, vagy legalábbis kétlem, hogy működne.


már az általános feles tartás verzió is problémás, ahol megvan a ló tulaja, de a bértartás feléért felesben használja valakivel, de ott a tulajdonjog nem feleződik. még itt is csomó probléma merülhet fel.


viszont ha nincs pénzetek/időtök saját lóra, csak egy félre, akkor mi történik, ha mondjuk egyikőtök azt mondja, hogy bocs, de nem tudom tovább tartani. eladjátok? ha valamiben nem értetek egyet (pl romlik a bértartás színvonala és egyikőtök szeretné átvinni máshová, de a másik nem).


az biztos, hogy a ló nem fog ugyanúgy működni a két embernek, az egyik jobb lovas, jobban kijön a lóval, akkor a másik féltékeny lesz, a jobb meg szívja a fogát, ha látja, hogy a rosszabb lovas mit csinál a lóval.


a barátságnak meg tényleg annyi, főleg, hogy a közös lovazás teljesen kilőve.


én nem ajánlom, szerintem nem tudna működni.


arról nem is beszélve, hogy 15 éves vagy, tehát nyilván nem te vennéd és tartanád felesben valakivel, hanem a szüleid, ami még egy nehezítési pont, mert az egy dolog, hogy te a barátnőddel ezt kitaláltad és mondjuk akár a ló kiválasztásában is egyetértetek (ami eleve megintcsak nehéz ügy) de vajon a szülők is egyet értenek-e ebben. itt tehát már nem 2, hanem minimum 4 ember elképzelésit, igényeit, terveit kell egyeztetni.

2015. febr. 15. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hidd el nem éri meg, főleg barátilag.

Az hogy a tulajdonjog is közös...az végképp rossz megoldás. Meg tényleg előjönnek ezek a dolgok, hogy kit szeret jobban, ki hogyan lovagol, kinek engedelmesebb...stb stb. Meg ha felosztjátok a napokat, és mondjuk nincs fedeles és szakad az eső, meg hasonlókra is gondolni kell. Na meg ott van a suli,a továbbtanulás. Egy lóval legalább 10 évre számolnod kell. Jelenleg úgyis a szüleid fizetnék a bértartást. Tegyük fel, hogy 18 éves korotokig együtt vagytok a barátnőddel, de mondjuk ő az ország másik felébe menne egyetemre. Akkor mi lesz?

Szóval ezekre a dolgokra is gondolni kell. Meg nem hiába kötnek ilyenkor a felek mindenre kiterjedő szerződést. Ez az egész dolog inkább üzleti, mint baráti, akárhonnan is nézed.

2015. febr. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
közös lónak...
2015. febr. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Közös lovat venni szerintem butaság. Csak összeveszés lesz belőle. A feles tartás viszont egy jó dolog (nekem is van felestartóm). Itt ugye van a tulajdonos, aki pénzért/képzésért/pusziért/akármiért megengedi vki másnak, hogy lovagolja a lovát. Feltételeket, szabályokat szabhat meg, és ami a legfontosabb, hogy övé az utolsó szó. Ő a tulajdonos, tehát ha azt mondja, hogy márpedig ezt nem engedem, akkor nem engedi. Közös tulajdonnál ez nem lehet, mert a másik tulaj joggal mondhatja, hogy "az én lovam is, azt csinálok, amit akarok". És aztán ha neadjisten lesérül a ló, akkor megint csak a vita van: "én mondtam, hogy ne csináld, ezért a te hibád, te fizeted az orvost" És társaik.
2015. febr. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ez is egy állandó jeleggel ismétlődő kérdés. Barátságot nem jó dolog keverni az üzlettel,jó nem lesz belőle. Azon túl ha az 1 es számú ember (nevezzük így) mondjuk jól lovagol és igényesen képzi ,idomítja a lovat és munkát tesz bele,jön a 2. számú ember aki mondjuk tök béna ,és csak lerombolja a másik kínkeserves verejtékes munkáját. Ismeretlen emberrel is csak úgy érdemes belemenni ha nincs más megoldás tényleg,baráttal vagy ismerőssel meg sehogy nem érdemes. Mondjuk hozzáteszem ,ha ismeretlennel csinálod ezt,normális lovat kifogni felestartásra elég esélytelen,ha szerencséd van egy tisztes hobbilovat adnak alád,de többnyire a sánta gebéket szánják erre a célra ami 2 hetente nyomorék meg annyira elszart ló ,hogy körözgetésre alkalmas de ha veseny céljaid is lennének akkor felejtsd el h előrébb jutsz.. Szóval aki felesbe tartja vagy azért mert okleveles hülye,vagy nincs ideje/pénze saját lóra.
2015. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
91%

Én igazából közelebbről 2 feles tartást ismerek:


1, Egy idősebb férfié a ló és csak hétvégente tud ki járni hozzá így hét közben a feles-tartó fiú lovagolja és teljesen jól meg vannak.


2, Egyik barátnőm azon a helyen amelyiken lovagol, sokáig ugyan azon a lovon lovagolt egy másik lánnyal és a végén közösen kivásárolták. De a lovat a barátnőm vette meg csak a tartását felezik, így tulajdonképpen a ló tulajdonosa a barátnőm.


Ez mind a kettő egy működő feles-tartói kapcsolat, szóval nem kell egyből temetni, de az általad felvázolt helyzet nem áll túl közel egyik variációhoz sem. Nem tudom mennyire lehet ennek jövője, mert nyilván attól is függ hogy mire akarjátok használni a lovat. Mert, ha csak arra, hogy hetente kétszer menjetek vele a karámban mint egy iskola lóval arra megfelelhet bár ebben az esetben kérdés, hogy egyáltalán megéri-e lovat venni. Vagy terepezni szeretnétek vele? Esetleg versenyezni? Gondoljátok át. Én nem mondom egyből, hogy felejtsétek el, de döntsétek el első sorban, hogy hiába "feles" valójában melyikőtöké a tulajdon jog, melyikőtök intézi majd a ló ügyeit, melyikőtök dönt a sorsával kapcsolatban. Illetve mindenképp jobb úgy hogyha, egyikőtök már lényegesen jobban tud lovagolni a másiknál és ezt mindketten elfogadjátok nincs belőle vita és a tapasztaltabb oktatni tudja a másikat, aki feltétlen hallgat rá és nem talál ki más dolgokat a lóval, csak amit a jobb lovas helyénvalónak tart.

Gondoljátok át mindenképp amennyire hosszútávlatra tudjátok, mert mi lesz mikor már idős lesz és nm lehet rajta lovagolni? Melyikőtöknek fog a nyakán maradni? Esetleg túladtok rajta és mehet a vágóhídra? Ráadásul valószínűleg mindketten felnőttök ez alatt. Hol akartok majd tovább tanulni és addig mi lesz a pacival...? stb.

2015. febr. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez így a lehető legrosszabb megoldás. Ha feles tartást akarsz inkább szállj be valakihez feles tartónak. Ott legalább tiszta, hogy ki fogja megmondani a tutit és ha nagyon nem jöttök ki akkor leléphetsz. Itt meg mindkettőtöknek ugyan annyi joga lenne azt csinálni, amit akar, mi van, ha a barátnőd olyat akar csinálni, ami neked nagyon nem tetszik? Mondok egy példát, a ló egyre rohanósabb lesz, te próbálod puhítani a száját, a barátnőd meg a szájába rak egy feszítőzablát. Tudod, hogy így csak egyre rosszabb lesz és el fogja rontani a lovatokat, de akárhogy is próbálod meggyőzni ő azt mondja, hogy csak azzal tudja megfogni és ne szólj bele, amikor ő lovagol azt csinál, amit akar. Mit tennél ebben a helyzetben?
2015. febr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!