Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan módszer, amivel...

Van olyan módszer, amivel megtanítható, hogy lehessen vezetni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit későn jut eszembe, a lovam 4 éve van meg (most 9 éves) és egyszerűen nem lehet vezetni normálisan. Vagyis lehet, de csak lépésben és úgy is vonszolni kell. Eddig különösebben nem éreztem hiányát, bár volt, hogy sánta volt és mikor jött az orvos képtelenség volt egyenesen úgy vezetni, hogy ügessen (csak ha valaki hátulról hajtotta úgy lehetett), de most elköltöztettem és az új helyen egy országúton kell átmenni, ha nagyobb terepet akarok menni és borzasztó, hogy én szaladnék előtte, ő meg gyök kettővel extra komótosan lépeget, miközben közelít egy autó.

Ugye tök mindegy, hogy kantár, vagy kötőfék van rajta, a zabla nem sokat segít, hiszen ilyenkor max a tarkóját "húzom". Hogyan taníthatnám meg, hogy jöjjön rendesen, mint más lovak?


2015. márc. 7. 17:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
21%

Ad1, fájó lábbal még jó, hogy nem üget zsívesen a ló.

ad2, rohadtul nem kéne terepre járnod, ha ahhoz is le kell szállnod, hogy átmenj egy úton. Ön és közveszélyes vagy ezek szerint, megállítani a lovat az út előtt és átmenni piszkosul nem extra feladat.

ad3, egyszerű jutlamazással a helyes cselkevésre, akak ha jön utánad fél óra alatt megtanítható. De mondjuk te ne nyúlj ahhoz a lóhoz, mert tragédai amit leírsz... Nem tudni vezetni egy lovat, nonszensz. Az enyém szóra jön utánam szabadon, az volna a minimum.

2015. márc. 7. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Hat igen ha santa valoszinu nem futkoraszni van kedve....

de a patájával minden rendben? Mert lehet hogy a pata oldalán levo resz az a kis kiemelkedés nagyon le van kopva es igy a pata egyenes(barázda keves) es igy faj ha lep foleg murvan meg beronon. Patkolva van?

2015. márc. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Már nem sánta a ló, ha jól értem, és így is vonszolni kell.

Egyébként meg veszel egy hosszú pálcát, és végig a ló válla mellett haladsz: ő nem mehet se mögötted, se előtted! Amint lemarad, pálcával csizmahelyen megcsíped. Ha elrohan, akkor hátralépteted. Pikk-pakk megtanulja, hogy ha előtted van, nem jó, ha mögötted van, az se jó, ergo az a legkényelmesebb neki, ha szépen melletted halad, függetlenül attól, hogy te milyen sebességet választasz épp.

Kezdetben ügetéshez használhatsz hangsegítséget, szólj neki, hogy "üget!", ezt futószáras munkából talán ismeri, vagy pálcával a farbúbra pöccinthetsz, az előrehajtó segítség, ahogyan az is, ha kattogsz neki pl.

2015. márc. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ha megáll vagy nagyon lelassít fordítsd el.

Nekem ez beszokott válni, de ha nagyon ráérsz és hiszel ebben a módszerben akkor a "Join-Up"-os izét is kipróbálhatod...?

2015. márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
2.vagyok. Ha a patájával minden rendben akkor elkezdheted csinalni ( amit a tobbiek mondtak)homokon vagy füvön csinalni a pálcás módszert. Vagy ha megáll akkor egybol fordítod más iranyba(kicsit vik-cakkos lesz) es ha szépen megy jutalmazod. Aztán lehet ez betonon, kemeny foldon.
2015. márc. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönjük 26%-os, te nem tudom miért válaszolgatsz az összes kérdésre, amikor szemmel láthatóan fingod nincs semmiről.

Az első válaszoló is nagy szakértő lehet, nem 3 lábon ugrált a ló, hanem felmerült sántaság gyanú, szerinted az orvos hogy nézi meg, hogy sánta-e a ló, főleg, ha lépésben nem az.


Ahogy írom 4 éve megvan a ló, nyilván nem 4 éve sánta és ezért nem tudom vezetni.


Amit az úton való átkelésről írtál megint óriási tapasztalatra utal. Keltél-e már át úgy úton, hogy a ló hátáról nem volt belátható az útszakasz, mert mondjuk egy kanyarban, vagy bokrok közül kell átkelni. Mivel a ló feje jóval előrébb van, mint az enyém, erősen ki kéne dugnia a fejét az útra, hogy én is belássam mindkét irányba az utat, ezért biztonságosabb leszállni.


Nem tudom mire fel ekkora a pofája valakinek, és osztja az észt, hogy ilyen embernek életveszély a ló. Minek válaszolsz, amikor szemmel láthatóan közöd nincs a lovakhoz, a kérdésre pedig a válaszod egy nagy lószar!


Most, hogy írjátok a pálcás módszert valóban ezt futószáras ostorral még próbálgattam pár éve, és akkor úgy-ahogy jött is, csak abbahagytam a gyakorlást.


Mindenkit megnyugtatok, hogy a lónak nincs semmi baja, makk egészséges, a patái, a lábai, és mindene, nyereg alatt nagyon szívesen dolgozik, csak azt nem szereti, ha vezetik. És amúgy úgy is jön, csak a létező leglassabb lépés tempóban.

2015. márc. 8. 12:39
 7/14 anonim ***** válasza:
Bocsika. De egyaltalan nem voltam bunkó! Kedvesen megírtam hogy nem biztos hogy a lo nagy kedvvel fog ugetni fájós lábbal, megha kene is a doki előtt... De te ugyesen lepontoztal... Na semmi baj. "intelligensek" is kellenek. Amugy meg ha le szállsz a lóról az úttest mellett akkor te kisetqlsz az úttestre es a lovat otthagyod a fuvon hogy álljon ott addig amig te kikukucskalsz hogy jon e autó. Eleve nem túl biztonságos kanyarban átmenni. De Segíts igy magadon hogy amikor atmesz az úton akkor a lovaglásnál nalad levo palcaval odacsipsz neki egyet.
2015. márc. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Az a patás hülyeség amit írtál az akkora baromság volt, hogy lepontoztalak, ötleted nem volt, majd megírtad ugyanazt, amit a többiek. Nagy segítség. És már amúgy is rém idegesítő, hogy minden kérdéshez olyan ostobaságokat írsz, hogy az ijesztő!


Igen, ezt csinálom, hogy leszállok és benézek, csak ugye elég forgalmas az út, tehát jó lenne gyorsan át"szaladni", de ez a dög meg vontattatja csak magát. Hátról nem lenne gond gyorsan átsuhanni, de úgy meg nem látok be. Nem nagyon van választási lehetőség, a földút pont egy kanyarban (nem egy éles kanyart kell elképzelni, egyenes szakasz, csak mindkét irányban kanyar jön) keresztezi ezt az országutat.


De nem az úton való átkeléshez kerestem módszert, hanem jó lenne, ha úgy általában lehetne normálisan vezetni, mint egy átlagos lovat.

2015. márc. 8. 21:19
 9/14 anonim ***** válasza:
0%

Et a pata kopas egyaltalan nem hulyeseg.... Képzeld lattam mar ilyet nem egy lovon.... De mindegy..

irtó kedves egy nyomorek lehetsz... De pontozz csak le..

. Semmi gon!! Anyaad! Nem válaszolok minden kérdésre ... Es nem irok baromságokat!! De bagoly mondja verébnek hogy nagyfejű... Mivan ember féltékeny vagy?? Hutsd le magad mert ha ilyen vagy az életben akkor csak nézni fogsz mint Lajos a misén!! De biztos olyan "okos" vagy es "ügyes" hogy meg egy majmot se tudnak megtanítani arra hogy a sajat hátsóját hurkassza... Na mindegy... Hulyekkel(veled)teljes a világ!!na hellóka nyalóka!!

2015. márc. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Probald meg! A lovak nem szeretnek tolatni . Leptesd hatra es igy talán nagyobb kedvvel jon majd elore.
2015. márc. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!