Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Van olyan módszer, amivel...

Van olyan módszer, amivel megtanítható, hogy lehessen vezetni?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy kicsit későn jut eszembe, a lovam 4 éve van meg (most 9 éves) és egyszerűen nem lehet vezetni normálisan. Vagyis lehet, de csak lépésben és úgy is vonszolni kell. Eddig különösebben nem éreztem hiányát, bár volt, hogy sánta volt és mikor jött az orvos képtelenség volt egyenesen úgy vezetni, hogy ügessen (csak ha valaki hátulról hajtotta úgy lehetett), de most elköltöztettem és az új helyen egy országúton kell átmenni, ha nagyobb terepet akarok menni és borzasztó, hogy én szaladnék előtte, ő meg gyök kettővel extra komótosan lépeget, miközben közelít egy autó.

Ugye tök mindegy, hogy kantár, vagy kötőfék van rajta, a zabla nem sokat segít, hiszen ilyenkor max a tarkóját "húzom". Hogyan taníthatnám meg, hogy jöjjön rendesen, mint más lovak?


2015. márc. 7. 17:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
50%

Valaki írta, hogy jutalmazd, ha jön melletted. Ne adj neki semmit, ne azért jöjjön, hogy közben követelje a jutalmat! Pont az a jutalma, hogy melletted jöhet! Hiszen ha lemarad, pálcával figyelmezteted (kényelmetlen neki), ha siet, hátralépteted (fegyelmező-büntető feladat, ergo kényelmetlen neki), vagy ha nem tudod, kiskört csinálsz, míg ha melletted jön, akkor semmi ilyen kényelmetlenség nem éri. Ez a jutalma: megszűnnek a kényelmetlenségek.


Egyébként ez a ló abszolút nem tisztel téged, ha a pofádba röhög vezetés és futószár során is...

2015. márc. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Hol láttál olyat, hogy a futószárazásnál bármi probléma lenne? Csak azt írtam, hogy futószáras ostorral próbáltam meg simán vezetni, mert az elég hosszú ahhoz, hogy mellette sétálva hátulról noszogassam.


És nem csak nekem vontattatja magát, más se tudja vezetni jobban, mindenkivel ezt csinálja.

2015. márc. 9. 20:31
 13/14 A kérdező kommentje:
Tényleg felidegesítenek ezek megjegyzések, hogy abszolút nem tisztel a ló, 4 éve megvan, napi szinten lovagolom, simán lecsatlakozom nagyobb társaságtól, minden alkalommal elém jön a legelőről, elmegy árkon-bokron, bármit megcsinál, és bármit meg lehet vele csinálni, kötőfékkel is ellovagolom, ha úgy adódik, nem hiszem, hogy a tisztelettel lenne probléma.
2015. márc. 9. 20:35
 14/14 anonim ***** válasza:
Ha nem hajlandó jönni földről, akkor márpedig gond van a képzésben, vagy a tiszteletben... Az ostor amúgy túl hosszú, hogy vezetést taníts vele, 110-120 centis pálcánál hosszabb nem nagyon fog kelleni szerintem.
2015. márc. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!