Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mivel kezdjem a csikóm tanítását?

Mivel kezdjem a csikóm tanítását?

Figyelt kérdés
Nemsokára két éves lesz, ilyen korán még nem szeretnék ráülni, viszont nem ártana elkezdenem tanítgatni. Nem tudom, hogy mivel kezdjem, és hogyan folytassam. Mit javasoltok?

2015. márc. 15. 16:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, hogy keress egy tapasztalt belovaglót, akinek a segítségével el lehet kezdeni dolgozni. Mert ha kérdés, hogy mit kezdj vele, akkor te nem vagy kész arra, hogy egyedül foglalkozz vele. Ha most az alapoknál elrontasz valamit, később sokkal nehezebb kijavítani.
2015. márc. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ne kezdj el neki tanítani semmit, esetleg néha hozd ki, pucold meg, hogy szokja esetleg el mehetsz vele kicsit sétálni, de több dolgot ne. Várd meg amíg 3 éves lesz és akkor hívj egy hozzáértő embert aki belovagolja neked mindennel együtt.
2015. márc. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsonek! De amit tapasztalt ember nelkul is meg lehet csinálni azt elkezdheted pl : kotofeket rakj ra legyen rajta folyamatosan. Vezesd , tanulja hogy kell ember mellett menni, pucolgasd, simogasd hogy szokja az erintest. A lábait felveheted. Es legyen sok ember között Lássa őket szokja a környezetüket. Gondolom nem a boxba van bezarva, hanem a legelőn van ha megis boxban van akkor ide ki sokat mert szoknia kell a box környékétől távolabbi dolgokat is.
2015. márc. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vidd*
2015. márc. 15. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én hasonló cipőbe jártam, mint te. Haverok segítettek, de csak az én elméleti tudásom volt megengedve. A ló jelenleg szóra dolgozik. Mivel a hely viszonylag kicsi, így vágtázni még nem próbáltuk háton, de futószáron szóra megy. Én pedig előtte lovon is csak úgy ültem, hogy fogták. Szóval itt a ló és a lovas is kezdő volt. A lényeg, hogy nyugodtan, nem sietve kell csinálni, ráérsz. Enyém 3. éves, gumit húzattam már vele. Szekérbe még nem volt fogva, nyáron megpróbáljuk azt is. De háton kisangyal. Néha, ha valamiért nincs jó kedve, akkor nem szabad ráhagyni. Elején volt, hogy direkt lelökött. Olyankor meg kell mutatni, hogy ki a főnök. Oda lehet csapni. Kivéve a fejét. Azt ne üsd, mert akkor félteni fogja. Tudok olyan lovat, amit fel se elhet kantározni, mert úgy félti a fejét. De ha alárúgsz, vagy valami, akkor helyreteszed. De a lényeg a fokozatosság, a türelem, és hogy megértsd, hogy mit szeretne. Ettől még én nem mondom, hogy állj neki, ahogy szíved diktálja.
2015. márc. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egy 2 éves csikónak 4 dolgot kell tudnia. Vezethető legyen, nyugton álljon kikötve, legyen meg az alapvető tisztelet és hagyja takarítani magát és a patáit.

Ezen kívül hagyd békén a legelőn lótársakkal. Még legalább 3-3,5 éves koráig, de ráér elkezdeni belovagoltatni 4 éves korától is. Hidd el, ha hozzányúlsz fölöslegesen már most nagy károkat tehetsz benne (még jócskán fejlődnek a csontjai, ízületei, inai, izmai, stb.).

2015. márc. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!