Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy kezdjem a pohárból való...

Hogy kezdjem a pohárból való ivás tanítását a 16 hónapos lányomnál?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ciki, de még egyszer sem próbáltam, taljesen kiment a fejemből, hogy meg kellene tanítani pohárból inni:)

A vizet itatópohárból kapja, az esti és reggeli tejitalt még cumisüvegből.

Milyen pohárral próbáljam? Üveg, műanyag? Kifelé szélesedjen a szája a pohárnak?

Ekkora korában már biztos minden baba tud pohárból inni, igaz?


2011. jún. 24. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekünk ilyen poharunk van:

[link]


Az én fiam anyatejes volt, így hozzátápláláskor nem akartam cumisüvegre szoktatni, eleve pohárral kezdtem ismertetni. Tehát 6-7 hónapos kora óta ő ilyen pohárból iszik, és már az elején nagyon ügyesen ment neki ebből az ivás.

Most 16,5 hónapos, egyedül még nem tud inni a pohárból, mert mindig magára borítja, de ha fogjuk nagyon ügyesen iszik.

Ja és szerintem egyáltalán nem ciki, hogy nem próbálkoztál még. Én a tapsolás tanítását "felejtettem el". Mindig megdícsértem kicsinek is, de soha nem tapsoltam. Valahogy eszembe se jutott. Aztán mikor itt olvastam, hogy 8-9 hónaposan tapsolnak a gyerekek, meg integetnek, akkor kicsit kétségbe estem, hogy de béna vagyok én...

Lényeg a lényeg, én olyasmi poharat ajánlok, mint amit linkeltem, és először csak egy-egy korttyal próbálkozzatok! Az se baj, ha nem sikerül, nem szabad mérgelődni, viszont meg kell dícsérni, ha sikerül. Ha nagyon nem akar sikerülni, inkább rakd el pár napra, és majd újra próbálkozz!

2011. jún. 24. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ciki, ne izgulj! :D

Én is műanyag pohárból itatom. Próbáltam üvegből is, de néha ráharap, és félek, nehogy valami baj legyen.

15 hónapos a kislányom, még én tartom a poharat, mert amúgy a nyakába önti a vizet. Szeretné már egyedül, de...

2011. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem akarod hogy szétöntse a lakásban, akkor először a kádban próbálkozzatok az ivással. Mi is ott kezdtük, a lányom már 2 éves, nagyon szépen iszik pohárból, igaz nálunk is volt pancs az elején, de szerencsére ő szinte csak vizet iszik. Már csak azt kell neki megtanítanom, ha éppen nem iszik csak tartja a kezében a poharat, akkor egyenesen tartsa és ne döntve.
2011. jún. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Műanyag pohárból, arra figyelj, hogy ne legyen vékony, éles a széle.

Egyáltalán nem ciki, hogy még nem próbáltátok!

A nagyobbik fiam 2 éves volt, mire pohárból ivott, akkor viszont rögtön teljesen egyedül és h

2011. jún. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

bocs, véletlen elküldtem.

Szóval teljesen egyedül és hibátlanul ivott. Egyik napról a másikra. Én próbáltam segíteni neki, de amíg fogtam a poharat, nem volt hajlandó inni, csak amikor én elengedtem.

Igaz, akkor már jóideje csak csőrös (nem szelepes) pohárból ivott.

2011. jún. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, akkor nézek valami kis poharat neki és elkezdjük az ivást. Az első link nagyon tetszik, át is látszik és kicsit kifelé görbül a széle.

Lányom csak vizet iszik, így szerencsére nagy galiba nem történik ha kimegy, és még meleg is van:)

2011. jún. 24. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!