Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap elhoztam 9 hetes...

Tegnap elhoztam 9 hetes kiskutyám. Mikor kezdjem el a tanítását klikkerrel? Most azon vagyok, hogy a nevét megtanulja (jutifalat+simogatás). Ha az megvan, akkor utána mehet, vagy várjak meg egy bizonyos kort?

Figyelt kérdés
2014. jún. 1. 10:05
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Értelemszerűen otthon már taníthatod, legalább az alap etikettre (név, nem harapjuk a gazdát, a gazda cipője nem kaja...).

Ha meglesznek az oltásai, viheted (kutya)suliba

2014. jún. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%

Várj egy hete mondjuk amíg megszokja az itthoni rutint a nevét és utána kezdd el :)

Milyen fajta?

2014. jún. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Amstaff.
2014. jún. 1. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó ez az elgondolás, hogy tanítani akarod. De én például nem tudom megmondani mikor kezdetem a kutyám tanítását,mert alapjában véve csak játszik és azzal erősítek meg dolgokat. Egyik kutyám nevét sem tanítottam tudatosan, mert nem is kell szerintem megkajáltatni ezért, persze nem baj. Nekem ez furi, ha már a behívást kötöd vele így össze az már más.

Egyébként nem kell túlzásba vinni, látni fogod rajta,hogy igényli e vagy csak inkább kötélhúzogatást és ilyesmiket. Persze mondják,hogy minél hamarabb el kell kezdeni a tanítást,de játékba beiktatott tanítások az ilyenek. Persze el kezdheted már most is, de ne vidd túlzásba. Csak azért írom le ezeket, mert elég sokan be vannak sózva. Ha a kapcsolatotok jó,már pedig ha közösen játszotok és foglalkozol vele következetesen jó lesz. Nem fog semmit sem számítani ha egy pár héttel később kezded el vagy korábban.

2014. jún. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Persze, nem erőltetek semmit :)

Van egy 10 éves kutyánk is és talán könnyebben tanulja meg a nevét, ha látja, hogy amikor mondok egy szót (kutya neve) akkor a nagy kaját kap, ha hall egy másik szót és odajön, akkor meg csak ő kap kaját.

2014. jún. 1. 12:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Az én akita kiskutyámnak még aznap megtanítottam a nevét mikor elhoztam. 3,5 hónapos korára minden alapvető gyakorlatot tudott plusz pár trükköt is, úgymint pitizz, hempereg, kúszik, integet, pacsit ad, kukucs a lábam között) Kutyatrükk versenyt is nyertünk olyan ügyes volt.Bár én nem használok klikkert, javaslom minnél előbb elkezdidek annál jobb. Függ a kutya jellemétől is hogy fogtok haladni. Az én kutyusom imádott tanulni, alig várta hogy foglalkozzak vele és jutifalat nélkül is megcsinálta a trükköket.
2014. szept. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!