Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol kezdjem egy teljesen...

Hol kezdjem egy teljesen kezdő angol tanítását? (felnőttről van szó)

Figyelt kérdés
2012. jún. 15. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
36%
Mondjuk az alapoktol? Szavak jelentése helyes irása! Szituácios gyakorlatok stb stb!
2012. jún. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
helyesírása...
2012. jún. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
ABC, névmások, alapigék, néhány alapkérdés megtanulása, hasznos kifejezések.. Az alapoktól kezd! Nagyon jól taníthatsz mondhatom, ha ötleted sincs, hogy mit és hogy...
2012. jún. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kritikát. Attól még, hogy nincs ötletem, hogy hol kezdjem, lehetek később jó tanár. Megjegyzem, ez lesz az első próbálkozásom. Anyanyelvi szinten beszélem a nyelvet, gondoltam nehezen, de majd megbirkózom a feladattal, de lehet hogy inkább ajánlanom kéne a barátomnak, hogy fizessen ezreket egy tapasztalt magántanárra??
2012. jún. 15. 15:04
 5/8 Vree ***** válasza:

Szerintem vegyél egy leíró nyelvtankönyvet és feladatos gyakorlókönyvet és haladjatok abból. Neten is találhatsz remek letölthető anyagokat. Olyanokat is, amik témkörök szerint veszik át a dolgokat. Ha nincs tanár ismerősöd akkor legalább nyelvet tanuló ismerőstől (persze csak ha neked nincs ilyen tapasztalatod) érdemes elkérni könyveket és ránézni hogy ott hogyan haladtak. Ezt nem azért mondom, hogy a te nyelvtanári képességeidet elégtelennek nyilvánítsam, hanem mert levegőből tanítva akor meg magadnak kellene ezeket az összefoglalókat így is, úgy is megírnod.

Pl. jó példa, englishpage.com, Present Simple:

[link]


Kapásból leírja hogy ezt a legegyszerűbb alakot milyen helyzetekben lehet használni. Nyelvtanulónak szüksége van rá, hogy ezek a szabályok így világosan le legyenek írva, és aztán feladatokkal be legyenek gyakoroltatva. Hacsak te nem vagy gyakorló nyelvész aki ezeket fejbl így le tudja írni, szerintem könnyebb olyan tankönyvvel kezdeni ahol egy nyelvész professzor már ezeket a szabályokat öszefoglalva leírta nektek.

2012. jún. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a normális választ :)Mindenképp keresek egy ilyen könyvet.
2012. jún. 17. 06:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Én angolt tanítok általános iskolában, és szerintem mindenképp TANKÖNYV és hozzá tartozó munkafüzet segítségével kezdj hozzá (nem nyelvtani összefoglaló könyvek).

Mivel nincs módszertani ismereted arról, hogyan taníts nyelvet, könnyen összekutyulhatod a tanítványodat. A tankönyveket viszont úgy állítják össze, hogy a felépítése logikus legyen, a kivételek tartalmazó nyelvtanokat ketté is bontják.

(pl.have got-t megtanulják, gyakorolják, és csak utána jön következő részben a has got)Egy nyelvtani összefoglalóban ezt egyben leírják, és nincs hozzá feladatlap.


Én nagyon szeretem az Apáczai Kiadó My English Book sorozatát. Bár általános iskolásoknak szól, én magán úton felnőtteket is tanítok belőle, szerintem remek könyv. (My English Book Class 5-8) És utána jöhet a saját fejed, és az internet egyéb gyakorló feladatok összeállításához.

2012. jún. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7. vagyok


A My English Book árban is jó, kb 1000 ft.

Nagyon jó még az Oxford WOW sorozata, Headway sorozatok.

A My English Book bár általános iskolásoknak szól, nagyon jó, mert magyar írta, vannak részen ami különösen használható a magyar diákok számára.


+ nem ijesztgetni akarlak, de nagyon készülnöd kell erre. Én anyanyelvi tanártól akartam németet tanulni, de nem sikerült, maradt a nyelviskola. Hiába beszéli valaki a nyelvet tökéletesen, ha tanítani nem tudja.

2012. jún. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!