Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a megoldás valójában?

Mi a megoldás valójában?

Figyelt kérdés

Van egy pónim, aki már 10 éves. 130 körüli magassággal rendelkezik. Mikor megvettem, akkor még semmi bajom nem volt, de egy rossz leszállásnál magam alá fordult a bokám, ami sérülékeny.

Most újra megsérültem, megröngtenezték, azt mondták sose lesz a régi, ilyen marad.

A lovamnak meg lett tanítva a lefekvés és a meghajlás is, pont azért hogy könnyebb legyen felszállni, mert pont a jobb bokám sérült meg.

Ez működik is úgy néz ki. Szőrén nem akarom lovagolni, mert tönkremegy a háta.

Viszont nem kényelmetlen neki, ha csak tanügetek vele?

Az edzőm tanácsa az, hogy melegítsem be futószárazon és az ügetést hagyjam ki, csak a lépés és a vágta legyen a két jármód, amiben közlekedek a lóval.


2015. márc. 26. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem attól se lesz baja, ha az ügetést kihagyod. Hosszan lépsz vele, megfelelően bemelegíted, és csak lépsz meg vágtázol vele. Persze ez csak terepen működik, Mert pályamunkánál szétcseszed a lábait, ha csak lépés meg vágta van :(
2015. márc. 26. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eladni nem szeretném, ha bár ezt tanácsolták, mert hogy a jobb lábamat nem igen terhelhetem a kengyelben.

Mióta bejött a sérülés, azóta csak terepre járunk.

2015. márc. 26. 11:01
 3/7 anonim ***** válasza:

Attól még nyugodtan lovagolhatod nyeregben, hogy a kengyeleket leveszed, vagy nem használod, vagy csak időnként. Nem tudom, mi a célod a lovaglással, de azért az ügetés egy elég fontos jármód... ha az ülésed és a ló képzettsége, hátának alakulása megfelelő, kiülheted, de én azért próbálkoznék, esetleg beruházhatsz gumit kengyelre is, hátha.

A felszállás problémáját viszont nem értem, székről simán megoldható úgy, hogy ne kelljen a jobb lábadat terhelned egy kicsit sem.

2015. márc. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kengyel nélkül is lehet könynűügetni csak ahhoz tudni kéne lovagolni. csak tanügetésbe lovagolni vagy kihagyni az ügetést nem ajánlatos a ló érdekében..
2015. márc. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kengyel nélkül is lehet lovagolni könnyített ülésben, csak gyakorlás kérdése. Esetleg orvosoddal konzultáltál, hogy ő mit ajánlana? pl ha arra az időre befásliznád a bokád
2015. márc. 26. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
a fáslizás nem segít rajta, könnyű ügetni tudok így, csak mivel térd problémáim is vannak/voltak így az sem megy teljesen huzamosabb ideig
2015. márc. 26. 18:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha szépen tudsz ügetni és nem csak "zötyögsz" a hátán, akkor semmi baja nem lesz. Például westernben jóformán csak tanügetés van és nem megy szét a lovak háta.
2015. márc. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!