Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Patkolás. De hogyan?

Patkolás. De hogyan?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy: Egy eddig 4 lábra vasalt lovat hoznánk el. De ridegtartásban, legelőn lenne. Ilyenkor le kellene venni a hátsó patkóka, mert semelyik tulaj nem tartaná együtt a lovát egy olyan lóval amely hátsó lábakra is parkok a van. Mert az nagyon csúnya baleseteket okozhat. Merthát Ugye bármikor lehet baleset nem csak az első hetekben. És ha levetetnénk a hátsó patkókat a kováccsal akkor az addig patkolt pata nincs nagyon elgyengulve ahoz hogy ugyan olyan kemény talajon mezítláb legyen? Így nem fog nagyon törni? Esetleg lesantul a ló? Ugratásban menne a paci. Első labra biztos meghagynánk a patkót. De a hatsóról le kerülne.


Köszönöm előre is.

negatív kommentektől kíméljetek.



2015. ápr. 10. 20:16
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
47%

Annyira szűk látókörű vagy! Mert ez a 2 kategória van, a putris 100 ezres bogó, ami elvan ridegben, talán nem lesz baja, csak összerágják/összerúgják, de úgy is mindegy, mert a gazdája lovas tudás nélkül csak nyúzza és amúgy is egy igénytelen csóró, vagy sok milliós érdemben versenyző lóról lehet szó, aminek pázsit nő az egyedi karámjában és minden nap kiporszívózzák a boxát.


Értsd meg (és fogadd el), hogy amilyen ellenérzésed neked a ridegtartással van, mert valószínűleg igényes istállózást látsz főleg és igénytelen rideget, ugyanúgy fordítva is megeshet, hogy a ridegpártiak pedig ammóniás poros istállót látnak, és nagy legelős ridegtartást, ahol a lovak békében játszadozva vágtatnak el a naplementében.


Csak ne legyél ilyen agresszív, mert ezzel lejáratod magad és azt is, amit képviselsz (ilyen stílussal biztos iszonyú "igényes" lehetsz te és a környezeted is...).


Ja és ez az "egész napos karámozás" ez az év egy részében talán igaz, de az év másik felében sehol nincs kint nem hogy egész nap, fél napot sem, télen reggel 8-tól 4-ig az 8 óra, ami talán nem is kevés, de a 16 óra a boxban elég soknak hangzik szerintem...

2015. ápr. 12. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy drága lovat valóban nincs az a hülye aki kirak ridegbe, ez relatív h a lónak mire van igénye. Tényleg roppant unalmas már ez a ridegmánia , igenis ahol rendesen karámozzák a lovat az nem lesz karórágó meg kehes, és nehogymár mindenkinek elő legyen írva h a mocsokba kell tartsa az értékes lovat is meg úgy egyáltalán.. Nem kell az álszent duma, akinek van pénze megsem fordul a fejében a ridegezés,te nagyon jól tudod h istállózott lovat is lehet egészséges körülmények között is tartani csak megfizetni nem tudod azért vagy ridegbe csak azt nem értem azért mért kell valótlan hülyeségekkel dobálózni .. Én nem mondom,van ahol tényleg bent rohadnak a lovak ,az tényleg rossza lónak de azért már röhejes ez az álatlánosítás. Ilyen alapon akkor tényleg az összes ridegtartás káros a lónak mert van néhány hülye aki januárba kilöki a lovat a karámba és áprilisig rá sem néz ha beteg a ló akkor sem foglalkozik vele ugyanúgy kint rohad ,tapossa a többi ló,ha sánta akkor is rugdossák még össze.. nehogy azt hidd h ridegbe nem lehet rossz egy lónak ha nincsenek meg a kellő körülmények neki.. Istállózott körülmények között is lehet egészségesen lovat nevelni , legtöbb helyen így van és valljuk be még mindig többségben van a rideggel szemben ,ha az emberi kényelem is közrejátszik az még mindig attól összehangolható a ló kényelmével is. Reggeltől estig karámba van és csak éjszakára viszik be azzal az ég világon semmi kárt nem szenved a ló,legalább nem veri agyon a jégeső ....
2015. ápr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
86%

Megint te általánosítasz, mert a ridegben a ló "mocsokban" van? Mi a mocsok neked? A fű? Vagy a föld? Mocsok pont az istállóban van, ahol ha lefekszik tuti van alatta egy húgy, vagy egy trágya kupac.


Illetve az is általánosítás és nem is igaz, hogy csak annak van ridegben a lova, aki nem engedheti meg magának a boxos tartást. Meglepődnél, hogy néhány rideges helyen milyen emberek tartanak lovat, hát nem csak lecsoccsantak, lovardát vehetne magának, de meggyőződésből tartja ridegben.


A kérdés szempontjából egyébként nem a rideg - nem rideg a kérdés, mert tök mindegy, hogy éjszaka hol van a ló, hogy istállóban, vagy beállóban, vagy a szabad ég alatt, viszont ha napközben több ló együtt van karámozva, akkor a hátsó vas már gáz. Valaki szerint a közös karámozás is felesleges, holott a ló társas igényét elvitatni nem lehet.

2015. ápr. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Én most szóltam hozzá először de ne zavarjon,és pont a te általad leírt általánosításra reagáltam. És megint csak cáfolható vagy ,egy igényes helyen takarítják az istállót ,tehát maximum abba a "koszba" fekszik bele amit éjszaka csinál maga alá,az még mindig kisebb mérték mint a több hektárnyi dragonyás mocsok amiben fetreng meg mászkál egésznap egy felhőszakadás után vagy télen a locspocsban meg a húgytócsában ..
2015. ápr. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

És én hol általánosítottam? Pont az előzőre reagálva írtam, hogy nem minden fekete, vagy fehér, nem csak végletek vannak.


Egyébként egy ló naponta átlag 12x trágyázik (hogy honnan tudom? aki tartott lovat és szedte a trágyát legelőről is, hogy ne legyen mocsok, az tudja), ha a nap felében a boxban van, akkor az 6 trágya.


Amúgy az igényes helyeken sincs teljes alomcsere naponta, de ha még van is, akkor is 6 trágya random elszórva a boxban esélyes, hogy pont kerül alá is, amikor lefekszik és akkor a húgyról nem is szóltam.


De egyébként azzal sincs problémám, ha a ló trágyafoltos lesz (ugye erre jön az, hogy akkor rakjunk rá bentre is vízhatlan takarót és akkor nem lesz trágyafoltos a szentem), csak a "mocsok" az nekem előbb a trágya, mint a föld, meg a jaj fúj gusztustalan sár (ja bocs, "dagonya").


Amúgy a te boxos lovad napközben kimehet a mocsokba? Vagy ez hogy van? Nappal mocsok, éjjel tiszta box?

2015. ápr. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Azért lehet itt remek példát hozni arra, milyen jó is a lovaknak a benti lét. Szilvásváradi nemzeti lovarda, a lovak állásban, max akkor jönnek ki, ha meló van. Semmi vész, írásos panasszal nem éltek még.

Hortobágy, Mátai ménes. A használatban lévő lovak bokszban vagy állásban, a csikók legelőn. Bértartók lovai bokszban, kérésre mondjuk ki szokták tenni karámba őket - de bizonytalan időre.

Debrecen, egyetemi lovarda, az egyetemi ménes állásban rohad, max akkor jönnek ki, ha munka van. A bértartók lovai bokszban vannak, akkor jönnek ki, ha a tartó kihozza őket. Legelő nincs, egy szál karám van, rá 40 ló. Papíron mindenkinek jár egy óra, de a lovarda este 7-kor zár: addig a 40 ló gazdája oldja meg, hogy az övé valahogy bejusson.

Miskolc, Balogh liget (sokáig a város egyetlen nevesebb fedelese) - lovak bokszban, a legelőre jellemzően csak a sajátjaik mehetnek, illetve mikor én arra jártam, még így volt. A bértartóknak tök jó a boksz, 0-24-ben.

Békéscsaba, Pegazus - bokszos és állásos tartás szintén. Ha van pénzed, akkor ehhez jár karám, ha nincs, akkor szar ügy. Igaz, elvben van legelő.

Tattersall, nemzeti lovarda - hírből sincs legelő, a ló a bokszban van, 0-24-ben, ezért ráadásul akkora összeget kérnek, hogy leírni se merném.

Kincsem Park: Alagon van szép legelő a csikóknak, itt csak elvétve egy-két karám...

Nem jut eszembe a neve, de Szegedtől nem messze sportistálló - legelő nincs, szintén egy szál karám, küzdj meg érte.

Zalaszentlászlón hasonló a helyzet, bár ott az állás és a boksz mellett választható a futóistálló is (más ügy, hogy ez megéri-e).


Egyébként meg ahol az én lovam van, ott heti 2× van alomcsere, a trágya akkor van levéve ezen túl, ha én kivillázgatom. A ló csak akkor jön ki, ha én kihozom, vagy ha jóban vagyok valakivel, aki kihozza, ha épp ráér. Ezért mintegy 60 ezret fizetek, a ridegtartás dupláját, szigorúan azért, mert csóró vagyok. A ló a szarban-húgyban fekszik, napi szinten figyelnem kell, nem rohad-e a patája, és általánosságban elmondható, hogy hiába nem szürke, így is látszik, hogy nem legelőről hozom be épp. A suli miatt év közben muszáj itt tartanom, idén végzek, és alig várom, hogy vihessem legelőre, mert ezeket a féléveket, éveket ő is megsínyli. De majd a fülébe suttogom esténként, hogy így legalább jólmenő, drága sportlónak érezheti magát.

Mert persze, van, ahol naponta kiviszik x órára, külön karámba (megjegyzem az enyém ott tök egyedül általában csak áll és néz ki a fejéből - ez összehasonlíthatatlan azzal, amikor több ló van kint egy legelőn!)


Az nekem is megfelelő volt anno, ahol egy ló/karám volt a felállás, este is kint maradt, legelőre kérés alapján vitték/nem vitték nap közben. Megjegyzem, ott is összerúgták, karámon keresztül...

2015. ápr. 13. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!