Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan irányítsam a lovat?...

Hogyan irányítsam a lovat? Mármint lábbal. Hogyan erősítsek combra? Nem megy a vágta és a tanügetés mindig kidob a nyereg hogyan csináljam hogy ne dobjon ki a nyereg?

Figyelt kérdés
Másfél éve lovaglok.( már szabadon)És még mindig nem megy a lóirányítása ( gondolok itt arra,hogy meg akkkarom állítani, de nem áll meg, vagy vágtázok vele és vissza akkarom venni lépésbe, de még megy egy teljes lovardai kört gyors ügetésben, mire fel tudom venni. :(

2015. ápr. 11. 21:59
1 2
 11/13 anonim válasza:
ha ez a kérdés komoly akkor egy sokkal komolyabbat kellene feltenni . szégyen ami ezzel a sportal történik ... persze bátorítok mindenkit , hogy szerresse meg de azért a francba is . hát ilyen szinten ezt nem szabad !
2015. aug. 13. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Amíg nem ülsz biztosan, addig az irány és iramváltás sem fog menni. Szóval irány vissza futószárra, amíg nem ülsz úgy tanügetésben és vágtában ahogy kell.

Az irányítás pedig nem olyan,hogy csak húzom a szárat és kész, hanem komplex segítségadás, melyben a derekad, a lábad és csak utolsó sorban a kezed vesz részt.


Ahogy lovagolsz,az nem biztonságos, főleg ha más lovas is van a pályán és belerongyolsz vágtába, mert nem tudod felvenni a lovat.

2015. aug. 13. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Hát nekem nem nagyon a könnyített ülés(szerencsére mostmár igen)és úgy guggoltam minden este 10-15 és megerősödött a combom. Irányítani pedig úgy, hogyha fordulni akarsz(attól függ melyik irányba)belső szár külső csizma-külső csizma belső szár. Én még nem vágtáztam, de ügetésből úgy állítom le a lovat, hogy hátra dőlök és picit meghúzom a szárakat és le lassul.
2017. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!